Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem akar kölcsönadni nővérem,...

Nem akar kölcsönadni nővérem, de a barátnőjének meg szó nélkül azonnal ad! Miért?

Figyelt kérdés

500 ezer forintot akartam kölcsönkérni, hogy meg tudjam venni a használt kocsit hitel felvétele nélkül.

Egy platós kis tehergépjármű, munkára kéne.

Nekik ez morzsa, de szó szerint tényleg csak az! Bezzeg a barátnőjének szó nélkül adtak 2 hónapja 1,8 milliót a piti vállalkozásába ami 3 éve csak veszteséget termel.

Szóval erősen deficites, hogy mikor fogja visszafizetni, már ha valaha vissza fizeti! Ellenben én 3-4 hónap alatt visszafizettem volna a kölcsönkért pénzt.

Ma elintéztem a hitelt, szóval már nem kell a pénzük, de megmondom őszintén erősen elgondolkoztam azon, hogy ezek után foglalkozzak e még velük.

Ha ez számít valamit: erősen liberális beállítottságúak, nem igazán családcentrikus sem nővérem, sem az élettársa. Jótékonykodnak ezerrel mindenkinek aki nem a család részét képezi, idegen embereknek meg főleg.

Ja és az indok az volt amiért nem adtak kölcsön, hogy most meg vannak szorulva anyagilag, hozzáteszem éppen Cipruson vannak nyaralni.

Szóval valamiért nem akartak nekem kölcsönadni, és nem azért mert nincs nekik, (évente cserélik a 10+ milliós kocsikat újra, tavaly vettek 80 millióért házat stb) hanem valami más oka lehet, de mi?


2017. júl. 14. 20:50
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, ha már a két kezeddel megdolgoztál és összeszedtél egy ház árát meg egy vállalkozást és ráadásul még 3-4 hónap alatt össze is spórolsz fél milliót, mi a nyavajának neked kölcsön a luxusokban élő testvéredtől? Mert leírásod alapján jól megy a sorod és értelmes embernek kéne lenned. Azzal gazdálkodj, ami a TIÉD, ne a testvérével. Semmi közöd hozzá kinek mennyit ad és senki másnak sem. Ítélkezni sem! Teremtsd meg továbbra is magadnak a jó módot...

Remélem megnyugszol végre meg a sok többi aki szerint a vérrokonság valami nagy anyagi közösséget jelent. Nem, együtt éltetek mondjuk 20 évet és azóta normális esetben mindenki a saját útját járja, arra költ amire akar.

2017. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
86%

Ha ezt düh, követelőzés és libsizés nélkül le tudtad volna írni, nem lennél ilyen unszimpatikus.


Én megértem mindkét oldalt, mert a saját testvéremmel nagyon jó a kapcsolatom, és ő is olyan, mint én, hogy emlékszünk, ha tartozunk egymásnak. Ha nem hívjuk egymást vissza dolgokra, akkor azt kifizetjük a másiknak. De anyukánk így nevelt, egyforma mennyiség mindkettőnknek.


Viszont pont anyukám családjában láttam, hogy ez nem mindig van így. Ő akárhányszor adott a testvéreinek, barátainak, nem kapta vissza. A "Ja, az kölcsön volt? Én nem úgy értettem." el lett játszva ezerszer. Az ő családjában is azt hitték, hogy ha az egyik rokon jól keres, akkor az közjövedelem, vagy nem is tudom. Néha olyan pofátlanok voltak, hogy már a 10 éves fejemnek is feltűnt, ha mondjuk kizabálták a hűtőt, aztán egy köszi nélkül elhúztak. Úgyhogy csak azért, mert valaki vérrokon, nem lesz feltétlenül jófej.

2017. júl. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
84%
nem bízik meg benned hogy vissza fizeted. Joga van annak adni akinek akar. Ha neked nem ad, akkor fogadd el a döntését.
2017. júl. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
80%

"Aggyá mán pénct nektek ugyis sok van"

Túl arrogáns vagy, azért nem ad kölcsön. Megnyilvánulásaid alapján NEM IS CSODÁLKOZOM.

2017. júl. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
78%

Én sem adok kölcsön senkinek, a agy ha mégis, akkor lepapirozzuk és vissza kell fizetnie. H nem, akkor pedig bíróság, mert mocsok dolog lehizni igy mást.

500 rongy nem apropénz, amivel csak dobálózik az ember.

2017. júl. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
57%

És miért nem a banktöl veszel fel hitelet?

Ja, hogy azt vissz is kell fizetni.

2017. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés, de válaszolok. Hagyjuk már ezt a "jaj, de szívesen adok kölcsön imádott testvéremnek".

Tudjátok az a baj, hogy a testvér testvér marad és bizony el lehet sunnyogni.

Ha vadidegentől kérsz, akkor igyekszel időre és pontosan visszaadni, különben eltörik a kezed. Nem azon gondolkozol, hogy jaj most úgyse kell neki, majd visszaadom fél év múlva.

2021. máj. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!