Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Véletlenül megtudtam, hogy a...

Véletlenül megtudtam, hogy a sógornőmnek volt egy abortusza, amiről a bátyám nem tud. Ti elmondanátok neki?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 09:52
 81/123 A kérdező kommentje:

Nagyon meglepődtem, hogy szerintetek normális egy ilyen dolgot eltitkolni a gyerek apja elől. Főleg egy házasságban. Remélem, titeket is átver a házastársatok hasonlóan komoly ügyben.


Beszélni fogok a sógornőmmel, aztán meglátom mit teszek.

2014. ápr. 30. 19:29
 82/123 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező Te mit képzelsz magadról mégis? Felteszel egy kérdést és ha nem azt a választ kapod amit hallani akarsz már sértegetsz másokat? ("Remélem, titeket is átver a házastársatok hasonlóan komoly ügyben.") Nem vagy képes felfogni hogy nem feltétlen a te véleményed a helyes? Lásd már be ahogy itt írták is legtöbben, hogy nincs jogod beleszólni! Főleg hogy ezzel nem csak a sógornőd alá teszel lehet teljesen alaptalanul, belerúgsz a bátyád lelkivilágába (akit állítólag szeretsz) és ennek tetejébe még a sógornőd anyját is szarba kevered amiért véletlen elszólta magát. Gondolkozz már, pont ez a lényeg hogy nem kis dologról van szó hogy csak így vagdalózz a bátyádnak vele. Lehet szétb(a)szod a házasságukat lehet teljesen alaptalanul aztán majd kapsz egy új sógornőt aki majd más férfival csináltatja fel magát és nevelheti a drága bátyád abba a tudatba hogy az övé. Oké ez csak egy fikció, de akkor is...
2014. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/123 anonim ***** válasza:
87%

Én nem szeretném, hogy ilyen húgom legyen. Ha én lennék a bátyád, biztosan helyretennélek, amiért beleavatkozol az életembe.


1. Nem tudhatod, hogy miért történt az abortusz.

2. Nem tudhatod, hogy a bátyád tudott-e róla, vagy nem.

Ha tudott róla, csak megharagudnak rád, amiért beleszólsz mások életébe. Ha nem tudott róla, akkor sem biztos, hogy az általad remélt reakciót váltod ki.


Te tulajdonképpen ki nem állod a sógornődet, és ebbe a titokba kapaszkodsz, hogy most talán alátehetsz.


Arra nem gondolsz, hogy fájdalmat is okozhatsz a testvérednek, csak a saját igazságod érdekel.


Szomorú, hogy ilyen emberek is vannak a világon.

2014. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/123 anonim ***** válasza:
23%

Ezek szerint nem csak a kérdezőnek nincs beleszólása a bátyja életébe, de magának a bátyjának sincs beleszólása a sajátjába? Mivel nem tud semmit, így nincs nála a döntés szabadsága, nem ítélheti meg maga, neki ez belefér-e. "jól működő"nek meg nem titulálnék házasságot, ami ilyen elképesztő hazugság miatt létezhet egyáltalán.

egyébként milyen a viszonyod a sógornőddel, gondolod, hogy ha rákérdezel nem hajtana el a búsba?

2014. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/123 anonim ***** válasza:
90%

Ha a gyerek beteg volt, akkor mi van?

Kimutatta az UH, hogy mondjuk több a magzatvíz vagy a nyaki redő mérete nem megfelelő, ami Down-szindrómára utal, DE a te vallásos bátyád akkor is ellenezte volna, mert "nem baj, Isten teremténye, szeretni fogjuk", csak közben tönkre megy az életük. A sógornőd hozott egy racionális döntést, ha így történt.

Ha nem, neked akkor sincs ehhez semmi közöd, biztos jó oka van rá, hogy nem mondta el.

2014. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/123 A kérdező kommentje:

Itt szerintem továbbra sem az a lényeg, hogy én mennyire szólhatok bele.


De a bátyámnak joga van tudni róla, tök mindegy, hogy miért és hogyan történt. Az ő gyereke volt.


Az eu okokból történő abortuszt nem ellenzi, önkéntesként dolgozik beteg gyerekek mellett, nem kényszerítene ilyet a feleségére.

2014. máj. 1. 08:29
 87/123 anonim ***** válasza:
36%

"Az eu okokból történő abortuszt nem ellenzi, önkéntesként dolgozik beteg gyerekek mellett, nem kényszerítene ilyet a feleségére."

Ne haragudj, de ha valoban vallásos lenne a kedves batyad, akkor minden okból történő aboruszt ellenezne.....

2014. máj. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/123 A kérdező kommentje:
Akkor nem vallásos, ha neked ettől jobb...
2014. máj. 1. 08:36
 89/123 anonim ***** válasza:
87%

Ne tedd inkabb hallgass

Mert egyszer ez visszaut es rajtad fog majd valaki igy segiteni hogy jol bekever.

2014. máj. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/123 A kérdező kommentje:
Őszintén remélem, ha a férjem bármi hasonlót titkol előlem, azt valaki elmondja nekem. Én nem akarok boldog tudatlanságban élni egy hazugságra épülő házasságban.
2014. máj. 1. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!