Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem érti meg anyu, hogy...

Miért nem érti meg anyu, hogy nem akarok a testvéremmel találkozni és meghívni?

Figyelt kérdés

Fél éve már nem beszélünk, és nem is akarok vele.

Akkor a kiváltó konfliktus az volt, hogy a 10 éves fia, a 8 hónapos lányom beledobta a medencébe. Mentőt kellett hívni, volt belőle nagy gond, de a tesóm annyit nem mondott hogy ne haragudj, de még a fiára sem szólt rá.

Ő azóta sem érzi hibásnak magukat, mert letudta egy jajj csak viccelni akart... Ami majdnem a gyerekem életébe került.

Anyu is azóta megbékélt vele, és engem is erőltetni akar erre.

De én nem akarom és nem érti meg.



2015. dec. 10. 21:34
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Anyuéknál voltunk. Mindenki kint volt a kertben, én pedig bementem ebédet csinálni a lányomnak.

Kb 5 percig nem voltam kint, addig történt.

2015. dec. 11. 11:49
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

azért egy 10 éves gyerek már képes agyilag felfogni, hogy ilyet nem lehet csinálni.

teljesen jogosan haragszol a tesódra, és sem békülnék ki vele, mivel elsősorban neki kéne megbánást tanúsítania, vagy legalább egy bocsánatkérés vagy együtt érzés is megtette volna.

tehát itt az anya nagyon hibás, főleg hogy a 10 éves kölkét nem 3,14csázta ki ott a helyszínen, mert így aztán marha sokat tanult az esetből...

én azt mondom neked, hogy ne foglalkozz anyáddal, testvéreddel meg főleg.

ha ennyire csekély érzelmi intelligenciával áldotta meg a sors, hogy annyi nincs benne hogy bocsánatot kérjen a fia nevében azért hogy majdnem meghalt a gyermeked, akkor semmi veszteni valód nincsen vele ha ezt a testvéri viszonyt egy életre lezártad.

attól hogy valakinek van egy testvére, még nem kőbe vésett szabály, hogy bármit el kéne viselni és tűrni tőle, és a kibebaxszott karácsony közeledtével mindent a szőnyeg alá kell söpörni.

ez csak a hülye begyöpösödött emberek agyában van így.

2015. dec. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Fú kérdező....

Én nem tudtam volna türtőztetni magam. A gyereknek 2, a tesódnak 4 nagy pofont lekevertem volna! Ez nagyon durva. Anyádnak is nyugodtan megmondhatod, hogy nem vagy kíváncsi egy olyan emberre, aki asszisztált ahhoz, hogy a neveletlen taknya majdnem egy 8 hónapos gyerek életét vette el, és akkor még egy bocsánatot sem volt képes odaböfögni. A tesód egy büdös nagy nulla érzelmi szinttel rendelkező ember.

A testvéri viszony nincs kőbe vésve. Szerintem ezzel a tettével le is zárta a testvéri viszonyt kb örökre. De nem is kár egy ilyen emberért. A karácsony meg csak egy ünnep.

Szerintem mondd meg anyudnak a teljes, őszinte véleményed, és hogy hagyjon békén vele téged örökre. Anyukád is szerintem csak a karácsony miatt "enyhül", szerintem ő is tudja, hogy arra amit a tesód meg a kölyke csinált, nincs mentség. Egy 10 éves már nem olyan kicsi, hogy ne fogja fel, hogy a tetteinek súlyos következménye van, és ilyet soha sem lehet "viccből" csinálni.

2015. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

A tesód nem csak "testvérként" hanem "anyukaként" is rendesen megbukott.

Nem akarom elhinni, hogy léteznek ennyire nulla intelligenciával és érzelmi szinttel rendelkező emberek, mint a tesód. Látszik, hogy a gyereke ugyanilyen érzelmi nulla.

Aztán ha a gyereked ott halt volna meg, akkor is csak egy "viccelni akart"-ot böfögött volna oda a tesód? Elképesztő! Erre nincsenek szavak. Szerintem fel sem fogta igazából, hogy mi történt, vagy mi történhetett volna, szerintem nem is akarta/akarja felfogni. Az meg, hogy még egy bocsánatot sem volt hajlandó mondani, mindennek a teteje, és én soha nem tudnám ezt neki megbocsátani. A lányodnak akár maradandó károsodása is lehetett volna.

Én kijelenteném a helyedben anyukádnak, hogy elég, nem vagyok kíváncsi se a testvéremre, se a neveletlen majmára. És még csak rá sem szólt a gyerekre??

Ez a gyerek jó nagy büntetés lesz a testvérednek később az biztos. Majd ha valakibe beleállítja a kést neadjisten, akkor is csak "vicc akart lenni"? Ha a kislányoddal tényleg tragédia vagy csak maradandó károsodás történt volna, akkor simán mehetett volna a tesód börtönbe, a kölyke meg nevelőintézetbe.


A tesód egy érzelmi nulla. A gyereke is ilyen lett, ráadásul nem is neveli. Azért ott már hatalmas gond van, ha valaki még egy "ilyenért" sem szól rá a gyerekére, pedig te simán feljelenthetted volna a gyámügynél! Én ezt biztos a képébe mondtam volna neki 2 hatalmas pofon után, de a gyerek sem úszta volna meg szárazon. Lehet kegyetlen vagyok, de ez mindennek a teteje.

2015. dec. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de gyereket egy pillanatra sem hagyunk magára, amig nem tud vigyázni magára.


A 10 éves gyereket sem lehet 100%-ban hibáztatni, csak azt a felnőttet, akire bíztad arra az időre a sajátod, amig vissza nem térsz vigyázni rá. Ki volt az? Az anyukád? A testvéred?

Én bevittem volna a gyerekem magammal. És a helyedben borzan mérges lennék mindenki másra, de a lelkem mélyén csak magam hibáztatnám.

És a testvéred akar veled találkozni; hogy viselkedik?

2015. dec. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Anyukám is ott volt és a tesóm is.

A kislányom ült a hintaágyba és onnan kapta ki.


Nem tartom magam hibásnak azért mert bementem 5 percre.

2015. dec. 15. 12:30
 17/37 Lina63 ***** válasza:
100%

15-ös fussál mégegyszer neki.

A kérdező az anyjára és a testvérére hagyta 5 percre míg KAJÁT KÉSZÍTETT a gyermekének.. Egy 10 éves gyereknek meg tudnia KELLENE, hogy nem szabad ilyet csinálni.

Miért a kérdező a hibás? Gondolkodj már kicsit..

Kérdező sikerült anyuddal megértetni a dolgokat?

2015. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%

15.18.

A kérdező bizony hibás, gondatlan volt. Az pedig hihetetlen, hogy nem hibáztatja magát!


De még nem volt válasz arra, hogy konkrétan kit kért meg, hogy amig bemegy, vigyázzon a kicsire.

Csak nem megyek be úgy, hogy nem szólok, hogy vigyázzatok rá, nem leszek itt 5 percig.

"Anyu, rögtön jövök" is elég; kinek mondta?

2015. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező bizony hibás, gondatlan volt. Az pedig hihetetlen, hogy nem hibáztatja magát! "


Te hülye vagy. Egy gyerek nincs rágyógyulva az anyukára, hogy kemény 5 percre ne lehessen egyedül hagyni!

Egy 10 éves pedig már nem olyan kisgyerek, hogy ne tudná, hogy bizony súlyos következményei is lehetnek a tetteinek, az nem a kérdező hibája, hogy a testvére szó szerint ritkasz@rul nevelte a kölykét, vagy épp sehogy sem nevelte. Olvasd el még egyszer: a testvére rá se szólt a gyerekre még ezek után sem, csak odaböffentette, hogy "vicc akart lenni". És így is a kérdező a hibás?

Képtelenség minden másodpercben a gyerekkel lenni. Ennyi erővel ez akkor is történhetett volna, ha a kérdező csak kiugrott volna WC-re. Oda is vigye magával?


Egy normális ember egy ilyen eset után, hogy a gyereke majdnem megölt valakit, nem győzne bocsánatot kérni, és jóvá tenni. De a kérdező testvére egy érzelmi katasztrófa, egy csődtömeg, hogy még annyit se volt hajlandó mondani, hogy "bocs".

Ha te sétálsz kézen fogva a gyerekeddel, és valaki majdnem elüti biciklivel, akkor is te vagy a hibás, mert nincs hátul szemed?

2015. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%

16.25.


Akkor nézzük más szögből. Ki lett volna felelős azért, ha a kicsi meghal?

A 10 éves gyerek?

A 10 éves gyerek anyja?

A házigazda, a nagymama?

Esetleg maga a csecsi?

Vagy az, aki föltöltötte a medencét vízzel, kitalálta a kerti medencét, megtervezte,stb, stb.


Mert senki nem teszi felelőssé a legnyilvánvalóbbat, a halott gyerek anyját.


Bizony, hogy az anyát vonták volna felelősségre, gondatlanságért.

2015. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!