Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adnátok pénzt, vagy érthető...

Adnátok pénzt, vagy érthető ha nem adok?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt, apám alkoholista, a bátyám a feleségével él, most jön a második gyerek, én meg egyedül vagyok.

Nem vagyok gazdag, de mivel nincs kire/mire pénzt költenem, sokat tudok spórolni.

Adok a házamra, a ruhámra, meg a kocsimra is, szóval jól érzem magam, nincsenek anyagi gondjaim.

Ezt persze tudja az alkoholista apám is, aki nem tartja velem a kapcsolatot, mert egy szemét irigy dög vagyok. (én nem tartom vele, de mindegy -hisz ő havonta bepróbálkozik vagy üzenget)

A bátyám is kicsit olyan mint apám, de ő nem iszik, ez biztos.

Csak például a pénzhez nem ért, ők olyan emberek, hogy bármennyit lehet nekik adni, semmi maradandó,semmi hasznos, inkább elszórakozzák.

Már régebben is voltak olyan dolgok,hogy én kölcsönadtam a bátyámnak az autómat, és mikor nekem kellett volna az övé, ő nem adta oda, mégpedig azért mert ő nem szereti ha más vezeti az autóját.

Most szeretne pénzt kölcsönkérni, mert jön a második gyerek, penészes a szoba, nem jó a szülészorvos, fizetőset akarnak, mert előzőleg is voltak komplikációk, de ez most olyan hirtelen jött,hogy ő nem tudott rá félretenni, de garantáltan visszafizeti majd nekem.

Igazából ismerem ezt a történetet, apám is mindig kölcsönkért, mindig vissza"akarta" adni, mindig kellett valamire, és aztán soha senki nem látott belőle semmit.(csak a kocsma tulajdonosa)

Persze én tudom,hogy a bátyám nem iszik, de elkölti a pénzt, aztán nem fogja érdekelni,hogy nem örökbe kapta, az lesz,hogy "majd-majd" és évtizedek fognak elmúlni, míg végül meghalok :)

Ezért azt mondtam,hogy nem adok.

Ma odajött a boltban a volt szomszéd néni,hogy szerinte nagyon csúnya dolog,hogy nem segítem a testvérem, mert én tanult ember vagyok, van miből adnom, és gondolkozzak el.

Ez pedig így megy, régen is így ment, ha apám nem kapott, ő is ment panaszkodni, nem mondta el,hogy ő soha nem adja vissza a kölcsönöket, hogy elszórja a pénzt.Ha valakinek van annak adnia kell, és pont.

Most nem tudom,hogy bátyám panaszolta e el a néninek, vagy ő csak apámnak, és apám a néninek, de mindegy is, most akinek csak tudják elmondják,hogy mekkora ro***ék vagyok.

De ezek szerintem nem komoly indokok, hogy erre pénz adjak, oldja meg, ott van személyi kölcsön is, a kamatot meg nyelje le, én nem bank vagyok.

(ezért is sejtem,hogy nem fizetné vissza, mert ugye a bank betudja hajtani, én meg nem)

Konkrétan 500-600 ezer forintot kértek, ez viszont a jelenlegi megtakarításaimnak majdnem kiteszi a felét.


2016. jún. 5. 17:37
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető, én sem adnék - főleg, miután már a szomszéd előtt is "bepanaszoltak". Arról nem is szólva, hogy szülés nem jön "hirtelen", még akkor sem, ha nem tervezett gyerekről van szó.
2016. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ezt a második gyereket te fogod felnevelni (anyagilag). Ha már a születésére sincs pénz, akkor az osztálykirándulásait is te fogod finanszírozni.


Érdemi tanácsot nem tudok adni, sajnálom :(

2016. jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
2%

Ha megtehetném, én adnék. Szerintem érthető, ami miatt kéri. Ha most is adódnak komplikációk és mondjuk a sógórnőd vagy a gyerek nem éli túl, az örök életre lelkiismeret-furdalást okoz. Nyilván a bátyádnak is, ha nem vesz fel személyi kölcsönt, de neked is.

Másrészt az egy dolog, hogy apukád nem adta meg, de ezt kivetíteni a bátyádra, az kicsit a nyuszika és a fűnyíró esetére emlékeztet.

Írjatok egy kölcsönszerződést, nyugodtan mondhatod, hogy ez egy nagy összeg, ezért szeretnéd "rendesen" csinálni, és beszéljétek meg azt is, hogy mikor és milyen úton adja vissza. Ja és a megtakarítás kamatát nyugodtan számold rá. Végül is azt te a kölcsön miatt bukod el.

Persze az is érthető, ha nem adsz, de őszintén én nem tudnám elképzelni, hogy a saját testvéremen ne segítsek, ha kéri és tudok.

2016. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 5000-ből megvan egy szobafestés..
2016. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Na ja hirtelen jött egy gyerek, az 9 hónap mire megszuletik. A penészes falat se többszázezer forint megcsinálni. Èn soknak tartom a fél milliót. Nem adnék ennyit. De ha híreszteli, hogy milyen szemét vagyok akkor kevesebbet se. Amugy biztosra veheted akármennyit adsz nem fogod látni azt a pénzt viszont soha. Ha egy gyerekkel nem tudnak spórolni kettővel még úgy sem.
2016. jún. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Amikor az autót akartam elkérni -fontos lett volna-, ő a legnagyobb természetességgel közölte,hogy nem, mert nem szereti ha más vezeti az autóját.

Mikor még egyszer megkértem, szinte felháborodott,hogy nem,hányszor mondja még?

Bezzeg mikor neki kellet az enyém, hogy munkába tudjon menni, akkor örült magának.

Ő sok dologban hasonlít apámra, bennük van egy "leszarom" reflex.Leszarom,hogy neked fontos a kocsi,nem adom.Leszarom,hogy kölcsönadtál, szerezd vissza ha tudod.

Lényegében ez a kölcsönkérés ugyan az, csak az egyik kicsiben, a másik nagyban.

Ha már a kicsit sem teljesítette, miért lenne fontos neki,hogy visszaadja a pénzt?

Ezért nem tartom a nyuszika, meg a fűnyíró esetének.

Két ugyan olyan típusú ember, előre isznak a medve bőrére, kell két gyerek, apámnak kell a pia, fedezet nincs rá, de lesz ami lesz.

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 5. 18:15
 17/41 anonim ***** válasza:
95%
Ne adj neki kölcsön, ha tudod előre, hogy nem látod viszont. Ha mégis szeretnél segíteni nekik, mert érkezik a baba, akkor adj kevesebbet, amennyit jó szívvel oda tudsz adni a gyerek születésére örökbe. Gondolom babacuccaik maradtak az első gyerek után, de egy festés nem nagy cucc, akár ti is megcsinálhatjátok. (Miután kiderült, hogy miért penészedik a fal, mert ha rossz a szellőzés pl, akkor hiába tisztítod meg fújkálod penészirtóval, úgyis olyan lesz újra egy éven belül)
2016. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki. Nyilván még ezer ilyen eset lesz. Akkor majd mindig hozzád fognak menni.

Ha annyira nincs pénzük még egy tisztasági festésre sem, akkor mégis mire vállalnak gyereket????

Nem a te dolgod ezt megoldani.

Én segítenék a testvéremnek, ha önhibáján kívül egyszer valami bajba kerülne. De itt nem erről van szó. Ezt a helyzetet ők idézték elő és nyilván a jövőben sem lesznek felelősség teljesebbek.

2016. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
77%

UI: remelem a szomszed nenivel kozolted, h ne usse bele az orrat mas dolgaba, foleg ugy ne, hogy nincs tudataban a hatter-storynak, meg amugy sem.

Emigy lehet rendes szuleszt is talalni.

A masik a festes sem kerul szazezrekbe.

Ha megint hiv, akkor te is olyan hangnemben kozold vele, h nem, mint ahogy o viselkedett veled a kocsi ugyben. Nem azert, mert tamogatom az ilyen kommunikalast a csaladban, de had erezze, hogy milyen az amikor ugy viselkedik vele valaki, ahogy o szokott masokkal..

2016. jún. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem értem a végére bennem volt a gondolat, hogy adnék valamennyit, hiszen gondolom csak pár tízezer forintról van szó, esetleg ha be is bukok ennyit megérhetné a jó családi viszonyt... na de 500-600 ezret? Na tudod mikor adnék. Bírom az ilyeneket, gyakorin is egy rakás példa van erre, erre a pénzre keresztet vethetnél. Egy 50 ezer forintot kidobni ilyenre azt mondom, hogy oké, na de ez már baromi sok pénz. Ha ezt most odaadnád nekik, akkor onnantól szerintem évente keresnének meg ilyen "kölcsönnel". Kérjen az apjától ha megszorul, aztán őt is el lehet mondani minden sz..r alaknak, mert a pia fontosabb neki mint az unoka.
2016. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!