Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek? K. vázott,...

Ti mit tennétek? K. vázott, most a segítségemet akarja.

Figyelt kérdés

A nővérem nyíltan k.vának nevezett (nem vagyok az) és közölte, hogy az ő házába többet be ne tegyem a lábamat, a családunknak nincs szüksége olyan nőre, mint amilyen én vagyok.

Nem beszéltünk 3 hónapja, a szüleimmel is katasztrófa azóta a kapcsolatom. Tegnap felhívott többször, de nem vettem fel, erre írt, hogy segítenem kellene neki, mert elválik a férjétől és nem tud hova menni 3 gyerekkel, a legkisebb tavasszal lesz 2 éves.

A szüleinktől nem tud segítséget kérni, a pénzüket elviszi a hitel, nem lakhatnak 6-an egy kis 3 szobás lakásba.


Tudja, hogy nekem elég sok pénzem van, szállást is tudnék nekik biztosítani, viszont akiknek eddig elmondtam, hogy mi a helyzet, mindenki azt mondta, hogy hagyjam, ne akkor jussak eszébe, amikor baj van és ha most segítek, egész életében tőlem fog kölcsön kérni.

Nem tudom, hogy mit tegyek. Anyagilag nem lenne megterhelő, de rosszul esik, hogy nemrég még lehordott mindennek, most meg tőlem várja el, hogy segítsek.

Az is bennem van, hogy az egész családnak ő volt a "tökéletesség" a férjével együtt, én pedig a lázadozó fiatal lány, aki mindent feladott azért, hogy elköltözzön a nagyvárosba és bulizzon. Az utóbbi időben bármikor találkoztam a szüleimmel, mindig elhangozz az a mondat, hogy "Bár olyan lennél, mint a nővéred." .



Ilyen helyzetben ti segítenétek?



2014. febr. 28. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom az apuka fog tartásdíjat fizetni, ő meg kapja a gyest és a családit. 3 gyerekre ez nem olyan kevés pénz. Egy albérletet simán fent kell tudnia tartani belőle.

3 gyerekkel más is vált már el, nem hiszem hogy annyira rád lenne utalva, mint ahogy azt mondja.


Talán érdemes lenne neki a saját lelki békéd miatt segíteni, de határozott ideig. Mondjuk 3 hónapot vállalsz, hogy egy kis tartalékot tudjon képezni, mert élni lehet a fenti pénzekből, de félretenni nem.

No és nem azért mert megérdemli, hanem azért mert a testvéred.

2014. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
94%

Semmiképpen nem engedem be az ilyent a mostani,saját magad által megteremtett életébe egyetlen dolgot tenne a jövőben,mint eddig is,az új életedbe is csak a kavarást,a viszályt és hálátlanságot hozna.


Nálunk ugyyanez volt csak fiú tesómmal,olyan agresszív volt,hogy időnként még ököllel ütötte is a fejem,amit anyámék nem akarták elhinni szintén istenített fiúkról.

Mások előtt állandóan égetett és kicikizett.


Én is megcsináltam az életem,akkor persze nagy,szerető tesó lett,jönni akart lakni a lakásomba lakni stb.

De még csak az kéne,hogy tönkretegye a nyugodt életem.

2014. febr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
21%

9.-es vagyok

11-es! Igen, szerintem is a 3 honap nagyon korrekt.

Tovabb en sem segitenek.

Kerdezo, ha a novered amugy egy ertelmes no, ra fog jonni vagy mar ra is jott, hogy milyen bunko volt. Persze, nem tudhatom, milyen ember o... :) Sok sikert

2014. febr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
88%

Én nem hiszem,hogy ,aki a saját testvérét nyiltan ku.rvázza,az intelligenciára utalna,még ha rossz is a véleménye.Szerintem pont az ellenkezőjére utal.


Megkockáztatom semmi jót nem várhatsz tőle és nem tudnád kitenni a lakásból.


Dologzik egyáltalán valamait,vagy azért szült egymás után,hogy bebiztosítsa magát a férjénél?


Én ezt gyerekes anyukaként kérdezem,aki gyereket úgy vállalt,hogy akár egyedül is megállom a helyem.

2014. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
96%

"bocs nővérkém de nem a nehezen összepsorolt pénz után nem akarok vissza menni az utcára dolgozni miattatok"



én a k.rvázás után tuti ilyen szöveget nyomnék be neki.


felejtsd el a családod

2014. febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
96%
En be nem fogadnam az tuti. Sajnalom a gyerekeket de akkor sem. Oldja meg. O a tokeletesseg mintakepe csak megoldja mar
2014. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
96%

Én kizárólag a saját gyerekemért vállalok felelősséget,nem te szülted azokat a gyerekeket,hanem ő,gondolkozott volna előre a "nagy kedvenc".


Neked pedig még lehet saját gyereked,saját családod,ne vegyél magadra élősködőket.


Most bizonyítsa miért is volt a ő kedvenc.


Tudod,mit mondjál neki::

K.vához ne költözzön gyerekkel!Vagy most már a pocskoniázása nem érvényes?

2014. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
99%

17.ik vagyok, hozzáteszem,amit írtam az arra az esetre nem lenne érvényews,ha a szülők elhaláloznak,mert akkor magamhoz venném a gyerekeket.

Itt viszont van életerős anya,apa,3 szobás nagyszülők és akkor még majd a te terhed lenne az ő 3 gyerekük!


Hát ez mindennek a teteje!

2014. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
95%
Én nem segítenék. Erre jo vagy hogy segítsd ki asz@rbol de amúgyeg egy k@va vagy... van egy határ amire azt mondom oké lenyelem de ez már túl van a határon.
2014. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
91%

"A férjének nem kellenek a gyerekek, azt mondta, hogy költözzön el velük a házból, mert ő nem megy sehova és lehetőleg minél hamarabb."

Ez nem így működik, a gyerekeiről apucinak is gondoskodnia kell. Nem opcionális. 18 éven aluli gyereket nem is lehet kirakni.

Mellesleg kinek a nevén van a lakás? Mert ha közös, akkor apuci ne pattogjon, mert a végén még neki kell mennie...

Be ne fogadd, ismét ezt mondom. Később talán kibékülhettek, ha majd valóban a testvért látja benned.

2014. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!