Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan békítsem ki a gyermekei...

Hogyan békítsem ki a gyermekeimet? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves fiam és egy 18 éves lányom.A lányom szobájában van a számítógép és a fiam csinálta a háziját (valami ppt bemutató) és a lányom oda szeretett volna menni de nem engedte.Állítólag a fiam amikor kiment wc-re a nővére kitörölte amit csinált.Amikor a fiam meglátta le k*rvázta és akkor a lányom pofon vágta őt de a fiam ököllel vissza ütött.Amikor hallottam ezt a kiabálást felmentem hozzájuk és láttam hogy a lányom ül a földön sír erre megkérdeztem mi a baj és elmesélte mi történt.Nagyot csalódtam mindkettejükben.Szerintetek kinek adjak igazat?Vagy egyforma büntetést érdemelnek?

2015. jan. 24. 17:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

időhöz kell kötni a számítógépezést, én sem örülnék, ha kitörölnék egy nagy munkám. az, ahogy lereagálta nem volt szép, de a törlés talán rosszabb.

szépen be kell vezetni egy házirendet, vagy legyen mindkettejüknek tabletje

2015. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%
Mi ugyanígy veszekedtünk a hugommal a gépen. Később kapott egy laptopot, aztán béke lett.
2015. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
9%

Én mélységesen csalódott lennék, ha a fiam ilyen agresszivitással válaszolna bármire. Ez nem normális viselkedés még akkor sem, ha ideges volt jogosan, hogy a húga kitörölte a munkáját. Nem gondolom, hogy egy kategóriába lehetne sorolni, hogy a lányod lekevert egy pofont neki az ocsmány beszédéért, és ő ököllel visszaütött. Azt hiszem nem gépezne egy darabig, a minimum pedig, hogy bocsánatot kér. Persze a lány meg a törlésért, amiről nem írtad, hogy szándékosan tette e.

De engem aggasztana nagyon a fiú agressziója.

2015. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon szépen látszik, hogy hogyan fajul el egy veszekedés kissebb súlyú tettektől a nagyobbakig.

fájl törlés < krvázás < pofon < ököllel való bántalmazás

Remélem azért senkinek nem lett komolyabb baja.

Vegyetek egy másik számítógépet!

2015. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
29%
Basszus... pofozkodni mi is pofozkodtunk, sőt csíptünk, hajat téptünk, karmoltunk, mondjuk mi mindketten lányok vagyunk, de ököllel ütni?
2015. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
Egyik gyerek hülyébb, mint a másik, itt nincs min igazságot tenni. 2 ekkora gyereknek amúgy már kéne külön gép.
2015. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%
Persze kiábrándító, amit a fiad tett, de ehhez a lányod elég durva provokációja kellett. A fiad TANULT, gondolom beadandót készített, a lányod pedig kivágta a munkáját a szemétbe. Ezután én nem érzem túlzásnak, hogy a fiad dühöngeni kezdett, bárki ezt tenné a helyében. Hogy számukra a testvéri kapcsolatba belefér a k*zás, pofon, majd visszaütés, az már mellékes. Szerintem a fiad jogosan volt felháborodva, akkor is, ha rosszul vezette le a dühét. A lányod nagyon szemét módon elbánt vele. Ő is tanulni akart a gépen, vagy szórakozni? Bármelyik eset is áll fenn, akkor is gerinctelen dolog kitörölni a munkáját, ráadásul jóval idősebb, több esze lehetne. Nyilván pont azért tette, mert úgy gondolta, ő az idősebb, sértett a büszkeségét, hogy a kisöccse korlátozza őt bármiben. Azt, hogy mivel tudod őket megbüntetni, csak te tudod, de szerintem mindkettő megérdemli, a lány a gerinctelen provokáció miatt, a fiú pedig azért, mert nem volt annyi esze, hogy ne üssön vissza. A továbbiakban a számítógépet leköltöztetném a nappaliba, és elsősorban tanulásra korlátoznám a felhasználását, szórakozás csak akkor, ha egyik sem akar rajta tanulni, vagy szereznék még egyet - persze nem közvetlenül a balhé után.
2015. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
64%
Mindenképpen a fiadnak van igaza. A lányod "kezdte", és persze utána már ő panaszkodott a leghangosabban. Jellemző viselkedés a lányoktól. Csodálkozom, hogy ő a nagyobb. A tette alapján fiatalabbnak gondolnám a fiadnál...
2015. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ennek a sztorinak már vége. Ragyogóan lerendezték egymás között :D :D Oké, nem vicces, de én nagyon nevettem.
2015. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
21%
Éljen az erőszak! Öklözzenek a "férfiak"!
2015. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!