Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem akar kölcsönadni nővérem,...

Nem akar kölcsönadni nővérem, de a barátnőjének meg szó nélkül azonnal ad! Miért?

Figyelt kérdés

500 ezer forintot akartam kölcsönkérni, hogy meg tudjam venni a használt kocsit hitel felvétele nélkül.

Egy platós kis tehergépjármű, munkára kéne.

Nekik ez morzsa, de szó szerint tényleg csak az! Bezzeg a barátnőjének szó nélkül adtak 2 hónapja 1,8 milliót a piti vállalkozásába ami 3 éve csak veszteséget termel.

Szóval erősen deficites, hogy mikor fogja visszafizetni, már ha valaha vissza fizeti! Ellenben én 3-4 hónap alatt visszafizettem volna a kölcsönkért pénzt.

Ma elintéztem a hitelt, szóval már nem kell a pénzük, de megmondom őszintén erősen elgondolkoztam azon, hogy ezek után foglalkozzak e még velük.

Ha ez számít valamit: erősen liberális beállítottságúak, nem igazán családcentrikus sem nővérem, sem az élettársa. Jótékonykodnak ezerrel mindenkinek aki nem a család részét képezi, idegen embereknek meg főleg.

Ja és az indok az volt amiért nem adtak kölcsön, hogy most meg vannak szorulva anyagilag, hozzáteszem éppen Cipruson vannak nyaralni.

Szóval valamiért nem akartak nekem kölcsönadni, és nem azért mert nincs nekik, (évente cserélik a 10+ milliós kocsikat újra, tavaly vettek 80 millióért házat stb) hanem valami más oka lehet, de mi?


2017. júl. 14. 20:50
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
88%
Üzletben nincs barátság. Barátsában nincs üzlet. Ez igaz a családra is. Jobb ez igy. En nem is kérnék tesómtól sose kölcsön el se fogadnám pedig igen.. En raszorulnek o meg tudna adni de akkor sem.
2017. júl. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem barátság, ez vérrokonság, pontosabban testvéri kötelék, amit annyira semmibe vesztek. Persze vannak rossz testvéri viszonyok is, de itt épp nem arról volt szó állítólag. Még üzleti szempontból is megérte volna, hisz visszafizette volna pár hónapon belül. Meg mi az, hogy ő dönti el kinek ad, és kinek nem ad? Ezek szerint annyit ér neki a testvéri kötelék, és jóviszony? Nekem is is nővérem van, és egy viszonylag tehetős pasija van, és ezidő alatt nagyon megváltozott.Mondhatni fennhordja az orrát, de ha kérnék tőle, valószínűleg adna, bár még soha nem kértem tőle kölcsön.
2017. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
83%

En nem igy latom 22. Tudod hányan szivatjak meg a nagy testvéri kotelekre hivatkozva rokonukat? Nem.. En nem kérnék kölcsön. És nem is fogadnam el. Akkor se ha te szerinted feljogosít valakit arra a verrokonsag, hogy beleszoljon abba mire költöm a pénzem vagy kinek adom kinek nem.

Üzletben nincs barátság se rokonsag. En nem lattam meg boldog testverpart akiknek közös uzletuk volt. Az egyik mindig elnyomja a masikat. Ezvan a nagy verrokonsagban. És igen imádom a testvérem de előbb adnék neki veset mint fogadjak el penzt tole. Ezvan.

2017. júl. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
32%
Én is sértve érezném magam. Ha a barátnőnek adott, akkor a saját testvérének is adjon már, pláne h nem örökbe, hanem kölcsönbe kérte. Az meg aztán nonszensz, h még kamatot is fizessen rá. Hol éltek ti? A saját testvéreteknek kamatra pénzt kölcsön adni? Na nemár.
2017. júl. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
54%

Nem értek egyet a többi hozzászólóval. Szerintem menekülj az ellenkező irányba... Azt még el is tudod képzelni, hogy valaki nem akar nagyobb összegeket kölcsönadni családban SEM. Na de családban nem, haveroknak igen...? Ne már.


Nekünk van egy pont ilyen rokonunk, ha lenne fiatalabb testvére, azt hinném róla van szó. Na, ő b.ssza így a fillért a családban 200 forintokon (igen, szó szerint ennyin, egy kiló krumpli árán), de az egyik barátnőjének szó nélkül odaadott puszira több millió forintot. Nem látott egy vasat sem belőle, ettől függetlenül ugyanúgy megy a barinőzés, és ugyanúgy rágja a sz.rt, ha a családról van szó. Vannak ilyen emberek, ismerni kell őket és helyén is kezelni.

2017. júl. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
78%
Az ő joga eldonteni, hogy kinek ad kölcsön, neked meg semmi jogod ezt számon kérni. Amúgy meg igen sok ember van, aki azt vallja, csaladtagnak nem adunk kölcsön
2017. júl. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
41%

Nem számonkérésről volt szó.

Igen, mindenkinek joga van eldönteni, hogy kinek ad kölcsön, ahogy azt is joga van eldönteni, hogy kivel ápolja a családi/rokoni kapcsolatot és kivel nem.

Erről szólt a kérdés.

Még mindig tartom: egy higgadt beszélgetéssel meg kell próbálni tisztázni, mi volt az okuk, hogy nem adtak. Még bármi kiderülhet.

Ha meg továbbra is csak terelnek, meg hazudoznak, akkor legalább tiszta a víz a pohárban, lehet döntést hozni a továbbiakról.

Az, hogy "családtagnak nem adunk kölcsön", szerintem butaság. Attól, hogy közeli rokon, vagy családtag, még simán ugyanúgy lehet írni egy papírt: ki, kinek, mennyit, mikori visszafizetésre, mennyi kamattal. És akkor senki nem fog elszaladni a pénzzel.

(Mondjuk a tesómtól én sem kérnék kamatot, de nem erre kíváncsi a kérdező.)

2017. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
80%
"Az, hogy "családtagnak nem adunk kölcsön", szerintem butaság." Elvileg igen. Gyakorlatilag az emberek azt hiszik hogy rokonnak nem kell visszaadni a pénzt, mert úgyis van nekik.
2017. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat, van pár "érdekes" köztük!

Miért hiszik itt néhányan, hogy irigy lennék a pénzükre?

Dolgozó ember vagyok, megteremtettem magamnak 30 évesen önerőből egy családi házat, és egy kisebb vállalkozást.

Soha nem kaptam támogatást egy szülőtől se, mert csóró családból származom, iskola után egyből munkába álltam és magamnak teremtettem meg azt a keveset amim van!

Szóval nem értem ezt a rengeteg savanyú és egyben keserű reakciót, hogy én irigy lennék meg úgyse adnám vissza?! Vélhetően néhányan magukból indultak ki, vagy nincs (vagy soha nem is volt) családjuk, hogy ismerjék azt az érzést amit a család tudata adhat.

A viszonyom eddig meg jó volt vele(ük), nincs titkolni-elhallgatni valóm senki előtt. Ha tudnám az okot akkor nem itt kérdeztem volna meg (amit amúgy már megbántam) idegen emberektől, hátha a saját tapasztalataikból okulva tudnak némi választ adni ennyi infóból a "miért" -re.

Egyébként anyám is teljesen ki van akadva, ő sem tudja hova tenni a dolgot.

Vergődni meg nem fogok nálunk, mint egy óvódás akinek elvették a kakasos nyalókáját, hogy másnak miért adnak, és nekem az állítólagos testvérének meg miért nem.

Elég ha én tudom amit tudok, csak jó lenne bele látni a fejébe miért lett ilyen.

Ja és ami itt a leglényegesebb, mert legtöbben azon lovagolnak kinek a pénzét szórta volna el ha kölcsönadott volna: ügyvezető igazgató a saját cégüknél, szóval az övét.

2017. júl. 15. 09:08
 30/47 anonim ***** válasza:
34%
Nem szép dolog, hogy nem adott, kire számítson az ember, ha nem a testvérére. De most már legalább tudod, hogy nem lehet rá számítani. Az viszont tőled nem szép, hogy belekevered a liberális beállítottságukat, mert hogy valaki nem hajlandó segíteni a testvérének pár százezer forinttal mikor lenne rá bőven, az nem az ideológiai beállítottságától függ.
2017. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!