Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan békítsem ki a gyermekei...

Hogyan békítsem ki a gyermekeimet? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves fiam és egy 18 éves lányom.A lányom szobájában van a számítógép és a fiam csinálta a háziját (valami ppt bemutató) és a lányom oda szeretett volna menni de nem engedte.Állítólag a fiam amikor kiment wc-re a nővére kitörölte amit csinált.Amikor a fiam meglátta le k*rvázta és akkor a lányom pofon vágta őt de a fiam ököllel vissza ütött.Amikor hallottam ezt a kiabálást felmentem hozzájuk és láttam hogy a lányom ül a földön sír erre megkérdeztem mi a baj és elmesélte mi történt.Nagyot csalódtam mindkettejükben.Szerintetek kinek adjak igazat?Vagy egyforma büntetést érdemelnek?

2015. jan. 24. 17:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
79%
A lányomat leszúrnám azért, mert kitörölte a fiam háziját, a fiamat meg azért, mert ököllel visszaütött.
2015. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettőnek ugyanakkora büntetést adnék a gépet pedig, amíg nincs mindkettőnek külön, addig olyan helyre tenném, ahol szem előtt vannak és szabályoznám mikor ki ülhet elé.

Ha csak egy számítógép van, akkor illett volna kivárnia a lánynak, hogy megcsinálja a házi feladatát az öccse, pláne nem kéne dühből a kukába dobnia a munkáját. Ő is büntetést érdemel és a fiad is, amiért ököllel válaszolt.


A fiad verzióját hallottad? Ő is ugyanezt állítja?

2015. jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
81%

17:43...Cseppet sem vagy férfi ellenes :D


"Ez nem normális viselkedés még akkor sem, ha ideges volt jogosan, hogy a húga kitörölte a munkáját."

Gondolom te kedves mosollyal válaszolnál ha valaki szándékosan kitörli a munkádat, csak mert épp nem engedted facebookozni. Normális ember azonnal képen törli az illetőt aki ezt teszi.


"Nem gondolom, hogy egy kategóriába lehetne sorolni, hogy a lányod lekevert egy pofont neki az ocsmány beszédéért, és ő ököllel visszaütött."

Jajj, ez a nem ütünk meg nőt duma. Bezzeg a kis csaj kitörölheti a házit, hisztizhet, és ütheti a testvért?...Értem.


"Azt hiszem nem gépezne egy darabig, a minimum pedig, hogy bocsánatot kér."

Ezt éppen a lánynak kellene, aki szándékosan teszi tönkre a másik munkáját.


Amúgy a gépet kitenném a nappaliba, és mindkettő akkor használja amikor épp házit csinál, vagy valami fontos kell neki, vagy beszereznék egyet a srácnak is. Aztán elbeszélgetnék vele, hogy ne ököllel válaszoljon a problémákra, aztán meg a leányzóval is hogy ne provokálja ki ezeket a helyzeteket, és ne legyen ekkora féreg hogy kitörli más munkáját.

2015. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
73%

Álljunk már meg egy szóra... A 18 éves kis csitri vágta pofon az öccsét. Kapott egyet visszakézből? Örüljön, hogy megmaradt a fogsora. Elkényeztetett kis fruska.

Mindkettő h*lye, de a kis hamupipőkére ráférne egy extra beszélgetés.

2015. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
13%
De a fiad olyan hülye, hogy nem menti el, amin dolgozik, vagy a lányod olyan gonosz, hogy megkeresi, hova mentette, és kitörölte?
2015. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
10%
Nos,ha házit írunk,akkor folyamatosan mentünk. A lányod nagyon gyerekesen viselkedett, a fiad lek*rvázta őt,de testverek között méf beleférhet,ha vitáznak. Aztán jött az erőszak...egy nőnek joga van megpofozni egy ffit,ha lek*rvázzák,de amelyik ffi vissza üt,az nem ffi,igaz csak 16,de ha ilyen apróságok miatt ilyen vita alakul ki,akkor később nagyobb gondok lesznek.
2015. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%
Én is lekevernék egy sallert a lányomnak, ha ekkora paraszt.
2015. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
67%

"egy nőnek joga van megpofozni egy ffit,ha lek*rvázzák,de amelyik ffi vissza üt,az nem ffi"


Azt mondjuk sosem értettem hogy egy nőnek miért van joga erőszakkal kifejezni a véleményét. Egyrészt a pofon nem az intelligens formája a problémakezelésnek, másrészt ő kezdte a provokációt akkor azért ne neki álljon már fentebb.Mert szépen hangzik ez a ne bántsunk nőt, ne üssük meg a nőt, ne szidalmazzuk meg "legyünk férfiak". Csak akkor a nő se éljen vissza a helyzettel, és ne várja el hogy ő következmények nélkül "támadhasson".

2015. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
85%
A lány a hibás. Ő kezdte.
2015. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%
Egyértelműen a kiscsaj a saras, de az agresszió semmire nem megoldás, egyikőjük részéről sem. Egyenlő mértékben hülye mind a kettő.
2015. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!