Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek? K. vázott,...

Ti mit tennétek? K. vázott, most a segítségemet akarja.

Figyelt kérdés

A nővérem nyíltan k.vának nevezett (nem vagyok az) és közölte, hogy az ő házába többet be ne tegyem a lábamat, a családunknak nincs szüksége olyan nőre, mint amilyen én vagyok.

Nem beszéltünk 3 hónapja, a szüleimmel is katasztrófa azóta a kapcsolatom. Tegnap felhívott többször, de nem vettem fel, erre írt, hogy segítenem kellene neki, mert elválik a férjétől és nem tud hova menni 3 gyerekkel, a legkisebb tavasszal lesz 2 éves.

A szüleinktől nem tud segítséget kérni, a pénzüket elviszi a hitel, nem lakhatnak 6-an egy kis 3 szobás lakásba.


Tudja, hogy nekem elég sok pénzem van, szállást is tudnék nekik biztosítani, viszont akiknek eddig elmondtam, hogy mi a helyzet, mindenki azt mondta, hogy hagyjam, ne akkor jussak eszébe, amikor baj van és ha most segítek, egész életében tőlem fog kölcsön kérni.

Nem tudom, hogy mit tegyek. Anyagilag nem lenne megterhelő, de rosszul esik, hogy nemrég még lehordott mindennek, most meg tőlem várja el, hogy segítsek.

Az is bennem van, hogy az egész családnak ő volt a "tökéletesség" a férjével együtt, én pedig a lázadozó fiatal lány, aki mindent feladott azért, hogy elköltözzön a nagyvárosba és bulizzon. Az utóbbi időben bármikor találkoztam a szüleimmel, mindig elhangozz az a mondat, hogy "Bár olyan lennél, mint a nővéred." .



Ilyen helyzetben ti segítenétek?



2014. febr. 28. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 A kérdező kommentje:
Igen.
2014. febr. 28. 18:30
 42/70 anonim ***** válasza:
81%

Tehát egyetemista vagy, viszonyod van egy gazdag férfivel, írod, hogy "nekem elég sok pénzem van", és "anyagilag nem lenne megterhelő", hogy segíts a nővérednek.


Minden bántás nélkül, nem gondolod, hogy egy kívülálló szemszögéből (jelen esetben a család) egy egyetemista lány egy gazdag szeretővel gyanús, hogy honnan van a sok pénz? A tanulás és vizsgák mellett ugyanis nagyon jól fizető állást nem igazán találsz....

2014. febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
67%
Szóval egyetemistaként szeretője vagy egy gazdag pasinak, akitől ezért te pénzt kapsz. És még te sértődsz meg, ha valaki ezt szóvá teszi. Hát jó...
2014. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
43%

Mostanában eléggé elterjedt jelenség, hogy egyetemista lányok pénzért szexelnek...

Ne haragudj, de ezek szerint mégiscsak van valami abban, amit a családod mondott....

2014. febr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
28%
Hozzáteszem: én akkor sem fordítanék hátat a húgomnak, ha embert ölt volna, az, hogy te kvázi egyetemista prosti vagy, pláne nem tagadnálak ki a családból. Ez a te életed, a te döntésed, de azért ne szépítsd a dolgot.
2014. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 A kérdező kommentje:

Nem szexelek pénzért.

Az nem jelenti azt, hogy prosti lennék, hogy van egy gazdag barátom évek óta (tehát nem a szex miatt vagyok vele), aki vesz nekem ezt-azt és ad pénzt, függetlenül attól, hogy lefekszem-e vele, vagy sem.

De ez a kérdés szempontjából lényegtelen szerintem.

2014. febr. 28. 18:38
 47/70 anonim ***** válasza:
81%
A "viszonyom van valakivel" nem párkapcsolatot jelent, akkor használják, amikor az illető nős, vagy párkapcsolatban él. És ha így kapsz tőle pénzt, hááááát....
2014. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
81%
Annyira nem lényegtelen a kérdés szempontjából. Mert te előadtad úgy, mintha minden rendben lenne körülötted, és a család csak úgy ok nélkül helyteleníti az életmódod. Aztán kiderül, hogy nem igazán tiszta, ami történik körülötted, így már egy kicsit más a leányzó fekvése, hogy stílusos legyek.
2014. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
74%

Na paff csak kiborul itt is a bili :-D

Ezek után nincs több hozzáfűzni valóm!

2014. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
60%

Meg kell kapargatni a felszínt, máris kiderül, hogy nem teljesen kerek a történet.

Egyébként itt a GYK-n az ilyen sztorik döntő többségében, meg ahol a tizenéves gyerekek szidják a szüleiket, meg kell hallgatni a másik felet, hacsak nem szólja el magát a kérdező. Jelen esetben ez történt, és más megvilágításba került a történet.


Kérdező, dönts a lelkiismereted szerint.

2014. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!