Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek? K. vázott,...

Ti mit tennétek? K. vázott, most a segítségemet akarja.

Figyelt kérdés

A nővérem nyíltan k.vának nevezett (nem vagyok az) és közölte, hogy az ő házába többet be ne tegyem a lábamat, a családunknak nincs szüksége olyan nőre, mint amilyen én vagyok.

Nem beszéltünk 3 hónapja, a szüleimmel is katasztrófa azóta a kapcsolatom. Tegnap felhívott többször, de nem vettem fel, erre írt, hogy segítenem kellene neki, mert elválik a férjétől és nem tud hova menni 3 gyerekkel, a legkisebb tavasszal lesz 2 éves.

A szüleinktől nem tud segítséget kérni, a pénzüket elviszi a hitel, nem lakhatnak 6-an egy kis 3 szobás lakásba.


Tudja, hogy nekem elég sok pénzem van, szállást is tudnék nekik biztosítani, viszont akiknek eddig elmondtam, hogy mi a helyzet, mindenki azt mondta, hogy hagyjam, ne akkor jussak eszébe, amikor baj van és ha most segítek, egész életében tőlem fog kölcsön kérni.

Nem tudom, hogy mit tegyek. Anyagilag nem lenne megterhelő, de rosszul esik, hogy nemrég még lehordott mindennek, most meg tőlem várja el, hogy segítsek.

Az is bennem van, hogy az egész családnak ő volt a "tökéletesség" a férjével együtt, én pedig a lázadozó fiatal lány, aki mindent feladott azért, hogy elköltözzön a nagyvárosba és bulizzon. Az utóbbi időben bármikor találkoztam a szüleimmel, mindig elhangozz az a mondat, hogy "Bár olyan lennél, mint a nővéred." .



Ilyen helyzetben ti segítenétek?



2014. febr. 28. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne fogadd be őket.
2014. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
33%

1. Elösözr elvárnék egy nyilvános bocsánatkérést töle.


2. Segitenék neki egy albérletet kivenni pár hónapra, amíg a gyerektartás kérdése rendezödik. (ugyanis az egyik elözö válaszoló CSAK azt felejti el, hogy az apa egyelöre NEM fizet semmit.)


3. Ragaszkodnék ahhoz, hogy azonnal adja be a válókeresetet.


4. A közös lakás kérdése elég tisztázatlan, amennyiben közös vagyon, akkor a férjnek nincs joga követelni, hogy költözzön ki a gyerekekkel. Ha a férj saját vagyona, akkor más a helyzet.

2014. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
89%
már, hogy ne férne el a nagyszülőknél? menjenek oda, esetleg adj egy kis pénzt ételre, de többet ne várjon azok után..
2014. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
99%

Semmiképp nem fogadnám be őket! Menjenek anyuciékhoz, három szobára hat ember az szobánként kettő. Ha a nagyságos asszonynak ez szűkös, maradjon otthon a nagy házban, rendezze a férjével a dolgokat. Ha ez büdös neki, akkor legyen büdös egy "k.va" segítsége is.


Ne hidd, hogy ez alkalom a békülésre - ez csak arra alkalom, hogy palimadár legyél.

2014. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
99%
na csak segíts neki,majd le se tudod vakarni magadról.Mindig a gyerekekre fog hivatkozni.Oldja meg a problémáját ahogy tudja.
2014. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
99%

Amúgy mellékesen,a szülied szemmel láthatóan agyon kényeztették a nővéredet.


Tessék itt az eredménye,ha már annyira azt kellett hallgatnod,miért nem vagy olyan,akkor SZEMBESÜLJENEK A HIIBÁJUKKAL,hogy agyon kényeztették és mindig őt védték veled szemben.

2014. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
99%

Pontosan,ahogy a 24.ik mondja,amint jó lenne újra a sora,ő lenne,aki hálátlanul röhögne rajtad,ha eddig is így viselkedett.


Azonkívül KITILTOTT a házából téged!!!Akkor miért is fogadd be te?

Mikor segítene fordított esetben rajtad egy ilyen,aki mondvacsinált okokkal még a házából is KITILTOTT téged?

2014. febr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
98%

" az ő házába többet be ne tegyem a lábamat"


akkor lesz szives ehhez tartani magat forditva is. Az meg hogy neki valhatnekja van, nem a te hibad, es nem is a te dolgod.

Ha nincs hova mennie, akkor majd az apjuknak itelik a gyerekeket es kesz, emiatt ne aggodj, gyerekek nem kerulnek utcara.

2014. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
97%

"A nővérem nyíltan k.vának nevezett (nem vagyok az) és közölte, hogy az ő házába többet be ne tegyem a lábamat, a családunknak nincs szüksége olyan nőre, mint amilyen én vagyok. "


Mi volt az elozmeny?

2014. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
8%
Én segítenék, mert nem vagyok olyan ember aki nem segítene, ha tudnék, és ez a dolog csak őt minősíti... Biztos vagyok benne, hogy ez után megváltozna a véleménye.
2014. febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!