Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti is azt látjátok, hogy...

Ti is azt látjátok, hogy egyre nagyobb divat a nagy korkülönbség? Miért van ez?

Figyelt kérdés
A legtöbb anyuka ismerősöm azt vallja, hogy ő nem fog két picivel bajlódni, egyszerre kettőt pelenkázni stb. Ez érthető, de így meg lesz két egyke gyerekük szinte 0 kapcsolattal. Mire jó ez? Miért nem jó a normális, 2-2,5 éven belüli korkülönbség?
2014. jún. 29. 17:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet tényeken vitatkozni, csak felesleges."


Mondd, miért nem fogadod meg a saját tanácsod?


Itt a Czeizel riport, amire TÉVESEN hivatkozol:

[link] - még véletlenül sem azt mondja benne, hogy 2-2,5 év ALATTI korkülönbség lenne az ideális, hanem azt, hogy MINIMUM 15 hónapot kellene várni az újabb teherbeeséssel, hogy a koraszülés esélyei minimálisak legyenek, és így MINIMUM 2 év lenne a korkülönbség a csemeték között.

2014. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Na aztan pont Czeizel Endret hozod fel akinek 70eves koraban szuletett gyereke, ez mennyire idealis szerinted?
2014. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

"Tényeken"?

Aha.

Kérdező, láttál már képet a Tadzs Mahal-ról? Ismered a történetét? Mumtaz Mahal a 14. gyereke születésébe halt bele. A 14 gyerek között mind 2 évnél kisebb a korkülönbség.

Neked lehet ő a példaképed, de attól ez még nem lesz normális dolog - és ha a férjed éppen nem egy gazdag uralkodó, még ekkora síremléked se lesz...

2014. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell leszólni egymás életvitelét, kérdező? Ha neked így jó, hát szülj halomra. Ha másnak, nem, akkor máshogy csinálja. Én pl sose akarok majd gyereket. Szörnyű, mi?
2014. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
58%
Czeizel Endre egy senkihazi, gyerekkereskedelemmel foglalkozo ven majom. Van kivel peldaloznod mondhatom, nem tudom mit Istenitenek itt rajta sokan, sokat elarult rolad kerdezo!
2014. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi közöd ahhoz, hogy ki mikor vállal második, harmadik babát, milyen korkülönbséggel. Úgy gondolom mindenki akkor teszi amikor megengedheti magának anyagilag, érzelmileg, testileg, vagy van akinek sokára jön össze a következő! Neked ez miért fáj? Az én ismerősi körömben meg épp az van, hogy kicsik a korkülönbségek.

Ez nem divat kérdése, de látom te szobrot vársz azért mert sűrűn szültél. Hidd el nem vagy csoda, sem kivételes egyéniség ezzel a "tehetségeddel". Mondom ezt úgy h nálunk is kicsi korkülönbségek vannak. De amilyen nagyképűen írsz, na az felháborító. Anyaként, hogy lehetsz ilyen? Nem szégyelled magadat? Én a helyedben már rég elsüllyedtem volna. Szerintem ilyen buta nőt a saját gyerekei is szégyellni fogják idővel. És jogosan.

2014. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy te így csináltad, te vagy a legjobb, a követendő példa, másnak is így kell?


Jól van, vedd úgy, hogy meg van simizve a buksid. Nagyon ügyes vagy.

2014. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
A saját vagináddal úgy gazdálkodsz, ahogy akarsz. Máséval nem. Érthetően fogalmaztam? Ha pedig ez alapján dobálózol azzal, hogy ki mennyire ért a gyerekekhez és mennyire jó szülő, akkor szerintem mend olyan orvoshoz, aki a tested felsőbb részeivel foglalkozik (a fej régióra gondoltam), nem csak azokkal, ahonnan a gyerekeid jöttek ki.
2014. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
84%
A legidősebb nővérem és köztem több mint 15 év van, ő már házas, gyerekei is vannak. A legfiatalabb tesóm 16 éves, lényegében "vele élem/éltem le a gyerekkoromat", sokkal több időt töltöttem vele, mint az idősebb tesómmal, azonban az idősebb sokat segít, és tapasztaltabb mindenben, így szinte mindig hozzá fordulok, ha vmi baj van, és ő mindig segít, talán jobban is megért mint a 16 éves tesóm (aki kamasz létére eléggé érett). Szóval nem minden esetben hátrány, ha ekkora a korkülönbség ;)
2014. júl. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!