Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adnátok pénzt, vagy érthető...

Adnátok pénzt, vagy érthető ha nem adok?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt, apám alkoholista, a bátyám a feleségével él, most jön a második gyerek, én meg egyedül vagyok.

Nem vagyok gazdag, de mivel nincs kire/mire pénzt költenem, sokat tudok spórolni.

Adok a házamra, a ruhámra, meg a kocsimra is, szóval jól érzem magam, nincsenek anyagi gondjaim.

Ezt persze tudja az alkoholista apám is, aki nem tartja velem a kapcsolatot, mert egy szemét irigy dög vagyok. (én nem tartom vele, de mindegy -hisz ő havonta bepróbálkozik vagy üzenget)

A bátyám is kicsit olyan mint apám, de ő nem iszik, ez biztos.

Csak például a pénzhez nem ért, ők olyan emberek, hogy bármennyit lehet nekik adni, semmi maradandó,semmi hasznos, inkább elszórakozzák.

Már régebben is voltak olyan dolgok,hogy én kölcsönadtam a bátyámnak az autómat, és mikor nekem kellett volna az övé, ő nem adta oda, mégpedig azért mert ő nem szereti ha más vezeti az autóját.

Most szeretne pénzt kölcsönkérni, mert jön a második gyerek, penészes a szoba, nem jó a szülészorvos, fizetőset akarnak, mert előzőleg is voltak komplikációk, de ez most olyan hirtelen jött,hogy ő nem tudott rá félretenni, de garantáltan visszafizeti majd nekem.

Igazából ismerem ezt a történetet, apám is mindig kölcsönkért, mindig vissza"akarta" adni, mindig kellett valamire, és aztán soha senki nem látott belőle semmit.(csak a kocsma tulajdonosa)

Persze én tudom,hogy a bátyám nem iszik, de elkölti a pénzt, aztán nem fogja érdekelni,hogy nem örökbe kapta, az lesz,hogy "majd-majd" és évtizedek fognak elmúlni, míg végül meghalok :)

Ezért azt mondtam,hogy nem adok.

Ma odajött a boltban a volt szomszéd néni,hogy szerinte nagyon csúnya dolog,hogy nem segítem a testvérem, mert én tanult ember vagyok, van miből adnom, és gondolkozzak el.

Ez pedig így megy, régen is így ment, ha apám nem kapott, ő is ment panaszkodni, nem mondta el,hogy ő soha nem adja vissza a kölcsönöket, hogy elszórja a pénzt.Ha valakinek van annak adnia kell, és pont.

Most nem tudom,hogy bátyám panaszolta e el a néninek, vagy ő csak apámnak, és apám a néninek, de mindegy is, most akinek csak tudják elmondják,hogy mekkora ro***ék vagyok.

De ezek szerintem nem komoly indokok, hogy erre pénz adjak, oldja meg, ott van személyi kölcsön is, a kamatot meg nyelje le, én nem bank vagyok.

(ezért is sejtem,hogy nem fizetné vissza, mert ugye a bank betudja hajtani, én meg nem)

Konkrétan 500-600 ezer forintot kértek, ez viszont a jelenlegi megtakarításaimnak majdnem kiteszi a felét.


2016. jún. 5. 17:37
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
mi lenne ha a szomszéd néni adja kölcsön? vagy ő is ilyen szemét mint te?
2016. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvastam a válaszokat, bocs, ha ismételek.

Mivel anyuka vagyok, nagyon sajnálom azt a kisgyereket, akit penészes szoba vár, illetve nincsenek meg az érkezéséhez szükséges feltételek. Én azt mondom segíts, ne a bátyádra gondolj, hanem a kicsi gyerekre, ő nem tehet róla, hogy ilyen körülmények közé érkezik.

DE!!!

500-600 ezer forintból már autót lehetne venni, nemhogy szobát festeni. Ez elképesztően drága. Nemrég festettünk, adok egy tippet.

A helyedben vennék két 5 literes Polifarbe Intallert, két 5 literes Polifarbe Platinum falfestéket (általuk választott színben), néhány ecsetet, hengert valamint egy üveg alapozót. Az egész kijön kb. 50 ezerből, és ennyi festékkel még a legamatőrebb pasi is ki tud festeni egy szobát két rétegben. (Én nő vagyok, és ezzel a festékkel tökéletesen sikerült átkennem a konyhámat, senki meg nem mondja, hogy nem festő csinálta. Glettelni mondjuk nem kellett.) Emellé vehetsz mondjuk Brendon kártyát, vagy mondd meg nekik, hogy írják össze a honlapról a szükséges dolgokat x forint értékben, és te megrendeled, kifizeted.

Így biztosan arra megy a pénz, amire szükség van, és olyan összeget mondj, ami nem fáj akkor sem, ha tényleg nem adja vissza.

2016. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy adj egy fillért is! Az ilyen rokontól kell nagyon gyorsan megszabadulni, mert ez csak lehúz, de ha neked kell segítség, akkor ajtót mutat, ahogyan tapasztaltad is! A szomszéd néni meg törődjön a maga dolgával! Ha komplikált volt az előző szülés is, akkor talán jobban kellett volna vigyázni, mielőtt megfelelő anyagi fedezet nélkül megcsinálják a másikat...Mellesleg gondolod, hogy 9 hónap alatt nem tudják összerakni a rávalót, akkor majd neked mennyi idő alatt fizetnék vissza...soha...Aztán jönnének a következő körért...Le kell pattintatni, hogy nincs pénzed, amit nélkülözni tudnál. Ha erősködik, akkor meg ki kell osztani, hogy ne a te zsebedre nagyzoljanak, meg költekezzenek, te se szereted, ha más költi a pénzedet, ahogy ő se azt, ha más vezeti a kocsiját. Most fojtsd el csírájában a dolgot, még ha az egész falu is szid, mert utána meg szponzorálhatod a kiscsaládot ítéletnapig! Tudod, inkább ezer irigyed legyen, mint egy sajnálód!
2016. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
94%
Én is valami olyasmit tennék, mint a 22es ( aki azt javasolta, vedd meg nekik). Valami olyan értékben, amiről "szivesen" lemondasz. Ha tényleg kell nekik, akkor elfogadják, ha meg csak el akarják verni, akkor felháborodnak, neked meg megmarad a pénzed.
2016. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Fúj,mintha az én testvéremrõl írnál. Õ mikor óvodás lettem már nagykorú volt. Csinált 4 gyereket, hitel hitel hátán...anyunk hamar meghalt, az én apám engem támogatott(kétkezi munkás volt, komfort nélküli házban nõttem fel, mert anyáméknak a bank vitte a házat betegség-halál utàn), az ō apja le se sz@rta, de az enyém segített ha kellett. Na apám is meghalt, volt párszáz ezres megtakarításom és kb kiátkozott a felesége h nem adom nekik oda, mert ott a lakáshitelük. Mi közöm hozzá, mikor felvették kisiskolàs voltam. :/ Mellesleg ebbõl a pénzbõl temettem el aput és fejeztem be a sulit. Persze panaszkodott fūnek-fànak. Egyébként lesajnálom, de nem szeretem ha én vagyok a rossz, ha nem igaz. Nyílván én meg elmondtam, h a temetésre szánt pénzt akarta lenyúlni, az hitelükre amirõl nyílván én tehetek h felvettek, mert becsúszott az elsõ gyerek. Meg a 2. meg a 3. és a 4.


A helyedben közöltem volna a szomszéddal, h sajnos nincs megtakarításod, pláne millió csak úgy puszira a tesódnak, akinek 9 hónapig tartott a meglepõdés h jön a gyerek.Annyit segítenék h vennék festéket és kifesteném a szobàt. A szüléere meg nem kell orvost fogadni, pláne ha nincs rá keret és ezt úgy mondom h 5 hónapja szültem meg a fiam én nem volt fogadott orvosom elvbõl, pedig bõven megtehettem volna. Minek? Baba még nem maradt bent, az orvosoknak, nõvéreknek, szülésznõnek ODA KELL figyelnie pénzelés nélkül is.

2016. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 acelsziv ***** válasza:
Szerintem ne adj. Ilyen hozzáállás mellett főleg. Mindenki addig nyújtózzon, amíg a takarója ér.
2016. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
22-essel egyetértek teljesen. Legalább a kisbabának segíts majd valahogy.
2016. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
61%
mi lenne ha mindenki aki a 22-essel egyet ért küldene a kérdezőnek egy csekket hogy adja kölcsön a testvérének?
2016. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 Molino válasza:
Azt hogy a családtagjaidon mennyire segítesz az a te dolgod, de a szomszédasszonyt küld el melegebb éghajlatra mert semmi köze más családi életéhez.
2016. jún. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kellene a kisbabának segíteni. Van annak apja, meg anyja, meg nagyobb testvére, akitől örökölheti a szükséges dolgokat. Ha most megvesz neki ezt-azt, főleg nagyobb dolgokat, akkor a poloska faj majd jön minden egyes alkalommal és elvárja a mannát. Az ilyen mentalitású ember így csinálja, aztán ha egyszer nem ad a kérdező, mert nincs miből, vagy csak megunja a fejős tehén nagybácsi szerepét, nem vesz meg valamit, akkor úgyis sz..r-szemét lesz, és még a gyereket is ellene hangolják. Jobb ezt már az elején elfojtani, és megmaradni max az alkalmi kis ajándékozásnál, ami természetes, de hogy Brendon, meg babakocsi, meg vásároljon be, mikor így viselkednek vele? Panaszkodnak rá fűnek -fának, hogy nem szponzorálja a nagyzolásukat, meg az életüket? Ilyen embereknek segítsen,, akik csak a markukat tartják? Jól írta az egyik válaszoló, ha 9 hónap alatt "hirtelen jött a gyerek" és annyira nem futja, hogy, hogy kifessenek, akkor majd amikor meglesz, miből fizetnék vissza azt a rengeteg pénzt? Emberek, hol éltek?
2016. jún. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!