Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Köztetek hány év korkülönbség...

Köztetek hány év korkülönbség van a testvére (i) ddel és milyen a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok kort is, úgy értem, hogy most hány évesek vagytok, valamint, ha az évek alatt más volt, akkor azt is.


pl: Köztem és a húgom közt közel 3 év van. Gyerekként katasztrófa volt a kapcsolatunk, a 20-as éveinkben volt, hogy nem is beszéltünk, most a 3. x-et tapossuk mind a ketten, és épp okés.


Igazából csak az érdekelne, hogy tényleg mekkora korkülönbség az ideális.



2014. júl. 4. 18:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

3 év van köztünk, nagyon jó a kapcsolatunk.

Persze voltak zökkenők régebben, de ha visszagondolok semmi komoly, csak a napi viták, amik termeszetesek két gyerek közt.

27 és 24 évesek vagyunk

Szerintem ez a 2-3-4 az ideális.


Férjeméknék 6 év van majdnem, és nekik most felnőttkent kezd jó kapcsolatuk lenni, kb 2 éve.(33 és 27 évesek)

Előtte a bátyjja gyerekként kezelte, és ő volt a "kisöccse", a "kishülye"

Unokatesóméknál is 7 év van..

Gyerekként egészen távol álltak egymástól, deők hamar összerázódtak.

Mire középiskolába került a kisebb addigra lett igazán jó, de ők 2 lány..


Egyébként szerintem nem csak a kortól függ

2014. júl. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

28 éves vagyok, két bátyám van, három és nyolc évvel idősebbek nálam. A kapcsolatunk jónak mondható, ha bármi van (akár jó, akár rossz), tudunk egymáshoz fordulni segítségért és jó társaságért is.

Régen persze voltak összezörrenések, főleg a fiatalabb tesómmal sokat nyúztuk egymást.

Egy dolog zavar, mégpedig az, hogy nem mindig tekintenek teljesen felnőttnek, sokszor úgy gondolhatják, hogy nekem be lehet szólni például, vagy lehet cikizni, kötözködni velem. (Állatvilágban ezt dominanciaharcnak hívják, nálunk, embereknél nem tudom, mi a neve.) Mivel most élek először olyan közegben, ahol nem akar lekörözni senki, így égés, nem égés, csak most tűnt fel ez a jelenség. Most ott tartok, hogy szeretem a tesóimat, de van egy határ, ameddig elmerészkedhetnek, a legapróbb szurkálódásra is felkapom már a fejem, nem hagyom, hogy elnyomjanak már.

2014. júl. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok, a húgom 22, öcsém 18.

A húgommal kicsiként elég jó volt a kapcsolatunk bár sokszor éreztem, hogy jó lenne, ha csak 1-2 évvel lenne fiatalabb nálam. Tiniként nagyon sokat veszekedtünk, nem voltunk jóban, de nagyjából amióta ő is betöltötte a 18-at, jó barátok is vagyunk.

Öcsémmel már más a helyzet, vele sosem volt túl jó viszonyunk, nem tudtunk egymással mit kezdeni. Most sem még, ő nagyon gyerek, én meg már a saját gyerekemet tervezgetem... 7 év szerintem már túl sok, talán majd 30 körül-után érthetjük meg egymást.


De nyilván ez a korkülönbségen kívül még millió más dologtól is függ.

2014. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a sok valaszt!

Igen, az biztos, hogy nem csak a koron mulik, a szulok es sokszor a tesok szemelyisege is befolyasolja a dolgot...

2014. júl. 6. 11:34
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Én tizenhat vagyok, a nővérem huszonnégy, a bátyáim huszonkettő és tizenhét évesek. A két idősebb testvéremmel jól kijövök, talán azért, mert nem élek velük egy fedél alatt. A fiatalabbik bátyámmal ennél sokkal bonyolultabb a kapcsolatom. A baráti körünk nagyjából azonos, általában jól megvagyunk, de ha egyszer kitör a balhé... Arról inkább ne is beszéljünk. :)
2014. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Én 13, nővérem 16, bátyáim 15, 18. Nővéremmel rohadt jóóó a kapcsolatunk. Nagyobbik bátyám kissé depresziós, de velem van a legjobb kapcsolata. Talán azért, mert szeret tanítani, neki köszönhetem mint lányként, hogy kiváló focis vagyok, és megerősödtem s jól mennek a harcművészetek, kisbaba korom óta foglalkozik velem, mostanába egyre kevesebbet, mert néha van itthon. A másik bátyám hogyis mondjam szihopata, a betezda kórházból elküldték kecsora, jelenleg itthon van, majd ősztől megy koleszba. Ő mindig kiborít, nem lehet normálisan beszélni vele (köpköd, le k**váz, arcomba ordít stb.). Viszont szeretem mert jó fej, mikor normális. :)

jól kijövünk egymással, bár nincs is nagy korkülönbség. Ha valakinek valami baja van, mi segítünk egymásnak. Mindent férre téve, gyűlöletet, minden napi balhékat, nagyon összetartóak vagyunk. :D :3 :)

2014. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Egyik bátyám 10 évvel, a másik 12 évvel idősebb nálam. A korkülönbség miatt sokszor nem akarták játszani velem, magányos voltam. Egyébként jól kijövünk egymással.

Unokaöcsém és húga között alig 1 év korkülönbség van és ölik egymást. Szerintem inkább a jellemtől, temperamentumtól függ hogy jönnek ki egymással, nem pedig a korkülönbségtől.

2014. júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Fannus3 válasza:
A nővérem 3 évvel idősebb, sokat veszekszünk, de attól nagyon szeretem, és bármikor számíthatunk a másikra.:) (15 vagyok)
2014. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Féltesóm van, (fiú) akivel 1 év és egy hét van köztünk. 20 és 21 évesen találkoztunk először de olyanok vagyunk, mintha ikrek lennénk. Szinte ugyanúgy nézünk ki (kivétel csak a nemi jellegek, mivel én lány vagyok)és ezen mindenki nagyon meglepődött és kérdezgetik: úristen, ikrek vagytok? Külön országban élünk de naponta tartjuk a kapcsolatot. Ha találkozunk, teljesen úgy viselkedünk, mintha mindig is ismertük volna egymást. Jó, hogy van nekem. :)
2014. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Én 21 éves vagyok, az idősebbik húgom 18 (a év a korkülönbség, bár nem nehéz kiszámolni), a fiatalabb húgom 13 éves (ő 8 évvel fiatalabb).

Jó viszonyunk van, barátinak is mondanám. Az idősebbik húgommal sokáig jobb volt a kapcsolatom, mert korban közelebb álltunk egymáshoz, most viszont, hogy a kicsit is kamaszodik, nem olyan kis gyerekes, már vele is jobban kijövök. Őt régen csak puszilgattam meg ölelgettem, és 10 évesen is kisbabának hívtam. Szegény mennyire utálta :)

2014. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!