Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Zsarol a testvérem. Mit tegyek?

Zsarol a testvérem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A barátommal titokban vagyunk együtt mert apukám nem nézi jó szemmel hogy egy nálunk csóróbb srácot szeretek. Mikor nyiltan jártunk, annyira ellehetetlenítették a kapcsolatunkat hogy végül úgy döntöttünk, jobb lesz ha szakítunk. Azonban nem bírtuk sokáig egymás nélkül, pár hónappal ezelőtt újra összejöttünk. Eddig minden rendben volt de pár nappal ezelőtt a 13 éves húgom (én 20 vagyok) rájött a titkunkra. Követett minket, elolvasgatta az sms-eimet stb. Most azzal zsarol hogy elmondja a szüleinknek. Nagyon jól tudja hogy mennyit árthat nekem és a barátomnak is, de élvezettel csinálja. Gúnyos mosollyal az arcán nézi ahogy idegesen fészkelődök a helyemen, mikor a családi ebéd közben kétértelmű megjegyzéseket tesz. Néha csak bejön a szobámba és elkezdi mondani hogy: "Tudom a kis titkodat. Szerintem apa repesne az örömtől ha megtudná. Ha hazajön az irodából, el is mondom neki." stb. Ilyenkor megpróbálok nem reagálni rá, de őszintén elszomorít hogy ezt csinálja. Azt hittem jó a kapcsolatunk, de kiderült hogy az első adandó alkalommal hátbatámad ha a saját hasznára tudja fordítani a dolgokat. Legszívesebben sírnék. Mert ha még a saját érdekemben tenné (ha mondjuk egy lógós, erőszakos fiúval járnék, aki rossz befolyással van rám) akkor megérteném. De nem erről van szó. Csak szimplán élvezi hogy gonoszkodhat és manipulálhat engem. Azóta nem merek hozzászólni egy rossz szót sem sőt még a házimunkáját is én csinálom, mert azzal is megfenyegetett hogy ha egyszer is csúnyán vagy neki nem tetsző módon beszélek vele, egyből kitálal. Hogy tudnám megállítani?

2014. aug. 18. 17:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Várjuk a fejleményeket.
2014. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Hát.. Nem ment valami fényesen, de azért jobban mint amire számítottam. Még apa előtt elmondtam anyának az egészet és hogy ha apa hazajött, vele is beszélni fogok. Nem örült neki hogy a hátuk mögött becsaptuk őket de végül megértette. És mennyire örülök hogy elmondtam neki.. Ugyanis apa hazafelé felvette a hugomat a tenisz edzséséről, az a kis idióta meg a kocsiban elmondta neki, így már esély sem volt a nyugodt körülmények között való beszélgetésre. Anyukám szerencsére mellém állt és elmondta hogy igenis bevallani készültem mielőtt a hugom mindent elrontott. Habár apa még mérges rám, és még mindig nem tudom biztosra hogy mi lesz a jövőnk a barátommal, legalább a hugomra rásóztak egy csomó büntetést és apa elbeszélgetett vele az egyenes, becsületes jellem fontosságáról. Köszönöm hogy a tetteim felvállalására bíztattatok! Valószínüleg sokkal borzalmasabban végződött volna ha nem lettem volna őszinte. Köszönöm!!
2014. aug. 18. 21:12
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Örulok neki nagyon:))es mos te legy turelemel ertekelni fogjak szuleid aznosszintesegedet!!!! Turelem es ok is el fogjak fogadni:)!!!!

Sok sikert :)

2014. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Számomra meglepő, hogy egy 13 éves gyerek így sakkban tud tartani egy elvileg már felnőtt embert. Ok értem függsz anyagilag a szüleidtől, de szerintem megfontoltan értelmesen meg lehet ezt beszélni a velük.


Húgi meg az első alkalommal mikor bejön a szobába vigyorogva olyan pofont kapott volna tőlem, hogy a fal adja neki a másikat. Igaz én elég őrült vagyok ahhoz, hogy az én húgom ne próbálkozzon ilyesmikkel (mondjuk amúgy se tenné, kedves, aranyos kis csaj).

2014. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"A barátommal titokban vagyunk együtt mert apukám nem nézi jó szemmel hogy egy nálunk csóróbb srácot szeretek."


Na, ez a hiba. mondja csak el nyugodtan a húgod apádnak, hogy ti együtt vagytok, te meg vállalj felelősséget a döntésedért. Őt szereted, vele vagy, kész. Hogy érzi a barátod magát, hogy titkolóznod kell a szüleid előtt miatta?


Ne állítsd meg sehogyan sem a testvéredet, hanem mondd el apádnak, hogy kivel vagy. Majd megbékél. Hidd el, kitagadni nem fog, néhány nap, hét alatt elmúlik. Apád nem fogja eldönteni helyetted, kivel járj. És ha akarja, állj ki a barátod mellett.

2014. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja már megoldottad. Akkor sztornó. Jól cselekedtél.
2014. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Én hagynám, hogy elmondja, legalább nem neked kell tálalnod ezt az egészet, a húgod "kedvességből" megteszi neked.

Aztán ha megint előkerülne (mert biztos elő fog) az a téma, hogy "szakítsatok; szegény a srác; nem való hozzád" lereagálnám pár bólintással és nem venném magamra.

Vagy érvelj 20 éves módjára: anyukád-apukád között nem volt vagyonbeli eltérés? Ők nem szerelmesek, hanem az ismerősök szerint illenek egymáshoz, ezért alapítottak családot? stb

2014. aug. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy már minden megoldódott. Örülök neki, és sok boldogságot :)
2014. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Verd meg jó alaposan, valami mondvacsinált ürügy miatt. Utána mondhatod, hogy csak bosszúból hazudozik rólad. :)
2014. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hurrá, de attól még megverheted. Mondjuk véletlenül odazárja a kezét az ajtó, vagy leesik a lépcsőn... van az úgy. :)
2014. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!