Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan vehetném majd rá...

Hogyan vehetném majd rá öcsémet a házimunkára?

Figyelt kérdés

Nem segít semmiben, például sohasem mosogatott még, pedig 19 éves. Egyedül mosok és takarítok a 24 éves nővéreként, egyetemista vagyok. Eléggé rosszulesik alapból ez az egész, de ha majd heti 40 órában dolgozom hamarosan, nem vagyok hajlandó a továbbiakban is kiszolgálni őt.


Mivel vehetném rá? Apa, anya szóba sem jöhet ilyen téren.


2016. dec. 27. 17:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Nehéz helyzetben vagy azt tanácsolnám költözz el tudom hogy könnyű azt mondani de 24 évesen már a sarkadra kéne állnod ne szolgáld ki hagyd a fenébe majd ha éhes lesz csinál magának kaját ha meg majd elönti a kosz akkor majd rájön hogy kénytelen lesz mosni meg takarítani 19 éves felnőtt embert nem lehet már rá venni semmire ez van költözz el minnél előbbb amilyen gyorsan csak tudsz.
2016. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

19 évesen még úgy van vele hogy magasról tesz rá, de hidd el előbb utóbb befogja látni hogy kell tenni valamit a dolgokért, főleg akkor amikor te már nem leszel ott annyit és rámarad a munka, főleg azok után amikor mások, vendégek tesznek majd megjegyzéseket hogy mekkora nálatok a disznó ól.


De ha külön költözik majd a barátnőjével akkor előbb utóbb ráfog jönni arra hogy bizony neki is ki kell vennie részét a házimunkából.

2016. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Vagy úgy csinálja mint néhány hozzá hasonló: Szépen ráhárítja a nőjére.
2016. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem mondod el nekik,hogy neked ez nem megy,nem tudsz mindent csak te egyedül csinálni,osszátok szét,nem hiszem,hogy ezt felnött emberek nem tudják megbeszélni.
2016. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%

Kérdezd meg az öcsédet, hogy nem tartja cikinek, hogy önállótlan fogyatékost csinált magából, aki nem tudja, hogyan kell söpörni, egy tányért elmosogatni, stb? Pár hónapja is volt egy ehhez hasonló téma és valaki azt mondta saját magáról, hogy büszke arra, hogy mindent önállóan csinál meg, mert nem fogyatékos.


Hátha ez használ!

2016. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Végigolvastam a kommenteket. Egyelőre a költözés jó ötlet lehet, de gyanítom, hogy nem fog megoldódni a probléma utána sem.

Úgy értem, lehet hogy majd felhívnak, hogy menjél hozzájuk mosni, mosogatni, mert hát azt te csináltad, akkor ugorj fel és csináld meg.

Ha nem harcolod ki magadnak a tiszteletet, nem fognak tisztelni, akkor sem ha elköltözöl.

Én csak a saját cuccaimat mosnám el szándékosan és előre meg is mondanám, hogy ez van. Ha tiszta tányért akar, akkor majd mosogat. Ha nem, akkor eszik a koszosból ha van hozzá gyomra.

Mindekinél van egy határ. Az öcsédnél és apádnál ez elég sokáig kihúzható, nálad nem. Bírd ki azt a pár hetet és addig ne hívj vendégeket.

2016. dec. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egyetlen egyszer ültesd le apádat és a fiút. Mondd el nekik, hogy hárman vagytok otthon felnőttek, úgy illik, hogy a házimunkában mindenki részt vegyen. Készíts egy normális beosztást, ajánld fel, hogy akinek segítségre van szüksége, a következő héten szívesen megmutatod, mit hogyan kell csinálni. A beosztást tűzd ki jól látható helyre. Ezután pedig tényleg csak a rád eső részt végezd el, a többiből csak annyit, ami a te kényelmedhez elengedhetetlen. Ha neked kell összeszedni a szétdobált holmijaikat, véletlenül se tedd helyre őket, csak halmozd az ágyukra, esetleg egy félreeső sarokba, majd kiválogatják, ha szükségük lesz rá. Ha túl nagy a kupac, kijelölheted a hét egy napját, mikor az összes cuccot kihajítod a szemetesbe. Ezt persze ajánlatos jó előre megmondani. Egy idő után kevesebb lesz a holmi, kisebb lesz a rendetlenség.

Nálunk pl. az előszobában hagyott cipőket a kutyaólba szállítja a férjem porszívózás előtt. Így aztán egy ideje a porszívó hangjára minden családtag az előszobába rohan, és elrakja a lábbelijét. Sőt,vannak, akik eleve a cipősszekrénybe teszik.

Kis nehezítés, hogy valószínűleg apukád tart el mindhármótokat. Ossz rá arányosan kevesebb feladatot, tekintettel a napi 8 órás munkájára (bár az egyetem se sokkal kevesebb...)

Vendéged nem jön minden nap, amikor mégis, pakolj össze, ha ez neked fontos. Ha nem annyira, vezesd át a lakáson "ez az öcsém és apu lakrésze" megjegyzéssel, aztán ültesd le a te szobádban.

2017. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem rossz ötlet kedves utolsó, csak tudod mi ezzel a baj? Hogy így a kérdező majd a két napos rászáradt kajákat vakarhatja az edényekről - mert ha eddig sz*rtak belel mindenbe a pasik, ezután se fognak házitündérkedni.
2017. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!