Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Véletlenül megtudtam, hogy a...

Véletlenül megtudtam, hogy a sógornőmnek volt egy abortusza, amiről a bátyám nem tud. Ti elmondanátok neki?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 09:52
 71/123 anonim ***** válasza:
5%
hát ez nagyon érdekes. csak úgy nem vetet el senki egy egészséges babát. vagy nagyon nem akart gyereket vagy nem a sógorodtól lett volna. de bármelyik is akkor is be van csapva a bátyád.
2014. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/123 anonim ***** válasza:
3%
bocsánat, elírtam! nem a bátyádtól lett volna.
2014. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/123 anonim ***** válasza:
90%

Erre van pont egy nagyon hasonló sztorim. Egy régebbi barátnőm anno egy éve volt együtt a mostani férjével, amikor terhes lett. A gond az,hogy a lány pszichés gondokkal küzdött, pszichológushoz járt, akkoriban elég labilis volt. A srác ebből tudott valamennyit, de túl sokat a lány nem akart megosztani vele. Szégyellte! Terhes lett, és a végül is úgy döntött,hogy elveteti. Nem bírt volna el a betegsége egy babát, de tudta,hogy a srác ráerőltetné,hogy tartsa meg. Még magával sem tudott akkoriban mit kezdeni, nem hogy egy gyerekkel.

A srác sosem tudta meg. Azóta helyrejött, kikezeltette magát és két gyerekük van. Megmondom az igazat, nem ítélem e. Alapból sok nő lesz szülés után depressziós, van,aki nagyon mélyre is tud menni benne, de egy eleve pszichésen sérült ember meg főleg.

És nem, nem gondolom,hogy ehhez bárkinek bármilyen köze van. Részt venni a testvérünk életében nem azt jelenti,hogy "be kell költöznünk" a házasságába!

2014. ápr. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/123 anonim ***** válasza:
78%
"bementünk egy babaüzletbe és akkor mondta, hogy lassan megszületne az unokája. " nincs a sógornődnek másik gyereke akire érthette?
2014. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/123 anonim ***** válasza:
83%
Nem mondanám el. Én szüleim emiatt mentek szét. Karácsonykor az egyik rokon elmondta anya abortuszát. Ne avatkozz bele az életükbe!
2014. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/123 anonim ***** válasza:
71%
*testvére
2014. ápr. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/123 anonim ***** válasza:
6%
Biztos, hogy elmondanám,én sem tudnék olyan emberrel élni aki abortuszon volt, akár kié is lett volna a gyerek.
2014. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/123 anonim ***** válasza:
13%

"Ne ítélkezzetek, és titeket sem fognak elítélni! Ne ítéljetek el senkit, és benneteket sem fognak elmarasztal-ni! Bocsássatok meg, és bocsánatot fogtok nyerni!” (Luk-ács 6,37)


"Mondom Én azoknak, akiket ez illet, senki fölött ítéletet ne mondjatok. Akik bírónak tolják fel magukat, azok felett bírák ítélkeznek... "


Annyira aranyos aki mindig csak ezt tudja hajtogatni.

Akkor tessék válaszod a pápától.



"Az életnek az a teljessége, amelyre az ember hivatott, teljesen meghaladja földi létének határait, mert nem más, mint magának Istennek életében való részesedés" (II. János Pál pápa: Az élet evangéliuma 2.). Az emberi élet tehát ajándék, amely kezdetétől végéig szent. Minden emberi élet egyedi, páratlan érték, amely, az egyénen túl, ajándék az emberi közösségnek is. Ez nem csupán hívő látásmód kérdése, hiszen minden ember szívébe írva hordozza az erkölcsi jó és rossz legfőbb törvényeit, így az élet igenlését is. Ha egy társadalom tartósan elszakad ezektől az értékektől, önmagát ítéli pusztulásra. Ezért minden emberi lény élethez való elidegeníthetetlen jogát védenie kell a társadalomnak és a törvényhozásnak. A demokratikus állam kimagasló értékrendjét az mutatja, ha az alapvető erkölcsi értékekben, az emberi jogok védelmében nem szolgáltatja ki magát a tömeg pillanatnyi vélekedésének. A leggyengébbek és a leginkább kiszolgáltatottabbak kapjanak különös védelmet, így a magzati fejlődés állapotában élő ember is. A XX. század leggyalázatosabb botránya, hogy egyes társadalmakban a védtelen emberi életet az állam által intézményesített formában pusztítják.


Ja és mielőtt írod, hogy az élet szüléstől kezdődik.

Lukács-evangélium tanúsága szerint Jézus a Szentlélektől fogant, és mint magzat is a közösséghez tartozott („felujjongott méhében a magzat” (Lk 1,41).

2014. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/123 anonim ***** válasza:
88%
Ha gyilkosság lenne szigorúan börtönnel büntetnék. Nem helyeslem én sem, de mindenkinek a saját dolga. Értem én aki azzal jön, hogy gyilkosság stb az ne is éljen nemi életet, mert az a rengeteg sperma amit kilövell a világba minden egyes aktus alkalmával mind legalább 1-1 lehetséges élet kezdetét öli meg. Jó nagy baromság amit írtam, de azzal se értek egyet aki egy mondjuk 3 hetes magzat elvetetésést egyenlően kezelni egy szándékos emberöléssel. Ráadásul 8. hétig még magzatról se beszélünk.
2014. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/123 anonim ***** válasza:
91%

Én magam elítélem az abortuszt, ha azt olyan okokból hajtják végre, mert a nőnek épp nincs kedve szülni. De azt is, aki belekontárkodik egy másik család életébe. Kérdező, a bátyád és a felesége egy külön családot alkotnak, amibe te már nem tartozol bele.


Jelen esetben azt mondom, hogy nincs jogod a család életébe beleszólni, mivel nem vagy része. A bátyád továbbra is a testvéred marad, de a kapcsolatotoknak nem része az, hogy te beleavatkozz az ő házasságába.


Szóval azt mondom, hogy NEM mondanám el, inkább rájuk bíznám.

2014. ápr. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!