Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen lesz a kapcsolatunk...

Milyen lesz a kapcsolatunk ekkora korkülönbséggel?

Figyelt kérdés

18 éves leszek októberben, és édesanyám pár napja mondta el hogy babát vár, aki decemberben érkezik. Örülök is, mert egyke voltam és mindig szerettem volna testvért, viszont úgy érzem ekkora korkülönbséggel nem lesz olyan igazi testvéri kapcsolatunk. Szerintetek mire számítsak?

17/L



2015. ápr. 7. 14:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

15 éves vagyok.Van egy 2 éves öcsém és egy 51hónapos húgom.Imádom őket,ahogy ők is engem.

A kérdésedre válaszolva:

Sokszor úgy érzem,inkább az anyjuk vagyok,és nem hiszem,hogy testvéri kapcsolatunk lesz majd évekkel később.

2015. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, *5 hónapos
2015. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Zita1213 válasza:
Köztünk bátyámmal is 17 év korkülönbség van és imádjuk egymást :) jól kijövünk :) és nagyon rossz hogy egy évben 1-szer 2-szer látom..úgyhogy szerintem ti is jól ki fogtok jönni bár ez tőled is függ :D
2015. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő is, hiszen van olyan testvérpár akik között csak pár év van, később mégsem tartják a kapcsolatot, felnőttként eltávolodnak egymástól stb...

nekem a bátyám 12 évvel idősebb, én lány vagyok,és van egy 2 évvel idősebb nővérem is. mindkettőjüket nagyon nagyon szeretem, inkább úgy tudom megfogalmazni hogy máshogy fogod szeretni, hiszen ti nem együtt nőttök fel, de te végig fogod kísérni ahogy ő nagy lány lesz.

A baráti társaságomban van olyan ahol 20 és 22 évesek voltak a tesok, akkor születettt melléjük egy kicsi, és ők is imádják. Annal ellenére hogy ritkábban látják még tudják szeretni.

Szerintem a gyerekkorát élvezni fogod, utána pedig majd kialakul.

2015. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egyik régi barátnőmmel 15 évesek voltunk, amikor megszületett a legkisebb testvére (5. gyerek a családban).

Ő foglalkozott vele a legtöbbet, sose jött csavarogni szinte, mert mindig vigyáznia kellett az öccsére. Az oviban mindenki azt hitte hogy az ő fia... egy nyanya kérdezés nélkül le is szólta, hogy hová tart a világ, ha ennyi idős lánynak gyereke van....

Aztán mikor mondtam, hogy a kistestvére a gyerek, és ne tessék ismeretlenül ítélkezni, akkor szó nélkül elsomfordált a nő. Bocsánatot se kért.


Szerintem inkább anya-gyerek szerű kapcsolat lesz mint testvéri...De az a lényeg, hogy szeresd:)

2015. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Anyósomnak a legfiatalabb húga húsz évvel fiatalabb, mint ő.Nagyon jó a kapcsolatuk, majd minden nap beszélnek telefonon, és sokat járnak együtt ide-oda.

Nekem van egy húsz évvel idősebb fél-bátyám, de szinte nulla kapcsolatunk van (kivéve néhány sms az ünnepekkor). Mondjuk ő már külön élt amikor megszülettem, és csak anyánk volt közös. Míg anyósom segített a húga nevelésében az édesanyjának.


Klasszikus testvérek nem lesztek mert nem együtt nőttök fel, de ettől még lehet nagyon jó és szeretetteli a kapcsolatotok.

2015. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!