Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Odaadnátok a pénzt a tesótoknak?

Odaadnátok a pénzt a tesótoknak?

Figyelt kérdés

Amikor 4 évvel ezelőtt az esküvőmet és a lakásvásárlást terveztük, a szüleimtől kaptam egy kisebb összeget, amit az elmúlt években nekem raktak félre, hogy segítsék az életben az elindulásomat. Nekem és a hugomnak is fél-fél millió forintot gyűjtöttek össze.

Nagyon örültünk neki a férjemmel, és hálásak voltunk a segítségért. Akkor már volt egy kis tartalékunk, ami a lakáshitelhez kellett, de az az esküvő időpontjában le volt kötve, így a szüleimtől megkaptam az egész összeget, hogy a megtakarításunkat ne törjük fel emiatt.

Pár héttel az esküvő után lejárt a lekötés, és vissza akartam adni a szülőknek a hugom részét, de azt mondták, inkább vigyázzak én rá, hogyha velük történe valami, akkor is megkaphassa a hugi.

Azóta egy külön számlán tartom a pénzt, 3 havonta lekötöm a teljes összeget, a korábbi kamatokkal együtt.

Erről a pénzről a hugom nem tud, a szüleim kérték, hogy ne is tudjon, mert akkor korábban elkérné.


A hugi 4 éve megismerkedett egy sráccal, 1 éve albérletbe össze is költöztek. A költözéskor kérdeztem a szüleimet, hogy mi legyen a pénzzel, adjam-e oda nekik, de azt mondták, még várjunk, hátha összevesznek.

Azóta is együtt vannak.


Tegnap beszéltem a hugival, és valahogy szóba kerültek a fizetések. Elpanaszolta, hogy az összeköltözés elején minden rendben volt, de a barátjának hitelt kellett felvennie, mert a tesója kezese volt, de ő nem fizette a hitelt, így a barátja tesójának a hitelét most ők fizetik, és minden számlával el vannak csúszva. Aztán több személyi kölcsönt, hitelkártyát is igényeltek a számlák miatt, de egyre jobban eladósodnak, mert nem tudják visszatörleszteni az összegeket, és a kamatok nagyon magasak. Egyszóval elindultak a lejtőn, egyik hitelből fizetik a másikat.


Anyuékat kérdeztem, hogy segítsük-e őket ki a neki félretett pénzzel, de azt mondták, ezt a döntést rám bízzák. Ők nem erre szánták azt a pénzt, de ha én úgy érzem, adjam neki oda.

Férjemmel megbeszéltük, hogy mi is tudnánk egy kicsit nekik kölcsönadni, és akkor minden hitelüket ki tudnák fizetni.


A gondom csak az, hogy így ebből a pénzből a barátja tesójának a hitele lenne kifizetve. A huginak is azért kellett hitelt felvennie, hogy tudják fizetni a számlákat, mert a fizetésük nagy része elment a barátja tesójának a hitelére.

Nem házasok, esküvőt nem terveznek, és ha később külön mennének, abból a pénzből a hugi semmit nem látna.

Viszont ha nem segítek, még mélyebbre fognak csúszni.


Ti mit tennétek? Odaadnátok a pénzt vagy sem?


2014. aug. 8. 11:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
42%

Egyértelmű a válaszom: ODA!!! Gondold fordítva a szituációt, képzeld azt, hogy fordított eset áll fenn, te vagy hatalmas slamasztikában. Mit szólnál, ha a nővérednek módjában áll segíteni, de mégsem teszi??? Hmmm..

Természetesen írnék róla egy papírt ügyvéd előtt, de tuti, hogy odaadnám, elsüllyednék szégyenemben, ha segíthetnék és mégsem teszem a TESTVÉREMNEK!

2014. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
11-es! Ha csak a testvéréről lenne szó, nyilván odaadná. De itt a testvére párjáról van szó, az ő tartozásáról. Én is a kettes válaszolóval értek egyet.
2014. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Add oda mert a húgod,de jót ne várj,mert családban volt hasonló eset,és a "vétlen" fél (aki a te történetedben a hugi) maradt benne a szarban...

Most jelenleg a pasi rángatta bele ebbe az egészbe,de a húgod is jó hülye volt,egyik hitelre a másikat...ha oda adod a pénzt a te döntésed de valószínüleg a jövőben ugyanennyire rosszul,hibásan fogja kezelni a pénzügyeit.

2014. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen,végül is ha oda adod nem a húgodat segíted ki vele (aki akármikor kiszállhat ebből a helyzetből amiben most van) hanem a pasit.Aztán nehogy vérszemet kapjon,és tőletek várja majd mindig a segítséget.
2014. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is a pasival irnek szerződést a pénzről, tegyetek úgy mintha kölcsön lenne.. és a részleteket gyujtsetek a hugodnak össze. Max annyi pénzt adj a hugodnak ami a saját hitelere elég.
2014. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
28%
Ha a húgodnak nincs a nevén tartozás, én inkább leülnék a szülőkkel közösen vele beszélni, hogy támogatnátok abban, hogy új életet kezdjen. Egyelőre nem kell kell szólni arról, hogy van az a szülői tartalék számára is. ezzel a pasival nincs jövője, totál magával rántja, és ha valamennyire is tekintettel előtt volna a húgodra, akkor vele beszélte volna meg, mielőtt a testvérnek bármit is bevállal. Neki tudtok segíteni, a pasinak nem. Az egy pénznyelő lenne, nem is értem, hogy van pofája elnézni, ahogy a húgod nélkülözik, meg hitelt fizet csak azért, mert ő megcsinálta a bulit...ha akkora a hitel, hogy elmegy mindenük rá,akkor ebből semmi jövőjük a közös nyomorgáson kívül, és előbb-utóbb a kapcsolatuk is rámegy, ha már most rá nem ment. Gonosz dolog, de a húgodnak még van esélye. de most oda ne adjátok neki azt a pénzt, csepp lenne a tengerben, és utána ugyanott lenne. Ráadásul más hibája miatt.
2014. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én odaadnám. Nem a legjobb, hogy erre megy a pénz, ez igaz, de már a tesód van eladósodva a barátja miatt. Ha most nem segítesz neki, és teljesen lecsúszik, az egész élete tönkremehet már most. Ellenben ha ki tudnák fizetni a hitelt, egyenesbe jönnének.
2014. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
62%
nem adnám oda azt a pénzt. méghozzá azert nem ,mert nem a tesodat huznad ki vele a bajbol,hanem a felelotlen pasijat es a felelotlen pasijanak az onzo testveret aki nem is tori magat hogy fizesse..a szuleid nem azert dolgoztak es sporoltak a tesodnak meg neked hogy a pasija tesoja nyugodtan aludhasson mert vmi balfek kifitette helyette a hitelt.(bar igy is nyugodran alszik szerintem) amugy a hugodnak is el kellene gondolkodni azon hogy egyutt akar e maradni olyan pasival aki hitelbe rangatta es meg se eskuvot se semmit nem tervez vele...itt a tesod parjat se ertem hogy miert hagyta h a hugod hitelt vegyen fel. en igy nem adnam oda...semmi latszatja nem lenne annak a penze mert ketszer nem mondom hogy azt felperc alatt elkoltenek hulyesegre
2014. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
55%
biztos, hogy odaadnám neki. most van szüksége rá. na és, ha nem erre "szánták"? ha nem most adod oda, hanem évek múlva, mikor már sokkal lejjebb vannak a spirálban akkor se arra megy amire "szánták" csak ráadásul amíg most még ez kihúzná őket a bajból, később már csak csepp lenne a tengerben. az meg hogy a húgom kivel milyen szinten köti össze az életét anyagilag és máshogy baromira nem az én dolgom kívülállóként felülbírálni (ne tegyünk úgy mintha manapság minden pár aki komolyan gondolja összeházasodna...)
2014. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
38%

Sok válaszoló még nem hallott a jóban rosszban szerettemről.

Igen bajban van a srác de szereti a lány, miért kellene lebeszélni a srácról.

2014. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!