Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Köztetek hány év korkülönbség...

Köztetek hány év korkülönbség van a testvére (i) ddel és milyen a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok kort is, úgy értem, hogy most hány évesek vagytok, valamint, ha az évek alatt más volt, akkor azt is.


pl: Köztem és a húgom közt közel 3 év van. Gyerekként katasztrófa volt a kapcsolatunk, a 20-as éveinkben volt, hogy nem is beszéltünk, most a 3. x-et tapossuk mind a ketten, és épp okés.


Igazából csak az érdekelne, hogy tényleg mekkora korkülönbség az ideális.



2014. júl. 4. 18:12
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém 3és fél évvel fiatalabb nálam.

Én most vagyok 22 ő a 19-et fogja tölteni majd év végén.

Kisebb korunkba féltékeny voltam, sokat bántottam, volt, hogy meg is vertem kicsit...

Most már nagyon jóban vagyunk, naponta beszélünk, mindenben kikérjük egymás tanácsát.

10 évesen nem hittem volna, hogy valaha ezt mondom majd, de imádom, hogy van tesóm és soha nem adnám vissza semmiért. ;)

22L

2014. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
18 eves vagyok. Apukam felol van egy 4 eves hugom, anyukam felol egy 3.5 eves es most szuletik majd az ocsem. Mivel kulfoldon elek, az anyukam feloli hugommal skypeolunk estenkent, mert hianyol.
2014. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
16 éves vagyok, a húgom 11, így 5 év a korkülönbség. Ahogy telnek az évek egyre rosszabb a kapcsolatunk, mostmár veszekedés nélkül nem tudunk egy légtérben megmaradni. Ezt gondolom az én kamaszodásom váltotta ki, most meg az ő kamaszodása miatt folytatódik.
2014. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 5 évvel fiatalabb hugom. Igazából sosem volt rossz a viszony köztünk, remélem nem is lesz. De nem vagyunk túl szoros puszipajti tesók sem. Sajnos. 29/nő
2014. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Két testvérem van.

Egy bátyám és egy öcsém. A bátyám(23) és én(19) köztem 4 év van, de mivel súlyos szellemi/testi fogyatékos így túl nagy testvéri kapocs nem alakult ki köztünk. Az öcsémnél(16) pedig két és fél év, Ő szellemileg szintén el volt maradva mindig is, így kb. vele sem volt jó a kapcsolatom + féltékeny is voltam rá, mivel őt mindig pátyolgatták. Még mindig nincs a korának megfelelő szinten,de legalább már tudunk néha beszélgetni.


Régebben utáltam velük lenni, hisz mindig én vigyáztam rájuk, hiába voltam a középső testvér és a lány, mindig nekem kellett értük a felelősséget vállalnom, ha mondjuk anyuék nem voltak itthon. Szeretem őket amúgy, de azért sokszor inkább egyke lettem volna.

Szóval én úgy vélem a kor különbség legyen a legnagyobb "baj", nem attól lesz épp ideális vagy jó egy testvéri kapcsolat.

2014. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
én 26 N a bátyjám 29éves. nagyon jó a kapcsolatunk,naponta többször is beszélünk telón,(nem egy városba lakunk de hetente vagy másfél hetente találkozunk) mi jó tesók vagyunk..nagyon szeretem :)
2014. júl. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

10 évvel idősebb (fél)fiútestvér, egyáltalán nem beszélünk

11 évvel idősebb (fél)nővér vele elvagyunk, ilyen felszínesen ismerjük egymást :D

2014. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

2 évvel idősebb bátyám van,gyerekkorunkban veszekedtünk sokat, de 16-18 éves korunkban ez megszűnt, azóta nagyon jó a kapcsolatunk, tűzbe mennénk egymásért...

és két fél húgom van apai részről 9 évvel fiatalabb, imádom és mindig is imádtam :) sajnos elég ritkán találkozunk, de neten beszélgetünk...

anyai részről 10 évvel fiatalabb a húgom, őt is imádom :) soha nem veszekedtünk, inkább anyáskodtam felette mindig :)) vele gyakran találkozom... én ahogy olvastam az előttem szólókat, kinek milyen a kapcsolata a tesóival, úgy látom nagyon szerencsés vagyok, hogy mindegyik tesómmal nagyon jó és nagyon szoros a kapcsolatom :)


39 N

2014. júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
68%
Én 24 vagyok, a testvéreim 34 és 36 évesek, mindhárman nők.. Kicsi koromban jól elvoltunk, imádtam őket, felnéztem rájuk, de még 10 éves se voltam, mikor elköltözek és családot alapítottak. Ezután nagyon eltávolódtunk, szinte nem is éreztem, hogy ők a testvéreim. Kb 5 éve kezdett újra kialakulni köztünk a jó kapcsolat, de szerintem mindig is meg fogjuk érezni ezt a sok évet. Ők ketten sokkal többet beszélgetnek, pedig nagyon különbözik az életvitelük, gondolkodásmódjuk. Talán majd ha én is anya leszek, több közös témánk lesz. Mindegy is, szeretem és tisztelem őket.
2014. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nővérem (féltesó), ő 16 évvel idősebb és van egy húgom (vér szerinti), ő 2 és fél évvel fiatalabb.


Nővéremmel világ életünkben felhőtlen és szoros volt a viszonyunk. A korkülönbség miatt kiskoromban inkább ilyen anya-lánya viszonyunk volt, mára a nővér-húg.


Húgommal gyerekkorban nem volt felhőtlen a viszony. Anyumék csinálták bután, mert mikor én megszülettem, akkor ugye mindenki velem foglalkozott, amikor meg a húgom, akkor mindenki vele és nem is voltam felkészítve a kistesó jöttére, csak úgy "haza lett hozva". Piszok féltékeny voltam és ez későbbiekben is meghatározta a kapcsolatunkat (meg a szülők kivételezése)


Most, hogy már elköltözünk otthonról, egy kicsit javult a helyzet, de nem mondanám, hogy az a szoros testvéri kötelék köt minket össze. Ha kell, segítünk egymásnak, szoktunk beszélgetni, de nem rendszeresen, kb ennyi. Nővéremmel sokkal szívesebben vagyok együtt és beszélgetek.


Jelenlegi életkorok: 23 26 42

2014. júl. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!