Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van az, hogy a 3 gyereke...

Miért van az, hogy a 3 gyerekes testverem sokkal szebb, vekonyabb, jobb haziasszony mint en?

Figyelt kérdés
Raadasul mi egy kisebb lakasban lakunk, egy gyerekunk van csak. Hozza jar heti 1x fixen egy takaritono, eleinte azt hittem itt a titok, de nem, mert az, hogy o hetente 1x letorli a port es kivasal, nem igazan akkora segitseg, mert a gyerekek utan minden nap porszivozik, felmos, foz, mos, mosogat. Egyszeruen nem fogy el az energiaja es allandoan csinalja, csinalja. Kondizik, edz, foz, fodraszhoz jar, kozmetikushoz, locsolja a kertet, hazit is a legnagyobbal, a ferjevel is boldogok. Tegnap atjott, hozott gyrekruhakat a kislanyomnak, amiket az o kislanya kinott. Belott haj, magassarku, smink, ekszerek, jo illat, magassarku. En meg ott alltam legozelekezett poloban, mackonadragban, lofarokba fogott kocos hajjal. Lehet csak en vagyok bena. Kicsit irigy vagyok ra bevallom. Raadasul nem hogy foz minden nap, de sokkal, de sokkal jobban mint en valaha. Kertem mar tole tanacsot, itt volt egy napra, segitett kitakaritani, ugy, hogy a 3 gyerekebol 2 vele volt, es olyan flottul csinalt mindent, keptelen vagyok lepest tartani vele. A nappalijuk akkora mint a mi lakasunk, es meg jo sok szoba van es ragyog minden. A a lanyomnal kissebb fia sokkal tobb szot tud, mjnt az enyem, ugyesebb a jatekokban, gyorsabb a reakcioideje, szoval meg ok sincsenek elhanyagolva.
2015. aug. 2. 18:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Miyen pólóban? Bocsánat, nem csak ez maradt meg bennem, de nem tudok egyszerűen túllépni ezen a szón, mert egyáltalán nem értem. :)

"legozelekezett poloban" az mi??????

2015. aug. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem leöklendezett, alias lehányt pólóban.

Kérdező! Szerintem kezd el a flylady programot! Nekem sokat segített!

2015. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Lefőzelékezett..

Nézzettek mára. Billentyűzetre.. Eggyel mellément a karakter..


Azon van a hangsúly, hogy ő nem lusta.. Es ezt nem ítéletkent bántasból írom...én is az vagyok néha..

Tehát hogy én hagyom, ha nagyon nincs kedvem, hisz nem szalaad el a munak.. Míg a szorgalmasabb emberek akkor is megcsinaljak, amikor legszívesebben befordulnanak magukba.. Ebből az következik, hogy én megszakadok, amikro ráveszem magam..aztán megint nem lesz kedvem hozzá.. Addig őnekik alig marad, így nem utáljak meg újra annyira..


Plusz itt azért a belső lelki egyensúlyoddal is gond van...elégedetlen vagy.. Ez az elet minden területere kihat

2015. aug. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

Ez az egész fejben dől el. Te is eldöntheted, hogy hagyod, hogy betemessenek a gyerekekkel és a háztartással járó gondok, vagy teszel ellene.


Nagyon pozitív, hogy beismered az irigységet (ami teljesen normális érzés), és inkább elismerően nyilatkozol róla, mintsem rosszindulatúan. Ez már egy jó kezdet. És most vegyél példát róla!


De ne akarj egyik este úgy lefeküdni, hogy másnap olyan tiptop nőciként ébredsz fel, mint a nővéred. Ez nem így működik. Ha egyszerre túl sok változást vezetsz be az életedbe, nagyobb a valószínűsége, hogy az egészet feladod.


Oszd fel részletekre a bevezetendő rutinokat! Nézd át a naptáradat, mikor, hova tudnál beszúrni egy időpontot fodrászhoz vagy kozmetikushoz? Mikor tudnál eljárni edzeni? Elég, ha néhány hetente vezetsz be valami új szokást, amikor a legutóbbi már beépült a rutinodba.


Egyébként takarításhoz ajánlom a Zónázást, nekem nagyon bevált, hihetetlenül leegyszerűsíti a takarítást!


Az urban:eve blogon olvashatsz erről, és egyébként sok más, nagyon hasznos, tervezéssel, időbeosztással kapcsolatos cikket is találsz ott, én nagyon ajánlom mindenkinek!


[link]

2015. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező az első és legnehezebb lépés, hogy beismerted magad előtt a helyzetet és nem másra fogod! Innen egyre könnyebb lesz, kezd apró lépésekkel.

Pl. kezdetben annyit változtass az étrendeden h kenyér helyett abonettet egyél, ez semmi extra nehézségbe kerül, azt veszed le a polcról és kened meg, nem a kenyeret.

Illetve naponta porszívózz fel.

Legyen ez az első lépés aztán szép lassan vezess be valami újat, ha ez már rutinnál válik.

pl. második lépés:kávét kezd cukor nélkül inni (azt olvastam h évi 2 kg mínuszt jelent ha valaki nem tesz cukrot a kávéjába..) és minden nap tegyél rendet az előszobapolcon.

Szóval építs be apránként ilyen szokásokat és akkor hamarosan lesz látható eredmény. Nem leszel egyből 45 kg-os izmos fitnessmodell divatmagazin lakással, de jobban fogod magad érezni a kis sikerektől is, ha már nem szorul a cipzár a szoknyán vagy nem kell takargatni az előszobát ha jön a postás.

2015. aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

enmegertelek, nekem is volt olyan baratnom akit szerettem volna utanozni hogy olyan szorgalmas es tiszta es pedans legyek mint o. nem ment. a ferjem azt mondta ne tegyem tonkre az eletemet ezzel mert egyik ember ilyen a masik olyan. igen en is szeretnek patyolat tisztasagot de nalunk bent lakik a cica a papagaj es raadasul imadok olvasni tvt nezni gepezni. megcsinalok mindent amit kell es a ferjem is sokat csinal a haz korul es a hazban is segit nem vagyunk koszosak sot kupi se nagyon van legfeljebb a szetrakott konyvek papirzspis dobozok ivopalackok stb. szoval nem igazi nagy kupi es azt is elrakom minden nap. de patyolat tisztasag nincs.

viszont o nem szebb mint en;-))))) de ennek nem sok jelentosege van. vagy elfogadod hogy nem vagytok egyformak es a csaladod teged ilyennek szeret, vagy rengeteg energiat belefektetsz es megprobalod amit a novered. vagy sikerul vagy nem, de ettol te nem leszel rosszabb anya, feleseg vagy no, ne keseredj el ezen. mindegyikunkben van valami olyan tulajdonsag ami egyeni es cask abban a szemelyben van, ami miatt szeretheto, becsulheto stb. Vannak ilyen emberek mint a novered, le a kalappal elottuk de a legtobbunk egyaltalan nem ilyen. nekem egy jo konyv elolvasasa fontosabb mint hogy feltakaritsam a furdoszobat ha eppen ugy adodik. majd megcsinalom holnap akkor is less nap es kesz. ugy hogy fel a fejjel! hasznald ki az eletet mert akkor jovunk ra mi a fontos amikor valami nagy katasztrofa eri az embert. en nem voltam meg 40 eves amikor kozoltek velem hogy rakos vagyok. attol a naptol atertekelodtek a dolgok a fontossagi sorrend megvaltozott. szerencses vagyok meggyogyultam, es azota jobban ertekelem a napsutest, a cicamat azt hogy a ferjemmel osszebujva aludjunk egy jot delutan akkor is ha uram bocsa nincs elmosogatva.

2015. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!