Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesomnak nem adtam kolcson...

Tesomnak nem adtam kolcson egy piti osszeget most nem beszel velem?

Figyelt kérdés
Tesomnam nem adtam penz kulfoldrol akart hazajonni es csak ram szamithatott elvileg. Mondtam neki hogy nalam az elvi kerdes hogy nem adok kolcson azota nem valaszol az uzeneteimre. En vagyok most a rossz ember?
2016. ápr. 12. 10:38
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuka hátteret nem ártana tudni ehhez.

Volt már, hogy kölcsön kért és nem adta vissza?

Milyen amúgy a kapcsolatotok?

Miért nem maradt pénze a haza útra?

2016. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
12%

17: "nekem még egyetlen emberi kapcsolatom sem szakadt meg azért, mert anyagilag segítettem"


Tudod addig jar a korso a kutra ...

2016. ápr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudjuk, hogy milyen volt a kapcsolatotok és azt sem, hogy megbízható-e. Enélkül nem lehet válaszolni.


Én pl. a 6 testvérem közül csak egynek adnék egy nagyobb összeget. A többieknek okkal nem adnék még 100Ft-t sem.

2016. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk senki ne arra számítva tapsolja el a kinti, magas fizetését, hogy majd a tesó úgyis ad neki kölcsön a hazaútra. Meg ha nincs egy fapados repjegyre se pénz, akkor halassza el az utat. Ki-ki addig nyújtózzon, amíg a takarója ér, saját pénzét ossza már be, ne a rokonaiéra számítson.
2016. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
93%

#22: Nem állítom, hogy ne történhetne meg. De ha mégis, akkor az nem az én saram lesz, és összességében akkor sem fogom megbánni, hogy mellette viszont voltak, akiken segítettem.

Normális esetben egy családban a családtagok számíthatnak egymásra. Baromira álszent dolog tettetni a tökéletes családot, miközben ha már minimális anyagi vonzata lenne annak, hogy a másiknak segítsünk, inkább sz..ban hagyjuk. Lehet, hogy nálad ez működne, de az én gyomrom nem venné be.

2016. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
95%

Szóval nem is olyan nagy összeget kért tőled?

Hát nem tudom, jobb lenne ha bővebben kifejtenéd.

Emígy nálam ez nem kérdés. A testvéremért elmennék a világ végére is, amiben csak tudnám segíteném.

2016. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem érthető, hogy a tesód kiakadt rád.

Írod, hogy piti összeg, így gondolom, nem lett volna megterhelő számodra.

A tesódnak hazautazásra kellett volna, és másra nem számíthatott. Hát kire számítson, ha nem a családjára? De te elvekre hivatkozva nem adtál neki.

Elnézed, hogy a tesód külföldön ragadjon és elvagy az elveiddel?

Fura család vagytok!

2016. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, mélységesen szégyelld magad!
2016. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
98%

Kamu kérdés... Figyeljétek meg, nemsokára megjelenik a kérdező, és szépen három oldalban kifejti, hogy itt mindenki hülye, és csak azért nem adott kölcsön mert a tesó egy mocsok, megbízhatatlan csaló, csak nem gondolta véletlenül az eredeti kérdésben, hogy ez lényeges infó lenne.

Kölcsön a rokonságban bármiféle előzménytörténet nélkül a egyik legtipikusabb válaszvadász kérdés.

2016. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
94%

Piti összeget én sem adnék kölcsön. Odaadnám örökbe, ha amúgy jó a kapcsolat és nem rendszeres a kunyerálás.


Persze, ha hetente kér valamire a testvér akkor más a helyzet.

2016. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!