Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adnátok pénzt, vagy érthető...

Adnátok pénzt, vagy érthető ha nem adok?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt, apám alkoholista, a bátyám a feleségével él, most jön a második gyerek, én meg egyedül vagyok.

Nem vagyok gazdag, de mivel nincs kire/mire pénzt költenem, sokat tudok spórolni.

Adok a házamra, a ruhámra, meg a kocsimra is, szóval jól érzem magam, nincsenek anyagi gondjaim.

Ezt persze tudja az alkoholista apám is, aki nem tartja velem a kapcsolatot, mert egy szemét irigy dög vagyok. (én nem tartom vele, de mindegy -hisz ő havonta bepróbálkozik vagy üzenget)

A bátyám is kicsit olyan mint apám, de ő nem iszik, ez biztos.

Csak például a pénzhez nem ért, ők olyan emberek, hogy bármennyit lehet nekik adni, semmi maradandó,semmi hasznos, inkább elszórakozzák.

Már régebben is voltak olyan dolgok,hogy én kölcsönadtam a bátyámnak az autómat, és mikor nekem kellett volna az övé, ő nem adta oda, mégpedig azért mert ő nem szereti ha más vezeti az autóját.

Most szeretne pénzt kölcsönkérni, mert jön a második gyerek, penészes a szoba, nem jó a szülészorvos, fizetőset akarnak, mert előzőleg is voltak komplikációk, de ez most olyan hirtelen jött,hogy ő nem tudott rá félretenni, de garantáltan visszafizeti majd nekem.

Igazából ismerem ezt a történetet, apám is mindig kölcsönkért, mindig vissza"akarta" adni, mindig kellett valamire, és aztán soha senki nem látott belőle semmit.(csak a kocsma tulajdonosa)

Persze én tudom,hogy a bátyám nem iszik, de elkölti a pénzt, aztán nem fogja érdekelni,hogy nem örökbe kapta, az lesz,hogy "majd-majd" és évtizedek fognak elmúlni, míg végül meghalok :)

Ezért azt mondtam,hogy nem adok.

Ma odajött a boltban a volt szomszéd néni,hogy szerinte nagyon csúnya dolog,hogy nem segítem a testvérem, mert én tanult ember vagyok, van miből adnom, és gondolkozzak el.

Ez pedig így megy, régen is így ment, ha apám nem kapott, ő is ment panaszkodni, nem mondta el,hogy ő soha nem adja vissza a kölcsönöket, hogy elszórja a pénzt.Ha valakinek van annak adnia kell, és pont.

Most nem tudom,hogy bátyám panaszolta e el a néninek, vagy ő csak apámnak, és apám a néninek, de mindegy is, most akinek csak tudják elmondják,hogy mekkora ro***ék vagyok.

De ezek szerintem nem komoly indokok, hogy erre pénz adjak, oldja meg, ott van személyi kölcsön is, a kamatot meg nyelje le, én nem bank vagyok.

(ezért is sejtem,hogy nem fizetné vissza, mert ugye a bank betudja hajtani, én meg nem)

Konkrétan 500-600 ezer forintot kértek, ez viszont a jelenlegi megtakarításaimnak majdnem kiteszi a felét.


2016. jún. 5. 17:37
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos...


Ismerős sztori...

Mi régen fejenként 2.000 Ft-ot kaptunk hetente zsebpénznek, a bátyám mindig "kölcsönkérte" az enyémet...azóta is "kölcsönben van" :D


Húgomék kölcsönkértek tőlem autóra, 2x is megpróbálták mind2x nemet mondtam...én akkor minimálbért + prémiumot kerestem és amennyit tudtam félreraktam, a pasija 2x annyit keresett mint én és semmi félrerakott pénzük nem volt...így ők ugyanolyan helyzetben voltak, mint most nálatok a bátyád. Mondjuk ők csak 200-300-at szerettek volna...végül providentet vettek fel, holott baromira nem volt sürgős a kocsi...


23F

2016. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

nem

ők vállalták a gyereket a semmire. oldják meg

2016. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Én max. úgy, hogy írásos bizonyítékkal, tanúk által aláírva, és késés esetén kamattal. De amúgy meg megértelek, a bátyád már bebizonyította, hogy kettős mércével áll az ilyen dolgokhoz... gyanítom, ebből az lenne a végén, hogy jaj, de szemét testvér vagy, amiért visszakéred, meg ő ugyan vissza tudná adni, de akkor szegény szememfényének miből lesz ruhája meg fűtés...
2016. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

tudok jobbat is:

adj még kölcsön s majd visszaadom egyszerre az egészet.

2016. jún. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is vedd meg maximum a festékeket a szoba kifestéséhez, de többet semmiképp, mert annak az árát se hiszem, hogy viszont fogod látni. Orvossal kapcsolatban meg mondja meg a feleségének, hogy nézzen utána tapasztalatokat és biztos talál olyan lelkiismeretes orvost, akihez járhat sztk alapon is.
2016. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj nekik ennyi pénzt semmi esetre sem.


A legkönnyebb a gyereken keresztül hatni az emberre, velünk is ezt csinálták a rokonok.


Az unokaöcsémék felelőtlenül 20 év alatt bevállaltak egy gyereket a semmire (akkor röppent fel a hír, hogy 300ezerre emelik az anyaságit), nekünk előtte érkezett a második gyerek. Elvárták, hogy mindent adjunk oda, pl. az autósülés már lehet nem kéne nekünk, vagy vegyünk másikat, mert mi megtehetjük, ők meg szegények, vagy a játékokat, mert azt is tudunk újakat venni...

Aztán amikor rájöttek, hogy nem szeretnénk semmiből venni másikat azért, hogy a jól beváltat nekik adjuk, akkor mi voltunk a szemetek, mert mennyi pénzünk van, mégsem adunk semmit.

Arra nem gondoltak, hogy mi is be tudtuk volna vállalni hamarabb a gyerekeket, ha nem a diplomát akartuk volna megszerezni vagy épp megteremteni a feltételeket az önálló életre.

Ruhákat, cipőket kaptak "csak" tőlünk, ezzel pedig nem voltak elégedettek, mert nekik több is jár.


Most nekünk érkezik a 3. baba, nekik a 2. és a családban ők jelentették be hamarabb, bár én vagyok 8 héttel idősebb, így volt nagy pofára esés, hogy ismét nem kapnak semmit. A nő közölte, hogy minek nekem 38 évesen gyerek, a fiatalok tudnak csak egészséges babát kihordani, ekkor közöltem velük, hogy nem szeretnék találkozni velük többet.


Szóval hiába csinálsz bármit, jó nem leszel.

2016. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
utolsó nagyon jól tudod kezelni a helyzetet!
2016. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

ne szülj hogy nekik többet adhass a pénzedből...


döbbenetes hogy milyen emberek vannak...

2016. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

ráadásul igaza sincs... max. ebben a korban több vizsgálat ajánlott.


de szerintem ezt ő is pontosan tudja s valójában csak saját önző érdek miatt hazud olyasmit amiről jól tudja hogy nem igaz

2016. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
49%

Először azt kell elfogadnod, hogy valószínűleg sohasem látnád viszont azt a pénzt, amit adnál, azért ha adsz is, akkor annyit adjál ami nem fog hiányozni.


De anélkül hogy kp-t adnál is segíthetsz: rászánsz 100 ezret, hogy a lakásukat megfelelő állapotba hozd, megveszed a festéket és minden kelléket ami kell ehhez és akár te magad is rendbeteheted nekik, ha van szabadidőd. Én inkább így segítenék.


A pletykás vénasszonyt meg küld el a francba, így is-úgy is szemétnek tartanak a pletykás körökben már. Legközelebb mondd meg neki, hogy amíg el nem temetik, addig keressen magának értelmesebb elfoglaltságot a pletykálkodásnál.

2016. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!