Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti is azt látjátok, hogy...

Ti is azt látjátok, hogy egyre nagyobb divat a nagy korkülönbség? Miért van ez?

Figyelt kérdés
A legtöbb anyuka ismerősöm azt vallja, hogy ő nem fog két picivel bajlódni, egyszerre kettőt pelenkázni stb. Ez érthető, de így meg lesz két egyke gyerekük szinte 0 kapcsolattal. Mire jó ez? Miért nem jó a normális, 2-2,5 éven belüli korkülönbség?
2014. jún. 29. 17:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöccseim között 9 év van. Szuper testvérei egymásnak.

Amit te állítasz, kérdező, butaság.

2014. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező, de kicsit beszűkült a gondolkodásmódod.... Az öcséim és köztem 12 illetve 14 év van, mert anyukámnak rengeteg vetélése volt. Sokkal jobb a kapcsolatom velük, mint nekik egymással, mert nálunk már nem volt testvér féltékenykedés, hiszen nem vesztünk össze ugyanazon a játékon, ők felnéznek rám, én pedig babusgatom őket, és ez így nagyon jó. Védőnőnek tanulok, mi pszichológiából azt tanultuk, hogy az ideális MINIMUM 3 év korkülönbség, mert így az anya is tud regenerálódni szülés után, és a gyermek is megkapja a neki való teljes figyelmet. Azért terjedt el a 2 év korkülönbség, mert így az anya egyszerre "letudja" a gyerekeket, és utána nem kell megszakítani újra a munkáját. Szóval a 2 év nem éppen ideális...
2014. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kéne ilyen sokat várni?"


Na vajon miért? Azért, hogy biztonságosan regenerálódjon a terhesség-szülés-szoptatás időszaka alatt kimerült szervezet, hogy nehogy aztán az anyuka menjen rá az újabb gyerekre!

A hangsúly a biztonságos szón van! Nem azt jelenti, hogy ettől kisebb korkülönbséggel ne lehetne szülni, de nagyon nem is ideális!

2014. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi hárman vagyunk, tesóim között 2 év korkülönbség van, én az egyiknél 8, a másiknál 10 évvel vagyok fiatalabb.


Ők ketten nem jönnek ki jól, és én is csak az egyikükkel, vele viszont imádjuk egymást, hiába a 8 év... ő volt az én példaképem, a nagy testvérem aki mindig vigyázott rám, mindig ott volt nekem.

Ez egyáltalán nem ezen múlik.

Nagyon nagy csúsztatásokat állítasz.

2014. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Olvass kicsit Czeizel Endrét. Ő eléggé ért hozzá.


Miért kéne ilyen sokat várni? Már persze leszámítva, hogy így kényelmesebb a szülőknek, főleg az anyának."


Igen, Czeizel Endre biztosan sok gyereket szült már, csak jól titkolja...

Azt viszont lefogadnám, hogy te gyereket még csak képen láttál, a terhességről még csak nem is olvastál, viszont rózsaszín felhős elképzeléseid vannak róla. "Regenerálódás" kifejezés ismerősen hangzik? Nézz utána az értelmező kéziszótárban akár, ha magadtól nem érted. A kérdésed második fele meg akkora baromság, hogy reagálni se érdemes rá.

2014. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

3 gyerekem van, 20 és 22 hónap a korkülönbség. A második császárral született, semmi bajom nem volt. A nőgyógyászom sem mondta, hogy kockázatos lenne akármelyik terhességem.


Lehet tényeken vitatkozni, csak felesleges.


A legtöbb ismerősöm is elismeri hogy jobb lenne a gyerekeknek, de ők lusták/kényelmesek hozzá.

2014. jún. 29. 18:39
 17/29 anonim ***** válasza:
92%
A mérlegelésen van a hangsúly. Sajnos olyan világban élünk, ahol az eszetlen gyerekbálványozás a gyereknevelés egyetlen elfogadott módja. Mérlegelni kell, melyik a rosszabb? Funkcionális egykeként felnőni, vagy egészségkárosodást szenvedni, esetleg kikészülni idegileg, depresszióssá válni? Nehogymár azt mondjuk, hogy mindezt megéri bevállalni csak azért, hogy ne legyen funkcionális egyke! Igenis, helyzettől függően, van, amikor a szülők érdeke az első, nem a gyereké! Én pl. tudom magamról, hogy egy kisgyerek az őrület szélére fog sodorni, és ha a fene fenét eszik sem fogok 2 év korkülönbséggel még egyet bevállalni, mert akkor inkább legyen funkcionális egyke, minthogy kiugorjak a hetedikről! Pont.
2014. jún. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szóval te rohadt büszke vagy ara, hogy ennyit szültél ilyen rövid idő alatt, mi? Legyél is, ez legyen a te csóró örömöd, de tudod, másokat nem szólhatsz le azért, mert pl. más a gondolkodásuk, más a tűrőképességük! Vagy azért kardoskodsz ennyire, mert megbántad a kis korkülönbséget, és ezzel kompenzálsz?
2014. jún. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%
És ha lusta vagyok, akkor mi van? Én már nem lehetek ember, ha gyerekem van? Mindent áldozzak fel a szent méh oltárán? Na nem, ezt már nem!
2014. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, neked nem halál mindegy? Te szüljed egyik után a másikat folyamatosan, ha ettől vagy boldog, de más hagy döntse már el, hogy mikor vállal következő babát. Amúgy köztem és a húgom közt 14 év van és kevés testvérpárt ismerek, akik ilyen közel állnak egymáshoz és ennyire szeretik egymást... Anyám és a húga közt alig 1 év van, soha nem jöttek ki jól, ma már nem is beszélnek, ugyanígy párom és nővére közt is 2 év van és ők sem bírták egymást sosem.
2014. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!