Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik így velem a...

Miért viselkedik így velem a testvérem? És miért kedvelik őt jobban a családban? Kicsit hosszú, nagyon megköszönöm ha elolvasod

Figyelt kérdés

Először is, köztem és a bátyám között 7 év kor különbség van, én most vagyok 14 ő pedig 21 éves. Állandóan csak szekálni tud engem, azt mondja egész nap nem csinálok semmit, hogy egy nagy semmirekellő vagyok. Folyamatosan csak okoskodik, egy jó szava sincs hozzám.

Ami pedig a kérdés másik feléhez tartozik... Családi ebédeknél mindig ő beszél, tőle kérdezgetnek, ha nagy ritkán rólam szeretnének megtudni valamit a szüleim/nagyszüleim/rokonaim mindig belevág a szavamba, eltereli rólam a figyelmet, nem hagy szóhoz jutni.Vagy hogy egy konkrét példát hozzak, a nagybátyám kint él Németországban, ő és a testvérem rendszeresen beszélgetnek, írogatnak egymásnak, mi meg kb 2 évente beszélünk.

Elegem van abból hogy a bátyám árnyékában kell élnem, szerintetek mit tehetnék, mit kellene tennem? Előre is nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat



2017. máj. 14. 15:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Írd meg, vagy mond meg neki:


"Nem tudom mire vagy irigy. A szüleim, leginkább anyukám, nagyon szeretné hogy ugyan abba a suliba járjak majd jövőre, mint ahová te, amire azt szoktad mondani, hogy ne oda menjek, mert félsz, hogy lerombolom a sikereidet, mivel nagyon népszerű voltál a suliban, tipikusan az a gyerek, aki okos, a tanárok kedvence de nem azért mert az akar lenni, a fél iskola ismeri, szalagavatóra vagy hatan kérik fel... Az tiéd lett a legjobb érettségi az évében, az iskola büszkesége lettél, külföldön is jártál egyedül, nyelvvizsgáid vannak. Nem értem mire lennél irigy. Velem nem foglalkoznak többet a szüleim, sőt... És nem is az, hogy féltékeny lennék, csak úgy érzem nekem is járna valami, és kissé fáj a tudat hogy a szüleim, és a családom valahogy mindig büszkébb lehet majd rád... Mindig büszkébb... Legyél hát büszke, de ne akarj elnyomni, ha már így is sikeresebb vagy. A testvéred vagyok, nem az ellenséged, és nem lejáratni akarlak, hanem azt, hogy legyen végre normális kapcsolatunk."

2017. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettek:)
2017. máj. 20. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!