Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan békítsem ki a gyermekei...

Hogyan békítsem ki a gyermekeimet? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves fiam és egy 18 éves lányom.A lányom szobájában van a számítógép és a fiam csinálta a háziját (valami ppt bemutató) és a lányom oda szeretett volna menni de nem engedte.Állítólag a fiam amikor kiment wc-re a nővére kitörölte amit csinált.Amikor a fiam meglátta le k*rvázta és akkor a lányom pofon vágta őt de a fiam ököllel vissza ütött.Amikor hallottam ezt a kiabálást felmentem hozzájuk és láttam hogy a lányom ül a földön sír erre megkérdeztem mi a baj és elmesélte mi történt.Nagyot csalódtam mindkettejükben.Szerintetek kinek adjak igazat?Vagy egyforma büntetést érdemelnek?

2015. jan. 24. 17:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
77%
Nem támogatom az erőszakot, de annyit mondok, hogy ha az én munkámat törölte volna ki a kis r*banc, akkor most sokkal nagyobb bajai is lennének, mint hogy kapott egyet. Pedig béketűrő ember vagyok, de azt amivel dolgoztam, hogy így, ilyen aljas módon tegye tönkre...
2015. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
17%
Az egész ügy meg se történt volna, ha a fiú ismeri a file recovery programokat. Hiába törölsz valamit ki, és törlöd ki a Lomtárból, még ugyanúgy megmarad a gépen.
2015. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
82%

Nőként elítélem a nőket ért erőszak minden formáját, de az előzmények után a kisasszonyt venném elő és ő kapná a nagyobb büntetést. Egyrészt nem valami számítógépes játékot, hanem tanulást/munkát tett tönkre elég aljas módon, nálam ez már kiverné a biztosítékot. Aztán ő ütött először. Persze nem korrekt az ököllel visszacsapás, de ő kezdte az erőszakot is meg a kekeckedést.

Én a lánynak mindenképp nagyobb büntetést adnék, nálunk ennek a viselkedésnek komoly következménye lenne. Ráadásul 18 évesen viselkedett úgy, mint egy hisztis 15 éves.

2015. jan. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
84%

22: "Az egész ügy meg se történt volna, ha a fiú ismeri a file recovery programokat."


Az egész ügy meg sem történt volna, hogy ha a kisasszony tiszteli más munkáját és megérti, hogy a másik dolgozik a gépen. Még érdekelne, hogy mi volt az a nagyon sürgős és fontos dolog ami miatt nem tudott várni, hogy az öccse befejezze a feladatát. Ha valami piti dolog (facebook üzenet a barátjától, vagy kérdés a barátnőtől hogy milyen színű körömlakkot kenjen fel), akkor nekem ez még súlyosabb.

2015. jan. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
28%
Egyértelműen mindkettőt büntetném. Még azt érdemes lenne tudni, mennyi munkája volt a srácnak a bemutatóval és milyen erős volt az a visszaütés. Egyik sem úszná meg büntetés nélkül, az biztos.
2015. jan. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
16%

A lánynak minimum az lenne a büntetése, hogy újracsinálja az öccse prezentécióját, a fiút meg beíratnák stresszlevezetési tanfolyamra.

Amúgy meg, ha a lány is tanulásra akarta volna használni a gépet, akkor be kellett volna osztaniuk az időt. A gépet elkoboznám amúgy, s onnantól kiselőadást sem engedném, hogy csináljanak rajta, hanem a jó öreg könyvekből szereznék meg az információt és nem ppt-t szerkesztenének, hanem tablót csinálnának inkább.

Amúgy én ugyanolyan nagy bűntetést adnék nekik.

2015. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Biztos, hogy a fiú keményen dolgozott? Nem csak megnyitott egy új dokumentumot, felírta a nevét, aztán nekiállt játszani vagy csetelni, hogy milyen körömlakkot kenjen fel?
2015. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ekkora gyerekek esetében nem kell bíráskodnod, intézzék el egymás között. Mindkettő hibázott, de ennyi meg kell tanulniuk a konfliktusaikat kezelni. Ha az egyik pártjára állsz, vagy mindkettőt bünteted az ellenérzést, dacot szülne. Ha hagyod hogy maguk intézzék el, akkor van rá lehetőség hogy belátják a hibáikat és bocsánatot kérnek egymástól.
2015. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
31%
*mármint ennyi idősen
2015. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
82%

Ebben a vitában én lányodat nagyobb érzem részben felelősnek mivel pontosan tudom hogy egy jó ppt. előadással mennyit kell dolgozni(én órákat szoktam több napon keresztül)és teljes mértékben megértem a fiadat hogy hogy kiakadt, valószínűleg én is elküldtem volna a nővéremet melegebb éghajlatra de csak SZÓBAN (max egy párnával hangsúlyozva). Ami a fiad viselkedését illeti leginkább azt tudom mondani hogy érthető DE nem jogos. Én alapból elítélem az erőszak miden formáját nemtől függetlenül és rosszul vagyok az olyan álfeministáktól akik azt állítják hogy hogy egy nő szabadon megüthet egy férfit de fordítva már bűn. Viszont

1. tapasztalatból tudom hogy egy öklös ütés sokkal jobban fáj mint egy pofon(kickboxoltam régebben)

2. Bármennyire is egyelőnek tartom a nőket és a férfiakat az tény hogy egy 16 éves fiúnak sokkal nagyobb testi ereje van mint egy vele kb. egykorú lánynak ezért amit ő csinált az veszélyesebb.

Ezen okok miatt először is mindkettőjükkel elbeszélgetnék hogy a fizikai erőszak nem megoldás és mindkettőknek ugyanakkora büntetés adnék.

A géppel kapcsolatban szerintem az lenne a legjobb döntés hogy ahogy már előttem is írták leköltöztetném a nappaliba és mindkettejüknek csinálnék egy saját jelszóval védett felhasználófiókot. Használatban pedig az kapna elsőbbséget akinek tanuláshoz kell azon felül meg szabadidőre pl. 2-2 órát.


Ui. A ppt. file-t nézzétek meg a lomtárban hátha vissza lehet állítani ha nem akkor kötelezd a lányodat arra hogy újracsinálja.

2015. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!