Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom nagyon életképtelen, én...

Húgom nagyon életképtelen, én nem szeretem az ilyen embertípust. Kötelező szeretnem, mert a testvérem?

Figyelt kérdés

Nem rossz ember, csak egyszerűen én talpraesett vagyok, így nekem minden ilyen esetlen ember annyira távoli és életképtelennek hat.

Egy 16 éves lányról beszélünk, aki anyával szedet kaját magának, semmit sem segít a házimunkában, mert ő nem tudja megcsinálni, a haját anya mossa. Tavaly kezdte a 9. osztályt, buszoznia kell, ráadásul át is kell szállnia, és kísérgetnem kellett 4 hétig minden reggel, mert anya nem ért rá, és nehogy eltévedjen...


Harcoltam sokat hogy ne kezeljék ennyire életképtelennek, de sajnos tényleg az. :( És ez tényleg nem lustaság, 1000 másik dolog van még, mindennapos példákat hoztam csak fel. 13 éves koráig nem tudta bekötni a cipőjét sem..


2015. júl. 23. 19:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
20. Te jóságos ég! Oo
2015. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
80%

Egyszerűen lusta és megteszi veletek azt, amit úgy látja megtehet. Itt a szüleidnek kéne a sarkukra állniuk, és rákényszeríteni őt hogy ellássa magát. Ha a szüleid nem kezdenek vele valamit, szegény nagyot fog koppanni az életben, ezt még viszonylag el lehet kerülni.

Szeretni senkit sem kötelező, ez a te saját érzésed és döntésed, nem tehetsz róla ha nem szereted, de szerintem itt arról van szó, hogy egyszerűen idegesít a léhasága.

2015. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

kedves Kérdező!


Most nem akarlak megbántani meg kioktatni. Javasolni szeretném, hogy vigyétek el a hugodat a Vadaskert Kórházba, mert nekem a leírtak alapján elég erős a gyanúm, hogy Asperger szindrómás.Írtad, hogy kitűnő tanuló, nincsenek barátai, semmit nem csinál meg önállóan, későn tanult meg cipőfűzőt kötni. Szerintem azért későn tanult meg cipőfűzőt kötni, mert a finommozgásával is gond lehet. Hugod hogyan viszonyul az emberekhez. Szóval javasolni szeretném nektek, hogy vigyétek el kivizsgálásra, mert enélkül a későbbi életminősége látja kárát. Üdv.

2015. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nincsenek barátai igen, mert csak a számítógép érdekli. Ott beszélget másokkal, ezért a kevés barátja aki volt, le se szrja már. Lehetne barátja, ha akarná, és nem döglene itthon egész nap.
2015. júl. 24. 12:47
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

#23

[link]


E. Nincs klinikailag jelentős késés a kognitív fejlődésben vagy a kornak megfelelő önkiszolgálási készségek, a szociális interakción kívüli adaptív viselkedés, illetve a környezet iránti érdeklődés gyermekkori fejlődésében.


Nekem ez alapján nem tűnik Aspergernek.


De mindenképpen javasolnék valami szakorvosi kivizsgálást, mert azért itt SzVSz többről lehet szó, mint egy elcs*szett nevelésről, ha már te ennél sokkal jobban "sikerültél".

2015. júl. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
A gépezést hagyjuk ki belőle. Én is egész nap a gép előtt punnyadok mégse tévedek el a buszmegállótól az iskoláig pedig én 2 kilométert gyalogoltam (múltidő mert nyár van ugyebár :) ) De javaslom mond meg anyádnak , hogy ez igy nem jó és beszélgess el vele. Még is csak az ő érdekében cselekszetek. Vagy vidd ki terepre. Akármi. Szivasd meg azt majd megtanulja. A kiképzésnek mindig keményebbnek kell lennie mint az igazi harcnak és ez az életre is igaz.
2015. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
52%
Én 14 évesen tanultam cipőt fűzni, egyszerűen egész addig KÉPTELEN voltam bekötni a cipőmet, de hát itt vagyok, élek.
2019. nov. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
60%
Én is 14 évesen tanultam meg XDD jóazúgy,minek nekem egyetem XDDDDD
2021. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Küldjétel el kollégiumba. Amúgy azóta mi van vele?
2021. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!