Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Zsarol a testvérem. Mit tegyek?

Zsarol a testvérem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A barátommal titokban vagyunk együtt mert apukám nem nézi jó szemmel hogy egy nálunk csóróbb srácot szeretek. Mikor nyiltan jártunk, annyira ellehetetlenítették a kapcsolatunkat hogy végül úgy döntöttünk, jobb lesz ha szakítunk. Azonban nem bírtuk sokáig egymás nélkül, pár hónappal ezelőtt újra összejöttünk. Eddig minden rendben volt de pár nappal ezelőtt a 13 éves húgom (én 20 vagyok) rájött a titkunkra. Követett minket, elolvasgatta az sms-eimet stb. Most azzal zsarol hogy elmondja a szüleinknek. Nagyon jól tudja hogy mennyit árthat nekem és a barátomnak is, de élvezettel csinálja. Gúnyos mosollyal az arcán nézi ahogy idegesen fészkelődök a helyemen, mikor a családi ebéd közben kétértelmű megjegyzéseket tesz. Néha csak bejön a szobámba és elkezdi mondani hogy: "Tudom a kis titkodat. Szerintem apa repesne az örömtől ha megtudná. Ha hazajön az irodából, el is mondom neki." stb. Ilyenkor megpróbálok nem reagálni rá, de őszintén elszomorít hogy ezt csinálja. Azt hittem jó a kapcsolatunk, de kiderült hogy az első adandó alkalommal hátbatámad ha a saját hasznára tudja fordítani a dolgokat. Legszívesebben sírnék. Mert ha még a saját érdekemben tenné (ha mondjuk egy lógós, erőszakos fiúval járnék, aki rossz befolyással van rám) akkor megérteném. De nem erről van szó. Csak szimplán élvezi hogy gonoszkodhat és manipulálhat engem. Azóta nem merek hozzászólni egy rossz szót sem sőt még a házimunkáját is én csinálom, mert azzal is megfenyegetett hogy ha egyszer is csúnyán vagy neki nem tetsző módon beszélek vele, egyből kitálal. Hogy tudnám megállítani?

2014. aug. 18. 17:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Párod mennyi idős? Dolgozik már? Neked mennyi van hátra a suliból? Öszöndíjat kapsz? Diákmunka? Ketten sem tudnátok átvészelni?
2014. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 KlenDie ***** válasza:
85%
9. kérdező mégis milyen barátja lehetne 13 évesen és ilyen személyiséggel?
2014. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia anyukadrol nem irtal semmit,ö hogyan fogadnå???mert a hugodb13 evesen elegė gyerek meg es nen erzi ennek a sulyat hogy teged ezzel megbant!!!persze nagyobb koraban ez meg valtozhat,amikor megtudja mi a szerelem!!!!

Ha lehet legalabb anyukadal beszeld ezt meg talan ö helyre tudna tenni a hugodat!!!ha visszont o is ellenzi akkor alj talpra es mond el a szuleidnek hogy ez a helyzet szereted... es a kedvukert szakitotatok is de nem birtatok tovabb stb.... mert jobb ha te mondod el mert barmelyk percbe a hugod kophet teged...es meg sulyasabb lesz!!!!meg hibasabb leszel..!!!csak azert hogy zard le ezt a zsarolsai problemadat... mert mar irgam egyszer ugyis elmondja!!!!probaljj nyugodt korulmenyt rendezni pl... lepd meg szuleidet keszits fini vacsorat es kozold hogy van 1 problemad...es ugy erzed tartozol ennyi tiszteletel a szuleidnek hogg osszinte legyel stb.... itt mar el nyered a bizalmat stb.... jahh es ha lehetmond a szuleidnek hogy ugy szeretnel veluk beszelni hogy a hugod ne legyen jellen... vacsora utan kerjek meg hogy tavozon tv... vagy a szobajaba.... mert nem kell hogy a tuzre olajat ontson...!!

2014. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
20 eves, felnott no vagy. Vallald fel a donteseid. Menj a dolgok elebe, es mondd meg otthon.
2014. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
94%

Ha a húgod bármit is mond a szüleidnek, ne tagadj semmit.

Csak mondd, hogy ok, ez igaz, de te legalább 13 évesen nem kényeztettél szájjal 16 éveseket, mint a hugi :-D Megfagyna a levegő, gondolom :-D


Mellesleg én tuti feltörném a facebookját. Sőt, megkérnék valakit az ismerőseim közül,hogy chaten hajtson rá, és nekem küldje át a beszélgetést.

Zsarolni mindenkit lehet...


...csak a hülyék hagyják is.

2014. aug. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
96%
Panaszold be a húgod a szüleidnél, hogy nem végzi el a házimunka ráeső részét. Erre persze majd tuti elkezd vádaskodni, de te csak mosolyogj rajta, hogy igen, próbálja terelni a problémát, és inkább kitalál mindenfélét. Ajánld a szüleidnek, hogy vigyék pszichológushoz, vagy fejlesszék az írói vénáját, mert fantáziája van...
2014. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
81%
Én azt tenném a helyedben,hogy elmondanám a szüleimnek,hogy a hugom zsarol és fenyeget egy sms miatt,mondd meg,hogy próbálják megnevelni,kinevelni belőle mert a zsarolás egy idegen emberrel szemben sem etikus nemhogy még családonbelül.Ha a szüleid a hugod pártjára fognak állni akkor elkezdheted te is őket nyugodtam zsarolni,vagy a barátod vagy otthagyod a sulit,vagy kinyomtathaszt egy listát a zárdákról és kérdd meg a szüleid hogy válasszák ki melyikbe szeretnék ha bevonulnál :)
2014. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Beszéltem a barátommal és megegyeztünk hogy mindent el fogok mondani a szüleimnek. Azt, hogy újra együttvagyunk és azt is hogy a húgom milyen egy gerinctelen alak. Így lesz a legjobb. Köszönöm a válaszokat! Remélem jól fog elsülni a dolog. Majd leírom mi történt :)
2014. aug. 18. 18:24
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás! Várom a híreket :)
2014. aug. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
0%
Hahahahahahahahahahahahahaahahahahhaahahah.
2014. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!