Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most mar sose fog raerni a...

Most mar sose fog raerni a noverem?

Figyelt kérdés
A noverem iden erettsegizik. Nagyon durvan maximalista es ez a tanulasra is kihat. Kb. az egesz tananyagot oda vissza fujja, ha almabol keltik fel, akkor is, siman a tobbiek elott jar, az osszes tetele reg kivan dolgozva, az emeltekbol is es meg is tanulta mar, de ez nem eleg neki. Folymtosan bujja a konyveket, tokeletesiti, kiegesziti a jegyzeteit. Lassan fel eve sehol nem voltuk. Elotte rengeteg kozos programunk volt. Most elmegy suliba, hazajon, elmegy futni, zuhany, kaja es megy tanulni. Tokre orulok neki, mert engem is motival, a szuleim is buszkek ra, de akkoris. :( Nem bulizni akarok, mert sose volt az a buliba jaros, mindig az a konyvmoly tipus volt, csak mondjuk, hogy elmenjunk kutyazni, vagy kavezni vagy akarmi. Mint regen. :( Az egyetemen meg ugye ennel sokkal tobb az anyag es, ot ismerve onnantol kb. bekoltozik a konyvtarba. Es tudom, hogy neki ez a boldogsag, a baratja is kopp ilyen, de neha hianyzik. Ha megkerdezem miert hajt, ha mar reg kesz van, azt mondja, hogy kihasznalja az idot es tokeletesiti a tudasat. Felek, hogy elveszitenem:( ha ez szamit 16 vagyok.

2015. febr. 21. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
nem reg szakitottam a novereddel ami nagyon megviselte es a tanulasba folytja a banatat :)
2015. febr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rem humoros...
2015. febr. 21. 23:22
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, idén értettségizik, így érthető hogy folyamatosan tanul. Az hogy ilyen sokat tanul úgy gondolom nem baj, hiszen magának és addig tanul, ameddig van rá lehetősége. Hidd el, érettségi után ugyanolyan lesz mint régen.:)

Egyébként aranyos dolog tőled, hogy így aggódsz miatta. :)

2015. febr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

én tesó is ilyesmi volt, amikor átment a barátjához vitte a tankönyveit, hogy amíg majd gépezikkk a srác (nyomtatással is fogalkozott-hamisítással :D)szóval addig ő tanul.


ő most dúsgazdag sikeres nő, én meg nem.


de kiskorunkban is ő mindig piros pöttyöket hozott haza.

2015. febr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Most vagy tényleg ennyire imád tanulni, vagy egyszerűen képtelen rendesen beosztania az idejét.

Ráadásul pihenés nélkül korántsem biztos, hogy képes az optimális teljesítményt kihozni magából. Nem véletlen, hogy még a legnagyobb zsenik, a legelszántabb kutatók és a leghíresebb tudósok is van, hogy pihennek. Mert egyszerűen az agy akkor működik a legproduktívabban, ha néha pihen.


Egyetemen sem minden csak a tanulásból áll. Igen, az akkor az elsődleges (annak kéne lenni), de legalább annyira fontos, hogy az ember tudja jól beosztani az idejét.

Na meg napi 10 percen már tényleg semmi nem múlik.

2015. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szeret tanulni, tajekozodni. Konkretan szenvedellyel csinalja. Filmet se lehet vele nezni, mert csak dokumentumfilmeket, ismeretterjeszto filmeket vagy cnn-t nez. Igazbol mindig ilyen volt. Mindig lepesekkel a tananyag elott jart, versenyekre jart, volt olyanon is, amin nem is a sajat korosztalyaban indult. Ha pl fel volt adva egy konyvbol egy fejezet, az egesz konyvet elolvasta.
2015. febr. 22. 00:08
 7/15 A kérdező kommentje:
Amugy pihen. A 6-tol 10-ig alvast szigoruan betartja, sokat sportol, kenyesen figyel az etkezesere.
2015. febr. 22. 00:09
 8/15 anonim ***** válasza:

#4: Azért remélem tudod, hogy egy példa még nem jelent semmit.

Nekem is volt olyan osztálytársam, aki állandóan csak tanult, emellett lenézett mindenkit, aki nem ölte minden erejét a könyvek bújásába. Barátja se volt soha, mert az csak elveszi az időt a tanulástól.

Most adminisztrátorként dolgozik, nem keres jól, és a szociális élete nulla. Túl a harmincon még egy kapcsolata se volt, elvégzett egy egyetemet, aztán mégegyet, barátai nincsenek, gyakorlatilag nulla az élete.

De ismerek olyat - családtag - aki mindig tudott időt szakítani egy kis kikapcsolódásra, soha nem volt az a fajta ember, aki non-stop csak a tanulásnak élt volna, és most mégis ledoktorált, és kutatóként dolgozik.

Fontos a tanulás, de mint mondtam, legalább ilyen fontos a helyes időbeosztás. Na meg a tanulásnak nem csak a minősége számít.

2015. febr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pihenés alatt nem csak az alvást értettem, én inkább a pihentető kikapcsolódásra, lazításra gondoltam.

Mondjuk arra, hogy szánjon egy kis időt a tesójára.

2015. febr. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8: Azért remélem tudod, hogy egy példa még nem jelent semmit. :)
2015. febr. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!