Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék csinálni? (bővebben...

Mit tudnék csinálni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A bátyám 16 éves és 10.-es.Én 14 éves fiú vagyok 8.-os.És az a helyzet,hogy a szüleink elváltak,mind a ketten anyánknál vagyunk,az apánk néha jelentkezik.És amikor én még alsós voltam akkor a bátyám napközis volt.Amikor 6.osztályos voltam akkor volt a bátyám 8.-os,akkor menzások voltunk mind a ketten.Amikor a bátyám elballagott,akkor lettem 7.-es,akkor menzás voltam.És most lelkiismeret furdalásom van.Tehát leírom érthetőbben.


A bátyám három évig napközis volt és egyszer menzás.

Én 1-szer napközis,kétszer menzás voltam és most itt a 8.osztály,nem tudom,hogy a 8.osztályban menzás vagy napközis legyek(?).

Szerintetek napközis legyek?

(a napköziben sok a bunkó barom,cigány)


És még az van,hogy nincs külön szobánk,együtt alszunk mind a hárman a nappaliban.Körülbelül 3 hónapja aludtunk egy ágyon mind a hárman.(Ebben a felállásban:Anya,én,a bátyám.)Körülbelül így aludtunk 2007-től 2014 májusáig,és csak néhányszor engedtem meg a bátyámnak,hogy anyánk mellet aludjon.De már anyánk külön ágyon alszik a nappaliban.És ezért is lelkiismeret furdalásom van,mert én jóval többet aludtam anyánk mellet mint a bátyám.


Szerintetek mit csináljak?


Bunkók kíméljenek.Rossz válaszokat nem kérek,nem kérnék.


(Kérem a moderátorokat,hogy ne töröljék ezt a kérdést.)



2014. aug. 16. 14:21
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Azért, mert a bátyádnak rossz volt, miért kellene neked vezekelni? Azt válaszd szerintem, ami neked valójában a legjobb. A múlton (ágy)már nem tudsz változtatni, és lehet, hogy a bátyád már rég elfelejtette az egészet, csak te csinálsz magadnak ebből is problémát, mint ahogy a menza, tanulószoba, napközi dologból is. Ha bűntudatod van, kérdezz rá, hogy érinti, és ha még mindig bántja, akkor kérj bocsánatot, és ennyi. Mellesleg lehet, hogy a bátyád ugyanannyit vagy többet aludt az anyukáddal, hiszen ő idősebb, és akkor is volt alkalma rá, amikor te még meg sem születtél vagy túl kicsi voltál, továbbá lehet, hogy később már nem is volt rá igazi igénye.

Tudod a testvérek között nem patikamérlegen kell(ene) szétosztani a dolgokat, hanem szükséglet szerint. (ezt komoly gyermekpszichológusok mondják, persze vannak anyák, akik az "igazságos nevelésben az egyenlő elosztás hívei, de nem biztos, hogy jól teszik. Szóval kár túldramatizálni a dolgot.

2014. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!