Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom nagyon életképtelen, én...

Húgom nagyon életképtelen, én nem szeretem az ilyen embertípust. Kötelező szeretnem, mert a testvérem?

Figyelt kérdés

Nem rossz ember, csak egyszerűen én talpraesett vagyok, így nekem minden ilyen esetlen ember annyira távoli és életképtelennek hat.

Egy 16 éves lányról beszélünk, aki anyával szedet kaját magának, semmit sem segít a házimunkában, mert ő nem tudja megcsinálni, a haját anya mossa. Tavaly kezdte a 9. osztályt, buszoznia kell, ráadásul át is kell szállnia, és kísérgetnem kellett 4 hétig minden reggel, mert anya nem ért rá, és nehogy eltévedjen...


Harcoltam sokat hogy ne kezeljék ennyire életképtelennek, de sajnos tényleg az. :( És ez tényleg nem lustaság, 1000 másik dolog van még, mindennapos példákat hoztam csak fel. 13 éves koráig nem tudta bekötni a cipőjét sem..


2015. júl. 23. 19:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%
A kávé csak egy példa volt:-) Arra gondoltam, hogy nagyon hamar kibukik majd, hogy ez a lány kb semmit nem tud megcsinálni önállóan. Ha magamból indulok ki - beálltam dolgozni, azt sem tudtam még, merre van előre, de már mindenféle rázós ügyfelekkel lettem megpakolva. Aki nem szedi ki a fazékból az ételt, mert"nem ért hozzá" , azzal mi lesz? Sürgősen kellene valami ösztönzés annak a lánynak az önállóságra, hogy ne kapja az élettől majd a pofonokat zsinórban.
2015. júl. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
10%

,,13 éves koráig nem tudta bekötni a cipőjét sem.."


- Ez például szülői probléma. Itt a szülővel van baj, nem a tesóddal.


,,csak egyszerűen én talpraesett vagyok" - Te meg túl beképzelt vagy!



Következtetés: Mindketten el vagytok kényeztetve! Ki-ki a maga módján.

2015. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
16%

De be tudnék neked egyet olvasni kérdező, csak nem írok semmit sem, de annyira meg tudnám neked mondogatni!

Te beképzelt m a j o m!

2015. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Kedves 45%-os, te aztán igazán átláttad a problémát, belegondoltál, és ezek után írtad meg a nagyon hasznos válaszodat. Köszönöm, Csernus!
2015. júl. 23. 20:37
 15/29 anonim ***** válasza:
92%

10-es le lett pontozva, de igaza van. Az ember addig játssza az életképtelent ameddig hagyják neki. Gyakorlatilag, rondán mondva a húgodnak kinyalják a s*ggét a szüleitek. Csodálkozol, hogy a kisujját sem mozdítja meg?

Nem kötelező szeretned, de megértem hogy zavar a helyzet.

Az meg, hogy talpraesett vagy nem egyenlő a beképzeltséggel ahogy a nagy szájkaratés leírta. Én is talpraesett vagyok, mert muszáj annak lennem, rákényszerített az élet. Máshogy nem lehet megmaradni ebben a világban.

21L

2015. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
95%
Okos lány, nem csak azért mert kitűnő, hanem mert direkt játssza a hülyét hogy ne legyen semmi dolga. Ti meg beveszitek. :) Ilyen nem létezik ha nem fogyatékos. Nem tudja megcsinálni a házimunkát? Akkor tanulja meg! Eltéved? Tévedjen! Rögtön annyi ötletem támadt amivel rá lehetne venni a dolgokra! Ilyen nincs! Lényegében abba kell hagyni a kiszolgálását. Miért változzon ha ugrotok neki? Félre lett nevelve de nagyon durván!
2015. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%
De akkor biztos nincs semmi betegsége autizmus vagy hasonló? Nem kéne kivizsgálni?
2015. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
az anyukával vannak problémák nem a tesóddal.
2015. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmilyen betegsége nincs, és kitűnő tanuló akkor szerintem olyan talpraesett, hogy titeket csicskáztat :D
2015. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
83%
unokatestvérem pont ilyen....14 éves fiu, az apja furdeti le, az anyja néha még kanállal eteti..kituno tanulo..bár 8 évesen kezdte az iskolát. az anyja még mindig olbe veszi és jajjj, kicsike Sanyikám igy meg ugy.....borzalmas...
2015. júl. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!