Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám egy paraszt. Mit tegyek?

Bátyám egy paraszt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Senki mással a családban csak velem ilyen k.ö.cs.ö.g.. Tudni kell azt, hogy 10 év van köztünk.. (Lány vagyok 13) Tegnap véletlen hozzáértem és úgy elkezdett velem ordibálni mintha nem is tudom mi történt volna.. Másokkal KEDVESE és jó fej.. Aztán ha hazaér egyből ordít velem ordít ha neki olyanja van. AKÁR EGY KÖSZÖNÉSÉRT IS. De azt azért elvárja hogy menjek neki boltba, vigyek neki kaját, adja neki pénzt, segítsek neki bármiben, masszírozzam meg, pakoljak el utána mivel egy lusta dög.. És a fentiek még nem olyan nagy dolgok, de szerintem egy kutyával vagy éppen egy prostival nem beszélnek/bánnak így.. Egyfolytában lehord minden f.a.sz k.u.rvának meg ököllel ütöget (combom tiszta kék meg lila, kezem állandóan fáj mivel szorongat) egy igazi bolond.. Jah és azt elfelejtettem, hogyha nemet merek neki mondani egyből megzsarol h kitörli ezt meg azt (mivel sajnos tudja a jelszavam a játékhoz) + meg is verne... Néha sírni tudnék.. Annyira bunkó.. Esély a javulásra? Tényleg, én úgy érzem h minden tőlem telhetőt megteszek.. Ha kedves vagyok az sem jó ha olyan bunkó mint ő az sem.. Anyáéknak szólhatok rá-rászólnak de szerintem egy felnőttet pont érdekel mint mondanak. Azonkívül megkérdeztem mi a baja velem ő meg erre: Megszülettél, épp elég volt ennyi. Leültem beszélni vele h mi ért ilyen velem meg ez nekem nem jó így.. Konkrétan a szemembe röhögött és kicsúfol aztán kiment... Néha rám emeli a kést. !!!Javítható ez a kapcsolat vagy inkább hagyjam, mivel ő úgysem akarja hogy jó legyen?????? UI: Néha teljesen jól elvagyunk nevetünk meg minden, de borzasztóan hangulatember... (Bocsi a hosszú szövegért)

2016. máj. 18. 17:14
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
20-as én sem azt írtam, hogy ne védje meg magát, hanem épp az ellenkezőjét. De az, hogy "A testi fölény meg semmit nem jelent" nem igaz. A kérdező bátyja lehet, hogy hülye, de annyi esze azért van, hogy tudja, mivel tudja zsarolni és befolyása alatt tartani a húgát. Ha pedig ezek a köcsögök az eszükkel nem is érnek el sokat, a fizikai fölényük mindig megmarad végső eszközként és bizony nem mindig játékból verekszenek. Nekem is van bátyám, akivel verekedtünk játékból és nem játékból is, utóbbi esetben tőle kaptam életem legnagyobb pofonjait, majd a zsarolást, hogy ez meg az lesz, ha elmondom a szüleinknek. Pedig nem hasonlítható a kapcsolatunk ahhoz, amilyet a kérdező leír, és nem tíz, hanem csak három év a korkülönbség köztünk, de a testi fölény mint bármikor felhasználható előny így is mindig megvolt számára. Persze itt lehet engem hibáztatni, hogy hülye vagyok, mert nem védtem meg magam, nos, amennyire tudtam, megtettem, de akivel nem vagy egy súlycsoportban, azzal ez nem olyan egyszerű.
2016. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
20%

13 évesen nem változtatod meg a jelszavad, mert kell egy olyantól a támogatás, aki lilára ver?

Meg ne haragudj, meg is érdemled!

Én hiába vagyok fiú, 8 évesen is nekimentem a nevelőapámnak, mikor édesanyámra kezet emelt!


Meg nem vagy te se tiszta, össze-vissza hadoválsz.

"Néha rám emeli a kést. !!!"

Viccből emelte rád a kést, de nem írtad bele. Néha? Néha rád emeli viccből a kést?

"Javítható ez a kapcsolat vagy inkább hagyjam"

Ha a játék az áldozat, inkább püföljön tovább?


Szüleid nem tesznek semmit? Érdekes, hogy elvileg neked többet adnak, mint bátyádnak, de nem baj, ha veri ezért?


Ha igaz az egész, akkor az terhelt az egész családod!


"menjek neki boltba, vigyek neki kaját, adja neki pénzt, segítsek neki bármiben"

A pénz minden normál anyagi helyzetű családban is diktál, azzal a szüleidet tudnád manipulálni, talán bátyádat is, ha magadra költenéd.

Vagy nem dolgozol? Akkor milyen pénzt adnál neki? Amit szüleidtől kaptál? Jól viselik, hogy mindig elajándékozod a kapott pénzt.


Ez az egész dolog nagyon sánta nekem...

2016. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Jelszó változtatás,esetleg kérj valakitől (aki nem bátyád) segitséget.

Vedd fel telefonra ahogy üvölt veled a semmiért. Esetleg vigyél valakit magadal aki plusz bizonyitékot tud szolgáltatni.a szüleid előtt,higy itt komolyabb bajok vannak és nem egy rászolás kell.

2016. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Igen! Amiket leírtatok ezeket be fogom vetni ellene. A pénzt meg kaptam születésnapra stb. És a támogat mármint a játékban ad goldot kreditet. Senki segítségére nem számíthatok mivel mindenki azt mondja h nem igaz.. Meg fogjam be, kussoljak.. Ha már a kivételezésről van szó, őt jobban szeretik...
2016. máj. 18. 19:50
 25/37 anonim ***** válasza:
90%

komolyan ennyire h*lyék vagytok, hogy egy sz**os játéktól (!!!) függ az életetek???!!!!


inkább elviseled, hogy kékre-zöldre elverjen meg veszélyeztesse a testi épségedet, csak adjon neked kreditet egy k**va játékban??? ezt nevezed te "támogatás"-nak?? azt hittem a leckékben segít vagy valami.


egyszerűn nem hiszem, és rettenetesen beteg dolognak tartom ezt a játékfüggőséget.



a bátyád ritka nagy állat, de te sem vagy normális már ne haragudj.

2016. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
98%

Kék-zöldre veri a lábad, ergo van bizonyítékod. Iskolába szólj ófőnek, iskolapszichológusnak, orvosnak, akárkinek. Ők nem rázhatnak le csak úgy, hogy kuss.

Egyébként meg tényleg ne egy játékon múljon ez. Tudom, hogy szar lemondani róla, de keress inkább olyat, ami teljesen Free2Play vagy nem is tudom. Ne hagyd, hogy egy játék miatt zsaroljon ez a szerencsezsák.

2016. máj. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, a bátyád orvosi eset és veszélyezteti a te testi épségedet. Nem csak testileg, de a zsarolás által érzelmileg is bánt téged.

Mások már mind leírták, amit tudsz tenni, de azért én is összefoglalom. Amit rövid távon tudsz tenni: védd meg magad! Ha ő üt, te lökd el, harapj, karmolj, csípj, kiabálj. Pillanatnyi helyzetekre beválhat, azonban önmagában erre a védekezésre hosszú távon nem lehet alapozni egy olyan emberrel szemben, aki felnőtt férfiként egy kislányt bánt. Hosszú távon kétfajta megoldás válhat be:

1. Függetlenítsd magad tőle! A játék nem ér annyit, hogy cserébe zsarolhasson. Ha fontos neked a játék, játssz nélküle, találj más társat. Nem kell SEMMIT érte megtenni. Sem masszírozni, sem boltba menni, sem elpakolni utána, semmi ilyesmit. Csinálja meg ő, ha akarja. Pénzt eszedbe ne jusson adni neki, nehogy már a zsebpénzedből, ünnepekre kapott pénzedből adj a felnőtt bátyádnak. Oldja meg ő az "anyagi problémáit". Iktass ki a hatásköréből mindent, amivel zsarolni tud. Ha netán vissza akar férkőzni a kegyeidbe, ne hagyd, mert a leírásodból adódóan ezt is csak azért tenné, hogy a saját javára fordítsa.

2. Igenis kérj segítséget. Olyan nincs, hogy senki nem hisz neked. Vedd fel telefonnal a dühkitörését. Vedd fel, ha ütlegel, lehetőleg úgy, hogy ne vegye észre. Legalább a hangot vedd fel, ha mást nem tudsz. Máris lesz bizonyítékod. Mutasd meg a kék-zöld lábadat, újabb bizonyíték. Ha a szüleidet nem érdekli, keress egy olyan felnőttet, akiben megbízol. A bátyádat rá kell ébreszteni arra, hogy amit tesz, az kiskorú bántalmazása, ez pedig jogellenes. Sokan nem gondolnák, de az ilyen testi fölénnyel rendelkező nagypofájú barmok valójában gyáva férgek, csak addig mernek keménykedni, amíg az áldozatot 100%-ig a saját hatáskörükben tudják, bárminemű védekezésre képtelennek látják. Ha megszorongatják őket, hamar betojnak és leállnak. Ne add fel, ne hagyd, hogy ő vagy mások elhitessék veled, hogy nem tudsz mit tenni ellene. Ne gondold, hogy senki nem segít neked, mert de! És főképp ne hallgass azokra, akik téged hibáztatnak, sajnos a mi kultúránkban az áldozathibáztatás a menő, de tudomást se végy az ilyen megjegyzésekről!

2016. máj. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Tegnap a drága nagybátyám élettársa dumált nekem h ne hazudjak már.. Az is allandoan csak az eszt osztja.. Beszeltem anyaval, ő pedig beszelt ezzel az idegbeteggel per pillanat javulni latszik a helyzet. Köszönöm a válaszokat. :)(
2016. máj. 19. 15:20
 29/37 Thomika20 ***** válasza:

Én ott már nem beszélgetnék senkivel, hanem mennék a rendőrségre és feldobnám testi bántalmazásért.

Azért furcsállom, hogy tanáraid még nem vették észre, hogy fáj valamid, mert azért ha kékesre ver valaki, meg lilás foltok vannak rajtad, már bocsi, de te nem fogsz nyugton, kussba ülni a padban. Csak azért mert családtag, még nyugodtan kerülhetnek börtönbe és fel is kell jelenteni, ha olyan.

Egyszer lesz barátnője, majd azt is verni fogja, mert felsőbbrendűségi gondolatai lesznek vele szemben?

2016. máj. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
tenyleg, kerdezo a batyadnak mar volt baratnoje?
2016. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!