Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adnátok pénzt, vagy érthető...

Adnátok pénzt, vagy érthető ha nem adok?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt, apám alkoholista, a bátyám a feleségével él, most jön a második gyerek, én meg egyedül vagyok.

Nem vagyok gazdag, de mivel nincs kire/mire pénzt költenem, sokat tudok spórolni.

Adok a házamra, a ruhámra, meg a kocsimra is, szóval jól érzem magam, nincsenek anyagi gondjaim.

Ezt persze tudja az alkoholista apám is, aki nem tartja velem a kapcsolatot, mert egy szemét irigy dög vagyok. (én nem tartom vele, de mindegy -hisz ő havonta bepróbálkozik vagy üzenget)

A bátyám is kicsit olyan mint apám, de ő nem iszik, ez biztos.

Csak például a pénzhez nem ért, ők olyan emberek, hogy bármennyit lehet nekik adni, semmi maradandó,semmi hasznos, inkább elszórakozzák.

Már régebben is voltak olyan dolgok,hogy én kölcsönadtam a bátyámnak az autómat, és mikor nekem kellett volna az övé, ő nem adta oda, mégpedig azért mert ő nem szereti ha más vezeti az autóját.

Most szeretne pénzt kölcsönkérni, mert jön a második gyerek, penészes a szoba, nem jó a szülészorvos, fizetőset akarnak, mert előzőleg is voltak komplikációk, de ez most olyan hirtelen jött,hogy ő nem tudott rá félretenni, de garantáltan visszafizeti majd nekem.

Igazából ismerem ezt a történetet, apám is mindig kölcsönkért, mindig vissza"akarta" adni, mindig kellett valamire, és aztán soha senki nem látott belőle semmit.(csak a kocsma tulajdonosa)

Persze én tudom,hogy a bátyám nem iszik, de elkölti a pénzt, aztán nem fogja érdekelni,hogy nem örökbe kapta, az lesz,hogy "majd-majd" és évtizedek fognak elmúlni, míg végül meghalok :)

Ezért azt mondtam,hogy nem adok.

Ma odajött a boltban a volt szomszéd néni,hogy szerinte nagyon csúnya dolog,hogy nem segítem a testvérem, mert én tanult ember vagyok, van miből adnom, és gondolkozzak el.

Ez pedig így megy, régen is így ment, ha apám nem kapott, ő is ment panaszkodni, nem mondta el,hogy ő soha nem adja vissza a kölcsönöket, hogy elszórja a pénzt.Ha valakinek van annak adnia kell, és pont.

Most nem tudom,hogy bátyám panaszolta e el a néninek, vagy ő csak apámnak, és apám a néninek, de mindegy is, most akinek csak tudják elmondják,hogy mekkora ro***ék vagyok.

De ezek szerintem nem komoly indokok, hogy erre pénz adjak, oldja meg, ott van személyi kölcsön is, a kamatot meg nyelje le, én nem bank vagyok.

(ezért is sejtem,hogy nem fizetné vissza, mert ugye a bank betudja hajtani, én meg nem)

Konkrétan 500-600 ezer forintot kértek, ez viszont a jelenlegi megtakarításaimnak majdnem kiteszi a felét.


2016. jún. 5. 17:37
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Hat nekem a pofam leszakadna, ha a kishugomtol kene penzt kunyeralnom, mert ferfi letemre nem tudom eltartani a csaladom.

A batyad es az apad is egy halatlan dog, mar ne haragudj. Az ilyeneken meg a pofara eses sem segit sajnos. Sosem fogjak belatni, hogy milyen emberek valojaban.


A sogornoddel milyen a viszonyod? O is olyan, mint a batyad?

2016. jún. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!