Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Odaadnátok a pénzt a tesótoknak?

Odaadnátok a pénzt a tesótoknak?

Figyelt kérdés

Amikor 4 évvel ezelőtt az esküvőmet és a lakásvásárlást terveztük, a szüleimtől kaptam egy kisebb összeget, amit az elmúlt években nekem raktak félre, hogy segítsék az életben az elindulásomat. Nekem és a hugomnak is fél-fél millió forintot gyűjtöttek össze.

Nagyon örültünk neki a férjemmel, és hálásak voltunk a segítségért. Akkor már volt egy kis tartalékunk, ami a lakáshitelhez kellett, de az az esküvő időpontjában le volt kötve, így a szüleimtől megkaptam az egész összeget, hogy a megtakarításunkat ne törjük fel emiatt.

Pár héttel az esküvő után lejárt a lekötés, és vissza akartam adni a szülőknek a hugom részét, de azt mondták, inkább vigyázzak én rá, hogyha velük történe valami, akkor is megkaphassa a hugi.

Azóta egy külön számlán tartom a pénzt, 3 havonta lekötöm a teljes összeget, a korábbi kamatokkal együtt.

Erről a pénzről a hugom nem tud, a szüleim kérték, hogy ne is tudjon, mert akkor korábban elkérné.


A hugi 4 éve megismerkedett egy sráccal, 1 éve albérletbe össze is költöztek. A költözéskor kérdeztem a szüleimet, hogy mi legyen a pénzzel, adjam-e oda nekik, de azt mondták, még várjunk, hátha összevesznek.

Azóta is együtt vannak.


Tegnap beszéltem a hugival, és valahogy szóba kerültek a fizetések. Elpanaszolta, hogy az összeköltözés elején minden rendben volt, de a barátjának hitelt kellett felvennie, mert a tesója kezese volt, de ő nem fizette a hitelt, így a barátja tesójának a hitelét most ők fizetik, és minden számlával el vannak csúszva. Aztán több személyi kölcsönt, hitelkártyát is igényeltek a számlák miatt, de egyre jobban eladósodnak, mert nem tudják visszatörleszteni az összegeket, és a kamatok nagyon magasak. Egyszóval elindultak a lejtőn, egyik hitelből fizetik a másikat.


Anyuékat kérdeztem, hogy segítsük-e őket ki a neki félretett pénzzel, de azt mondták, ezt a döntést rám bízzák. Ők nem erre szánták azt a pénzt, de ha én úgy érzem, adjam neki oda.

Férjemmel megbeszéltük, hogy mi is tudnánk egy kicsit nekik kölcsönadni, és akkor minden hitelüket ki tudnák fizetni.


A gondom csak az, hogy így ebből a pénzből a barátja tesójának a hitele lenne kifizetve. A huginak is azért kellett hitelt felvennie, hogy tudják fizetni a számlákat, mert a fizetésük nagy része elment a barátja tesójának a hitelére.

Nem házasok, esküvőt nem terveznek, és ha később külön mennének, abból a pénzből a hugi semmit nem látna.

Viszont ha nem segítek, még mélyebbre fognak csúszni.


Ti mit tennétek? Odaadnátok a pénzt vagy sem?


2014. aug. 8. 11:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Ilyen dolgokra nem...
2014. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Aki jókor segít, az kétszer segít.


Húgod most van bajban. Most kell neki a segítség. Amikor minden szép és jó, hidd el nem hiányozna neki annyira.


Viszont az aggodalmadat is megértem. Add neki úgy a pénzt, mintha kölcsön lenne. Persze kamat nélkül, hogy ki tudják fizetni az apró hiteleket. A csávóval kell iratni egy tartozáselismerést, mintha neked tartozna.


Így segítettél is, de a hugod pénze is megmaradt. Persze ha összeházasodnak, akkor ha addig nem fizették vissza a pénzt mondhatod, hogy nem tartozol semmivel, vagy ha visszafizették akkor odaadhatod neki a teljes összeget. Onnan kezdve már hadd rendelkezzen vele szabadon.

Én ezt tenném.

2014. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%
Én odaadnám neki aztán döntsön ő. Fél millió azért soknak tűnik de annyira azért nem az. Nem lesz hitelük ők maguk is összegyűjhetik utána.
2014. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%

A húgi keressen egy új barátot, és máskor ne legyen olyan hülye, hogy hitelt vesz fel arra, hogy más adósságát kifizesse.

Szerintem hülyeség lenne szüleitek összegyűjtögetett megtakarítását a húgi barátjának a testvérének a hitelére költeni.

És mi a garancia, hogy nincs több hitel?

2014. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
A második válaszolóval értek egyet. Nehogy már a barátja tesójának a hitelét is a szüleid fizessék ki.
2014. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
Te megkaptad a pénzt akkor húgod miért ne kaphatná meg nem óvodás már. Még lejjebb fognak csúszni aztán annyi tartozásuk lesz, hogy az életbe nem kerülnek ki belőle.
2014. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
Kettessel értek egyet, tegyetek úgy, mintha kölcsön lenne, kamatmentesen, de legyen róla szerződés, és nem húgoddal, hanem a barátjával. Ha mégis szétmennek, húgod legyen bebiztosítva, de most se csússzanak tovább lefelé.
2014. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%
Biztos, hogy nem andám oda. Nem a húgod van bajban, hanem a barátja, aki volt olyan hülye, hogy más tartozására hitelt vegyen fel. A szüleid a húgodnak szánták azt a pénzt ugyanúgy életkezdésre, mint neked, és nem azért, hogy egy vadidegen hitelét törlesszék belőle. Az a pénz gyorsan elúszna, és utána ugyanott lennének. Jobb is, hogy nem tud róla a húgod, sőt, inkább egy normális, felelősségteljesen gondolkozó pasit kellene beújítania.
2014. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%
Kizárólag akkor, ha a húgod a saját nevén lévő hitelét fizeti ki (már mindegy milyen célból vette fel). Az adós baráttól pedig el kéne távolítani.
2014. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Segítenék, mert már a húgom van bajban a saját nevére felvett hitelekkel - de nem értem miért vettek fel ketten hitelt: nem házasok, nincs semmi bejegyzett közük egymáshoz, nem is a közös ingatlanukat terhelték meg... Úgyhogy csak addig kellene fizetni, amíg a tesód felelőssége tart, a srác meg szedje elő a saját részét. Ha nincs rá mód és az egész kifizetésére kérne a testvérem, akkor a sráccal bizony írnánk egy remekbe szabott szerződést a rá vonatkozó összeg visszafizetéséről.

Pénzben-üzletben nem szabad arra hagyatkozni, hogy már majdnem család ennyi idő után. Sőt, még arra sem, hogy család...


Meg ugye kérdés, miért nem tudja fizetni a tesód barátjának tesója. Mert ha csak lustaságból, akkor inkább vigyék amijük van.

2014. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!