Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Odaadnátok a pénzt a tesótoknak?

Odaadnátok a pénzt a tesótoknak?

Figyelt kérdés

Amikor 4 évvel ezelőtt az esküvőmet és a lakásvásárlást terveztük, a szüleimtől kaptam egy kisebb összeget, amit az elmúlt években nekem raktak félre, hogy segítsék az életben az elindulásomat. Nekem és a hugomnak is fél-fél millió forintot gyűjtöttek össze.

Nagyon örültünk neki a férjemmel, és hálásak voltunk a segítségért. Akkor már volt egy kis tartalékunk, ami a lakáshitelhez kellett, de az az esküvő időpontjában le volt kötve, így a szüleimtől megkaptam az egész összeget, hogy a megtakarításunkat ne törjük fel emiatt.

Pár héttel az esküvő után lejárt a lekötés, és vissza akartam adni a szülőknek a hugom részét, de azt mondták, inkább vigyázzak én rá, hogyha velük történe valami, akkor is megkaphassa a hugi.

Azóta egy külön számlán tartom a pénzt, 3 havonta lekötöm a teljes összeget, a korábbi kamatokkal együtt.

Erről a pénzről a hugom nem tud, a szüleim kérték, hogy ne is tudjon, mert akkor korábban elkérné.


A hugi 4 éve megismerkedett egy sráccal, 1 éve albérletbe össze is költöztek. A költözéskor kérdeztem a szüleimet, hogy mi legyen a pénzzel, adjam-e oda nekik, de azt mondták, még várjunk, hátha összevesznek.

Azóta is együtt vannak.


Tegnap beszéltem a hugival, és valahogy szóba kerültek a fizetések. Elpanaszolta, hogy az összeköltözés elején minden rendben volt, de a barátjának hitelt kellett felvennie, mert a tesója kezese volt, de ő nem fizette a hitelt, így a barátja tesójának a hitelét most ők fizetik, és minden számlával el vannak csúszva. Aztán több személyi kölcsönt, hitelkártyát is igényeltek a számlák miatt, de egyre jobban eladósodnak, mert nem tudják visszatörleszteni az összegeket, és a kamatok nagyon magasak. Egyszóval elindultak a lejtőn, egyik hitelből fizetik a másikat.


Anyuékat kérdeztem, hogy segítsük-e őket ki a neki félretett pénzzel, de azt mondták, ezt a döntést rám bízzák. Ők nem erre szánták azt a pénzt, de ha én úgy érzem, adjam neki oda.

Férjemmel megbeszéltük, hogy mi is tudnánk egy kicsit nekik kölcsönadni, és akkor minden hitelüket ki tudnák fizetni.


A gondom csak az, hogy így ebből a pénzből a barátja tesójának a hitele lenne kifizetve. A huginak is azért kellett hitelt felvennie, hogy tudják fizetni a számlákat, mert a fizetésük nagy része elment a barátja tesójának a hitelére.

Nem házasok, esküvőt nem terveznek, és ha később külön mennének, abból a pénzből a hugi semmit nem látna.

Viszont ha nem segítek, még mélyebbre fognak csúszni.


Ti mit tennétek? Odaadnátok a pénzt vagy sem?


2014. aug. 8. 11:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
20-as válaszoló! És te hallottál már arról,hogy akit szeretek nem húzom le a béka s.gge alá? a pasi megtette ezt a kérdező hugával
2014. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
39%
Tudod utolsó szenvedőbe nem belerúgunk hanem megpróbálunk segíteni neki. 4 éves kapcsolatról beszélünk nem pár hetesről.
2014. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
41%
akkor ugy kerdezem toled: ha en tele vagyok adossaggal akkor normalis dolog az hogy a paromat is magammal rantsam,eladositsam?? raadasul azert huzzam le mert vmelyik rokonom nem torodom,felelotlen volt? es ha vki egy hitelt nem tud torleszteni akkor nem sodorja meg egy be bele a parjat. meg ha kivalto hitelrol is van szo es 4eves kapcsolatrol nem gondolnam hogy pl az en paromnak a tesom hulyesege miatt kelljen fizetnie..pedig imadom a tesomat is
2014. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

ami a húgomat kihúzza a bajból azt odaadnám neki - tehát kinullázná a hiteleit...


de amit a barátjának a hitelére kellene azt közjegyzői szerződéssel kapná meg a barátja

vagyis ha szét mennek akkor is a pasasnak ki kell fizetnie azt a pénzt

2014. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Odaadnám, de úy, hogy a barát ezzel az összeggel a hugodnak tartozik, erröl hivatalos papírt iratnék.


Így ha szétmennek, akkor a testvéred visszakapja a pénzét, ha meg megvannak, akkor kettejük ügye.


De ettöl függetlenül elbeszélegtnék velük, hogy egyrészt másnak nem vesz fel értelmes ember hitelt, mésrészt meg elöbb kell összsprórolni pénzt, és nem hitelre vásárolgani.

2014. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

18-nál a pont!


100%-ig átlátja a helyzetet.

2014. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Mégis, mekkora összegről van szó, hogy több személyi kölcsönt és hitelkártyát is kellett kérni? Fedezné egyáltalán a félmillió forint?


Arról nincs szó, hogy a húg barátjának a testvére megadná a pénzt? Egyáltalán, ő tud róla, hogy miatta ennyire eladósodott két ember?

2014. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
39%
ha az enyém nem ha az övé igen
2014. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megbeszéltük, hogy megkapja a pénzt, de úgy, mintha én és a férjem adnánk nekik kölcsön, és kölcsönszerződéssel, amit a srácnak is alá kell írnia.

Így ki tudjuk őket húzni a bajból, és ha szétmennem, akkor is megmarad a hugi pénze.

2014. aug. 12. 15:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!