Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem érti meg anyu, hogy...

Miért nem érti meg anyu, hogy nem akarok a testvéremmel találkozni és meghívni?

Figyelt kérdés

Fél éve már nem beszélünk, és nem is akarok vele.

Akkor a kiváltó konfliktus az volt, hogy a 10 éves fia, a 8 hónapos lányom beledobta a medencébe. Mentőt kellett hívni, volt belőle nagy gond, de a tesóm annyit nem mondott hogy ne haragudj, de még a fiára sem szólt rá.

Ő azóta sem érzi hibásnak magukat, mert letudta egy jajj csak viccelni akart... Ami majdnem a gyerekem életébe került.

Anyu is azóta megbékélt vele, és engem is erőltetni akar erre.

De én nem akarom és nem érti meg.



2015. dec. 10. 21:34
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
14%

19.41.

Egyáltalán nem lenne börtönben a testvér.

Egy 10 éves gyerek pedig még nem biztos, hogy fölméri a tettei következményeit. Főleg a mai enternet-játékos világban.

Akármilyen keresetlen stílusban próbálod "bizonyítani".

2015. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%

19.49.



Az én véleményem a kérdéssel kapcsolatban -mert a többi válaszok miatt gondolkodtam még rajta- egyre inkább az, hogy sem a testvér gyereke sem a testvér nem volt felelős a csecsiért. Akik felelősek voltak, azok nem vigyáztak.

A legnagyobb baj az, hogy úgy néz ki, nem is tanultak belőle.

A felhozott példa nem hasonlítható össze a konkrét részletek ismerete nélkül. Teljesen elképzelhetelen kiragadva 3-4 tényt, és kérdésesnek, ismeretlennek hagyva más, lényeges, 15-20 befolyásoló tényezőt.

2015. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Na akkor.

Anyukám nem vak.

Nálunk evidens ha kimegyek wcre vagy az adott esetben kaját csinálni akkor addig az felügyel a gyermekre aki ott marad.

Adott esetben ez anyu és a tesóm volt.

Mint ahogy anyukámra nem tudok azért haragudni mert 65 évesen nem érte utol a másik unokáját és nem is figyelt vissza rá a gyermek.

Viszont a tesómra annál inkább mert nem szólt rá a fiára hanem szépen végignézte az egészet.


Szerencsére nem történt nagyobb baj, így felesleges is azt latolgatni, hogy kit csuknának le.

2015. dec. 17. 21:09
 34/37 anonim ***** válasza:
80%

Magyarul a 49%os felfogása szerint ha melette lenne egy csecsemő és mondjuk baleset éri, mivel nem az ő felelősége hagyna meghalni és felelőségre vonná a szüleit. Szerintem a törvény súlyosabba

n bünteti az ilyen "cserben hagyást".

2015. dec. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
80%
És erkölcsileg is romlottabb ez a közömbös felgogás..
2015. dec. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%

00.26-27.

A felfogásom szerinti véleményem leírtam, és az egyáltalán nem az, mint amit írsz.


Ahhoz, hogy kérdező egyenesen és kizárólag a testvérét hibáztassa hiányzanak információk.

Lehet, hogy érzelmileg indokolható, de a tények szerint -még- nem.

Ha tudta, hogy az anyukája nem tud fizikailag a helyzet ura lenni bármilyen adódó szituációban, akkor kifejezetten a testvérét kellett volna fölszólítani a vigyázásra, amíg nem lesz ott.

Igen általában(!), akárki közbelépett volna. De hirtelen, előre nem látható helyzetben az kevés.


Szerintem, minden indok meglenne arra, hogy a család -együtt- pszichológus segítségét kérje.

2015. dec. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Lina63 ***** válasza:
100%

49-es nem véleményezlek, mert törölnének...

Gondolkodj már azzal a csökött tiksz@r (tik=tyúk) agyaddal. Családban nemszokás legalábbis nálunk, hogy ha megyek kaját csinálni a gyerekemnek felszólítani a testvért, anyut, aput.. csak szólok, hogy mindjárt jövök (kérdező is jelezte), és evidens, hogy vigyáznak rá.

Érdekes nálunk is sok gyerek van/ volt a családban és mégsem volt gubanc (6éves gyerek fogta az öccsét és nem okozott neki/benne kárt, mert tudta, hogy mit szabad, mit nem).

De tudod mit? Hajtogasd tovább a baromságaidat, de kérlek ne szaporodj!

Többiektől elnézést a trágárságaimért, de kihozta belőlem.


Kérdező hogy vagy? Sikerült megbékélnie anyudnak a döntéseddel?

2015. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!