Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan vehetném majd rá...

Hogyan vehetném majd rá öcsémet a házimunkára?

Figyelt kérdés

Nem segít semmiben, például sohasem mosogatott még, pedig 19 éves. Egyedül mosok és takarítok a 24 éves nővéreként, egyetemista vagyok. Eléggé rosszulesik alapból ez az egész, de ha majd heti 40 órában dolgozom hamarosan, nem vagyok hajlandó a továbbiakban is kiszolgálni őt.


Mivel vehetném rá? Apa, anya szóba sem jöhet ilyen téren.


2016. dec. 27. 17:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A nyilvánosság ereje segíthet. Felvenném videóra ahogy henyél a ganéban és osztanám ezerrel az ismerősei körében.
2016. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem akarom megalázni, én süllyednék el szégyenemben. :( Viszont sajnos nekem nincs tekintélyem a szemében
2016. dec. 27. 17:25
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy a szüleid szerint helyénvaló hogy nőként cselédet alakíts, ő meg vakarja. Amíg a szüleid nem akarják, úgysem fog változni semmi. Ha csak te magad abba nem hagyod a cseléd szerepet. És ha megkapod-mert meg fogod kapni- hogy nehezedre esett volna-e az öcséd után takarítani, mit felelsz? Nálam a "neki sem került volna többe megcsinálni" nem nagyon vált be, ugyanis az volt a válasz hogy én vagyok a nő, az én dolgom főzni mosni takarítani :\ az öcsémé meg nyilván az hogy vakarja a s*ggét.
2016. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Próbáltam, hogy abbahagytam. Apánkat nem zavarta, anyánk meg nem él velünk, és csak az én pofámról sült le a bőr, amikor a vendégek a nagy halom mosatlan edényt vagy a koszos fürdőszobát látták... ez sem volt megoldás, apám szereti a kényelmet, minden téren elkerüli a konfliktust. :(
2016. dec. 27. 17:38
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem is öcsém cselédjének szántak anno, ez is az egyik ok volt, hogy nagyon messzire költöztem szüleimtől.

Aztán egyik hétvégén hazautaztam, jött a lecseszés, hogy miért nem főzök a drága kisöcsémre, aki akkor volt 25 éves, és semmit nem csinált, de ezt szó szerint vedd.

Iszonyú nagy veszekedés volt, de aztán békén hagytak. És itt nem arról van szó, hogy nem segítek a szüleimnek.

Segítek. De nehogy már egy nagy lusta maflára kelljen csicskáznom még a szabadnapomon is.

Azóta belátták, hogy igazam volt, mivel öcsém 30 éves és még mindig rajtuk élősködik, esze ágában sincsen dolgozni. Ja és ha nem kapja meg amit akar, követel, akkor lop a szüleim pénztárcájából.

Szerintem ilyen érvekkel jöhetsz szüleidnek, egy normális férfi el tudja magát látni, mi lesz, ha egyedül marad, vagy a szüleitek már nem lesznek? Te fogod a családod mellett babusgatni, mint valami gyereket?

Szerintem hagyd ott a szrjait, akármekkora ordítás lesz.

Vagy, bár ez nehéz, költözz el valakivel társulva albérletbe.

2016. dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Á most olvastam a második válaszod.


Akkor bizony valami nagyon pici albiban meghúznám magam, valakivel. Bár nagyon drágák az albérletárak.

2016. dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszod is. Nem hiszem, hogy meg fog változni, majd talál magának egy cselédet feleségként, sok ilyen nőt ismerek. :/ Az lesz a megoldás, ha mihamarabb elköltözöm, igen. :(
2016. dec. 27. 18:01
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg pont a nővérem volt ilyen, mint a te öcséd. 15 évig semmit nem csinált, nagyanyám, anyám meg én (az öccse) szolgáltuk ki. Nem dolgozott, nem végzett házimunkát, nem foglalkozott a gyerekeivel (ezeket mind mi csináltuk helyette, még a hivatalos ügyeit is mi intéztük), és ha valami nem tetszett neki, még hisztizett is. Persze mindezek mellett a saját dolgainkkal is kellett foglalkoznunk. Ja, és azt még hozzáteszem, apám szemében még így is mi voltunk a sz..ok, nem a nővérem...
2016. dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem én az ilyen szülőket, pedig nálunk is ez volt.
2016. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóban azzal jársz a legjobban, ha sikerül elköltöznöd. Addig viszont azt javaslom, hogy próbáld meg a legkevesebb melót bevállalni utánuk. Például a tesód által használt mocskos tányérokat kerüld ki, ha vendégek jönnek, vidd be a szobájába, tedd rá az ágyára... Tégy így a szennyesével is, csak magad után moss!
2016. dec. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!