Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem akar kölcsönadni nővérem,...

Nem akar kölcsönadni nővérem, de a barátnőjének meg szó nélkül azonnal ad! Miért?

Figyelt kérdés

500 ezer forintot akartam kölcsönkérni, hogy meg tudjam venni a használt kocsit hitel felvétele nélkül.

Egy platós kis tehergépjármű, munkára kéne.

Nekik ez morzsa, de szó szerint tényleg csak az! Bezzeg a barátnőjének szó nélkül adtak 2 hónapja 1,8 milliót a piti vállalkozásába ami 3 éve csak veszteséget termel.

Szóval erősen deficites, hogy mikor fogja visszafizetni, már ha valaha vissza fizeti! Ellenben én 3-4 hónap alatt visszafizettem volna a kölcsönkért pénzt.

Ma elintéztem a hitelt, szóval már nem kell a pénzük, de megmondom őszintén erősen elgondolkoztam azon, hogy ezek után foglalkozzak e még velük.

Ha ez számít valamit: erősen liberális beállítottságúak, nem igazán családcentrikus sem nővérem, sem az élettársa. Jótékonykodnak ezerrel mindenkinek aki nem a család részét képezi, idegen embereknek meg főleg.

Ja és az indok az volt amiért nem adtak kölcsön, hogy most meg vannak szorulva anyagilag, hozzáteszem éppen Cipruson vannak nyaralni.

Szóval valamiért nem akartak nekem kölcsönadni, és nem azért mert nincs nekik, (évente cserélik a 10+ milliós kocsikat újra, tavaly vettek 80 millióért házat stb) hanem valami más oka lehet, de mi?


2017. júl. 14. 20:50
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

"Nem kötelessége elosztogatni a pénzét"

Olvasd el figyelmesen a kérdést, nem örökbe hanem kölcsön akartam kérni a pénzt!

És pár hónap alatt visszafizettem volna.

Te a testvérednek kamatra adnál ki pénzt? Gratulálok.

Gondolom nincs testvéred, és fogalmad se arról mi az a jó szándék, és segítőkészség ha már egy anya szült bennünket.

2017. júl. 14. 21:33
 12/47 anonim ***** válasza:
71%

"Havi szinten beszéltünk" - írod.

Most már nem beszéltek?

Most, hogy már megvan a hitel, csak rákérdezhetnél, lehetőleg minden indulat nélkül, csak mintha mellékesen jutna eszedbe: "Hallom, a bnődéknek volt kölcsönadni való 1,8 millátok, nekem meg nem maradt fél sem. Haragszotok rám, vagy nem bíztok bennem?" Aztán majd meglátod, mit válaszol, ha egyáltalán...

Aztán teljesen hátat fordítani akkor sem kell (mégiscsak, a család akkor is család marad), de legalább tudni fogod, hogy számíthatsz-e még valaha rá.

És igen, benne van a pakliban: van aki nagyon elszáll, ha anyagilag, vagy másképpen elszalad vele a szekér.

2017. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
42%
A nővérednek van sok pénze, vagy a férjének? A férjével is jó kapcsolatban voltál? Amúgy jó nagy k*cs*g a nővéred.
2017. júl. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
40%

Nem kötelessége kölcsön adn? Mi van? Ez komoly????

az ember kire számítson ha nem a családtagjaira?? Vki magyarázza már el ezt nekem!!!

2017. júl. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
78%

Nekem meg azt magyarázza el valaki, hogy a vérkötelék mióta jelent feltétlenül jó kapcsolatot? A "család " sokszor inkább áll barátokból, mint rokonokból. Nyilván okkal nem akar neked adni, a barátnőjének meg igen.


Azért te is szép testvér vagy kérdező: ha nem vágják hozzád a félmilliót amikor gondolsz egyet, akkor már nem törődsz velük...

2017. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem ad pénzt, pláne másnak meg igen, oka van rá, az ember nem viselkedik valahogy ok nélkül. Mi nem tudjuk, mi, mint ahogy azt se, hogy te mindent közöltél-e a gyk. válaszolóival. Elsőre furcsának tűnik, és ha neked fogalmad nincs, akkor igenis meg kell kérdezni úgy, ahogy van. Akkor választ fogsz kapni. És ha a válasz után se látod indokoltnak, akkor nyugodtan tarthatod vele a 3 lépés távolságot.
2017. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
67%

Ha olyan hű de nagy munka, ami a többszörösét hozza vissza, akkor nem mindegy, hogy ki adja a kölcsönt?

Erdekelne a stílus, ahogy kölcsönkértél. 🤔

2017. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
49%

Mégsem lehettek olyan jóban, ha még ezt sem tudjátok megbeszélni. Szerintem ferdítesz, irigyled a pénzüket (ez süt az írásodból), turkálsz a zsebükben, fröcsögsz, hogy évente cserélgetik a 10 millás kocsikat (nyilván...), de szinte biztos, hogy valójában csak akkor keresed őket, amikor pénz kéne.

Plusz mi ez a hülyeség, hogy liberális beállítottságúak, és ezért nem családcentrikusak?

1. Mióta probléma, ha valaki liberális? Te mi vagy, szélsőjobbos?

2. Mi köze a kettőnek egymáshoz? Ha valaki liberális, az miért ne lenne családcentrikus?

3. Mi közöd hozzá és miért zavar, hogy ők jótékonykodnak? Hálistennek, hogy vannak még ilyen emberek, akik a vagyonukat VALÓBAN rászorulóknak osztogatják, akik talán idegenek, de nagyobb szükségük van a segítségre, mint egy rokonnak.

Téged ez zavar bmeg, hogy nem te kapsz a pénzükből, csak mert családtag vagy, hanem inkább jótékony célokra adják oda, más embereknek. Irigy vagy. Undorító.

Kapard össze azt a maradék 500-at, aztán fulladj meg egyedül a rosszindulatú, irigy kis világodban. Ilyen hozzáállással ne aggódj, a büdös életben nem fog veled jótékonykodni senki.

2017. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
33%
Az életben egyet jól jegyezz meg kérdező. Látatlanban mindig annak adnak igazat, akit szidnak. Itt meg pláne ne várj együttérzést. Ettől a gyíkos szedett-vedett falkától? Aki még azért is felakasztana, mert a kutyádnak nem prémium tápot veszel? Majd leszoksz erről a csürhéről és tényleg csak olyan kérdést teszel fel, amit ki lehet keresni a google-ból...
2017. júl. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
57%

1.) Tisztában voltak vele, hogy a büdös életben se fizetnéd vissza nekik azt a pénzt. Az ilyen családon belüli, ilyen típusú emberek, mint te, az ilyen "nekik-úgyis-telik, ők-úgyis-gazdagok, nekik-úgysem-hiányzik, szemét-liberálisok"-féle kölcsönkérésnek az a vége, hogy jól átvered őket, és sosem adod vissza a pénzüket. Mert szerinted ők gazdagok, és nekik úgysem kell visszaadnod. Meg úgyis liberálisok, lol.


2.) Nyilván korábban is éreztetted már velük, hogy irigykedsz rájuk, meg utálod őket, mert liberálisok. Talán emiatt nem sietnek neked kölcsönadni.


3.) Tudják, hogy anyagilag nem állsz jól, és nehézséget okozna a visszafizetés.


Egyébként az aranyszabály a következő: Annyit adj kölcsön, amennyit ajándékba is adnál.

Nekem is vannak csóringer rokonaim, akik tudom, hogy irigykednek az irodai melómra meg a megtakarított pénzemre. 10-20 ezer forintokat rendszeresen adok nekik kölcsön. Amikor százezreket kértek, akkor meg nem adtam. Megoldották máshogy, és nem álltak neki pofázni, hogy de méééénem adsz, mert tudták, hogy akkor legközelebb 10-20 ezreket sem adok.

Én meg azt tudom, hogy sose láttam volna viszont azt a pénzt, ha több százezret kölcsönadok nekik.

2017. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!