Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek? K. vázott,...

Ti mit tennétek? K. vázott, most a segítségemet akarja.

Figyelt kérdés

A nővérem nyíltan k.vának nevezett (nem vagyok az) és közölte, hogy az ő házába többet be ne tegyem a lábamat, a családunknak nincs szüksége olyan nőre, mint amilyen én vagyok.

Nem beszéltünk 3 hónapja, a szüleimmel is katasztrófa azóta a kapcsolatom. Tegnap felhívott többször, de nem vettem fel, erre írt, hogy segítenem kellene neki, mert elválik a férjétől és nem tud hova menni 3 gyerekkel, a legkisebb tavasszal lesz 2 éves.

A szüleinktől nem tud segítséget kérni, a pénzüket elviszi a hitel, nem lakhatnak 6-an egy kis 3 szobás lakásba.


Tudja, hogy nekem elég sok pénzem van, szállást is tudnék nekik biztosítani, viszont akiknek eddig elmondtam, hogy mi a helyzet, mindenki azt mondta, hogy hagyjam, ne akkor jussak eszébe, amikor baj van és ha most segítek, egész életében tőlem fog kölcsön kérni.

Nem tudom, hogy mit tegyek. Anyagilag nem lenne megterhelő, de rosszul esik, hogy nemrég még lehordott mindennek, most meg tőlem várja el, hogy segítsek.

Az is bennem van, hogy az egész családnak ő volt a "tökéletesség" a férjével együtt, én pedig a lázadozó fiatal lány, aki mindent feladott azért, hogy elköltözzön a nagyvárosba és bulizzon. Az utóbbi időben bármikor találkoztam a szüleimmel, mindig elhangozz az a mondat, hogy "Bár olyan lennél, mint a nővéred." .



Ilyen helyzetben ti segítenétek?



2014. febr. 28. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
89%
Az egy dolog, hogy a nővér nem ért egyet a húg életvitelével (meg kell mondjam, ha tényleg "viszony", akkor én is hánynék)... de az még mindig mocskos dolog, hogy azt akarja rákényszeríteni a segítségre, akit vígan k.vázott 2 hónappal ezelőtt. Én is azt mondanám, hogy ha a mocskos pénzem nem kellett akkor, amikor még jó volt a kapcsolata a férjével, akkor most se kelljen, és ő maga próbálja meg megoldani a helyzetet, ne akarjon ráakaszkodni másra.
2014. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem egyikőtök sem jobb a másiknál.

Én pár hónapig segítenék neki, aztán álljon saját lábra.

2014. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
99%

Lehet most bántani a kérdezőt a "viszonya miatt", ami mondjuk több év óta tart, ami szerintem nem mellékes, a családja is bántotta, most mégis a segítségére szorul??

Most már nem derogál nekik a férfi? Most már jó a pénze?

Ez az egész akkor is vicc így!

A testvéremet próbálnám meggyőzni arról, hogy megütheti a bokáját, hogy mik lehetnek a kivetnivalók ebben az életben, amit él, de nem lek.rváznám és ellene fordítanám a családot, majd kuncsorognék a pénze után! Szerintem ez a helyes!

2014. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
22%
Atyaisten, micsoda állapotok vannak itt a fejekben... A testvérem, gyerekekkel, és nem esik nehezemre segíteni -> segítenék. A gyűlöletet nem csak őrizgetni lehet ám.
2014. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
88%

Azoknak írom,aki azért támadják hozzáteszem irígységből a lányt,mert gazdag pasija van.


Nekem van mindkettőben tapasztalatom,ha szegény a pasim,akkor persze jó vagyok,de,ha gazdag akkor csak ku.rva lehetek.Ismerős a szitu.Az irigység pedig olyan,mint a nővéré,akinek,most jól jönne,ha nem gonoszkodott volna a húggal.

2014. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként sem tudom ti irigyek mitől borult ki nálatok a bili,mert neki gazdag pasija van és nektek sajnos nincs?


A tényen,amit ettől függetlenül véleményeztünk,nem változtat,ha olyan a nővér,mint ti,irigy véleményezők,ne várjon segítséget.

2014. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
48%
55: nem mindenki szeretne kitartott lenni. De ezzel nincsen gond, ha az ő gyomra elbírja, akkor csinálja, de már az első mondatában leírta, hogy ő pedig nem is k****. Pedig teljesen más a történet így.
2014. febr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
82%

55.ik nagyon sötét vagy,te miből gondolod,hogy én mikor gazdag barátom volt,nem szerettem,tiszteltem és felnéztem rá?Hát ezerszer jobban felnéztem rá,mint másokra.


Ez már rég volt,mert önellátó vagyok méghozzá gyerekkel.De ezerszer jobb emlék a gazdag barátom,mint a csóró nőkön élősködő.

2014. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
88%
Ja mármint 57.ik az 55.iktől.
2014. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
98%

A kommentjeid alapján:

- be ne tedd ide a lábad

- nem kell a mocskos pénzed

- sem az ajándék, amit a mocskos pénzeden vettél

... szóval én nem segítenék, ha eddig nem kellett a mocskos pénzem, most se kelljen. De készülj fel, ezután méginkább te leszel a feketebárány.

2014. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!