Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék csinálni? (bővebben...

Mit tudnék csinálni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A bátyám 16 éves és 10.-es.Én 14 éves fiú vagyok 8.-os.És az a helyzet,hogy a szüleink elváltak,mind a ketten anyánknál vagyunk,az apánk néha jelentkezik.És amikor én még alsós voltam akkor a bátyám napközis volt.Amikor 6.osztályos voltam akkor volt a bátyám 8.-os,akkor menzások voltunk mind a ketten.Amikor a bátyám elballagott,akkor lettem 7.-es,akkor menzás voltam.És most lelkiismeret furdalásom van.Tehát leírom érthetőbben.


A bátyám három évig napközis volt és egyszer menzás.

Én 1-szer napközis,kétszer menzás voltam és most itt a 8.osztály,nem tudom,hogy a 8.osztályban menzás vagy napközis legyek(?).

Szerintetek napközis legyek?

(a napköziben sok a bunkó barom,cigány)


És még az van,hogy nincs külön szobánk,együtt alszunk mind a hárman a nappaliban.Körülbelül 3 hónapja aludtunk egy ágyon mind a hárman.(Ebben a felállásban:Anya,én,a bátyám.)Körülbelül így aludtunk 2007-től 2014 májusáig,és csak néhányszor engedtem meg a bátyámnak,hogy anyánk mellet aludjon.De már anyánk külön ágyon alszik a nappaliban.És ezért is lelkiismeret furdalásom van,mert én jóval többet aludtam anyánk mellet mint a bátyám.


Szerintetek mit csináljak?


Bunkók kíméljenek.Rossz válaszokat nem kérek,nem kérnék.


(Kérem a moderátorokat,hogy ne töröljék ezt a kérdést.)



2014. aug. 16. 14:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem menza :)
2014. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
értem,meg napköziben nincsenek is barátaim,de lehet hogy tanulószobára megyek
2014. aug. 19. 13:27
 13/21 anonim ***** válasza:
nagyon sokat nevettem a kérdésen, meg bizonyos válaszokon is köszi!
2014. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

figyelj, ha a menzás jobb neked, legyél menzás. a bátyád ezt nem fogja számon tartani. később ez nem fog számítani.

hogy ki ki mellett alszik, az szerintem csak neked számít.

ne idegeskedj ennyit, fiatal vagy még, nem szabad ilyen dolgok miatt aggódni. örülj az életnek.

2014. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
legyél napközis. És az hogy ki hányszor alutt anyukád mellet, ez nem számit. ne foglalkozz vele.Miért nem alszotok külön agyban mindhárman.? nem normális 2 fiúnak 1 ágyban aludni ebben a korban. Ha van még 1 szoba akkor anyud aludjon a másik szobában, ti meg külön agyon a tesóddal. szerintem a bátyádat nem zavarta hogy napközis volt. Most meg már nagy fiú. Te pedig menj napközibe.
2014. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
szerintem az egész dolog zavaros.
2014. aug. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
a tanulószoba 1 jó megoldás.
2014. aug. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

de ha jól értem, a kérdező nem akar napközibe menni, mert ott zaklatják a gyerekek.

tehát csak szenvedés a napközi.


azt válasszad, ami jó neked, kérdező, vigyázz magadra.

nem kell plusz szenvedést magadra vállalni az életben.

az a lényeg, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalásod ilyen dolgok miatt.

nekem van egy húgom, ha neki valamiben könnyebb az élete, mint nekem, én annak csak örülök!

2014. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
de a bátyámnak mindegy,nem zaklatnak csakhát a barmok církuszolnak a tanárral és nemlehet tőlük tanulni,a bátyámnak is el kellet tűrnie nekem is elkéne,mert így lenne igazságos
2014. aug. 29. 12:52
 20/21 anonim ***** válasza:

nem, tehát ezt felejtsd el! nem kell ezt a nagy igazságérzetet erőltetni.

14 évesen nekem is annyira fejlett volt az igazságérzetem, hogy én is hülyeségeket csináltam emiatt.

az életben nincs ilyen szabály, törvény, semmi, ez csak benned létezik, hogy neked is szenvedned kell, ha a bátyádnak nehéz volt.

látod, hogy a bátyádat sem érdekli, ő nem akarja, hogy te szenvedj.

tehát azt a megoldást válaszd, ami neked jó, mert a bátyádnak is az a jó, ami neked jó.

és az életetek úgyis teljesen más lesz, nem fogod tudni kimérni, hogy mindenből ugyanannyi jusson mindkettőtöknek, mert más lesz az életutatok.

tehát már most elfelejtheted ezt a méricskélést.

csináld úgy, hogy könnyen tudjál tanulni, legyél menzás, vagy ami a legjobb.

és nem szabad ennyit szorongani, próbálj sportolni, próbálj nevetni sokat. vegyél mély lélegzeteket.

2014. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!