Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem akar kölcsönadni nővérem,...

Nem akar kölcsönadni nővérem, de a barátnőjének meg szó nélkül azonnal ad! Miért?

Figyelt kérdés

500 ezer forintot akartam kölcsönkérni, hogy meg tudjam venni a használt kocsit hitel felvétele nélkül.

Egy platós kis tehergépjármű, munkára kéne.

Nekik ez morzsa, de szó szerint tényleg csak az! Bezzeg a barátnőjének szó nélkül adtak 2 hónapja 1,8 milliót a piti vállalkozásába ami 3 éve csak veszteséget termel.

Szóval erősen deficites, hogy mikor fogja visszafizetni, már ha valaha vissza fizeti! Ellenben én 3-4 hónap alatt visszafizettem volna a kölcsönkért pénzt.

Ma elintéztem a hitelt, szóval már nem kell a pénzük, de megmondom őszintén erősen elgondolkoztam azon, hogy ezek után foglalkozzak e még velük.

Ha ez számít valamit: erősen liberális beállítottságúak, nem igazán családcentrikus sem nővérem, sem az élettársa. Jótékonykodnak ezerrel mindenkinek aki nem a család részét képezi, idegen embereknek meg főleg.

Ja és az indok az volt amiért nem adtak kölcsön, hogy most meg vannak szorulva anyagilag, hozzáteszem éppen Cipruson vannak nyaralni.

Szóval valamiért nem akartak nekem kölcsönadni, és nem azért mert nincs nekik, (évente cserélik a 10+ milliós kocsikat újra, tavaly vettek 80 millióért házat stb) hanem valami más oka lehet, de mi?


2017. júl. 14. 20:50
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező, onnan feltételezzük hogy féltékeny vagy a nővéred pénzére, ahogyan megfogalmaztad a kérdésedet: Nekik ez morzsa, de szó szerint tényleg csak az!

Ezt mégis honnan szeded? Attól, mert szerinted 10+ milliós kocsikat cserélnek évente? Honnan tudod, hogy nem hitelre van? Felháborító, hogyan turkálnak a "kedves" családtagok a másik pénztárcájában...


Nekünk is volt ilyen. A tesóm megszorult, kellett volna neki 100k tandíjra, nekem jól ment a suli, tanultam, volt ösztöndíjam és testvéri szeretetből kipotoltam a tandíját (a bátyámnak ha valakit érdekel). Ezt követően vártam hogy majd visszaadja magától, mert arról volt szó hogy kölcsön. Amikor két év múlva kértem, hogy lassan aztán tényleg ideje lenne visszaadni. Ekkor a teljes közeli rokonság rám támadt, hogy hogy képzelem, mit nekünk (nekem és a vőlegényemnek) az a vacak 100k (Szerintük is csak morzsa volt). Csak épp azt nem tudták, hogy valójában mennyi a havi jövedelmünk, mert nekem akkor még nem volt ennyi a havi keresetem(!!!) és sose került szóba, hogy párom mennyit keresett (ő se keresett 150nél többet), nem mintha ez számítana, hisz tőlem volt a kölcsön. Szóval mondhatsz bármit, SZERINTED mennyire adhatnának, kérdezd meg miért nem adtak! Bizonyára megvan az okuk és igen, lehet most nem engedhetik meg maguknak. Lehet hogy ők csak addig nyújtóznak amíg a takarójuk ér!

2017. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 1,5 millió forintom volt használt autóra és 1,5 millióból vettem, nem kunyertam a rokonságtól. Olyan autót szabad csak venni amire van keret.
2017. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
83%

A kölcsönkérés a legjobb módja annak, hogy egy kapcsolatot tönkretegyél, ezért ÉRTELMES ember nem kér kölcsön rokonától, ismerőséről, legfeljebb a banktól.


Persze egy értelmes ember nem is liberálisozik elítélően.


Én úgy adtam volna neked kölcsön, ha kapok valami biztosítékot - az úgy semmiképp nem pálya, hogy én tegyek szívességet neked a kölcsönadással, és még ráadásul nekem legyen anyagi rizikóm az ügyben.

Ha már tennék neked egy ilyen szívességet rokonként, akkor minimum biztosítékot kérnék a pénzemre. Ami persze nem csak egy üres ígéret, hogy visszaadod, és nem is csak egy kölcsönszerződés, amit nehéz, fáradságos behajtani a bíróságon keresztül.


Az adott esetben például ezt úgy lehetett volna megoldani, hogy a kölcsönadó kiköti, hogy a járműnek, amit veszel, ő legyen a tulajdonosa, te pedig az üzembentartó, a forgalmi és a törzskönyv pedig nála marad. Ha időre visszaadod a kölcsönt, átírjátok a kocsit a te nevedre (amit természetesen te fizetsz). Ha nem adod vissza időre a kölcsönt, bemegy az okmányirodába és megszünteti az üzembentartói státuszodat, a kocsit pedig eladja.

Ez védi a kölcsönadót anyagilag, te meg még így is hálás lehetsz neki, hogy bajlódik miattad.


De te azt várod el, hogy bármiféle biztosíték nélkül jelentős anyagi kockázatot is vállaljon miattad.


Nagyon fordítva ülsz a lovon, mindenfelé szempontból.

2017. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
80%

Felnőtt ember a nővéred,annak ad kölcsön akinek akar. Ha nem akar/t kölcsön adni neked biztos oka volt. Írod hogy 3-4 hónap alatt vissza tudtad volna adni. hát kérlek szépen,miért nem gyűjtögetsz és akkor nem kell/kellett volna vissza adni.

Látszik,hogy irigy vagy rá, a testvéredre. Miért zavar az téged hogy hol nyaralnak?! Gratulálok

2017. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
90%

Családon belül NEM PÉNZEZÜNK!


Mint többen írták baj ha ad, mert "nem szokás visszaadni".

De az is baj ha nem ad, nert már meg is van a sértődés.


Ergo a családon belüli pénzezés MINDENKÉPP MEGRONTJA A KAPCSOLATOT!

2017. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
71%
hat ha ennyire gazdag lennek akkor en adnek 500 ezret kolcson a tesomnak, baratnak ismerosnek viszont meg ennyit se adnek nemhogy milliokat, ha csoro lennek es 500 ezer ft tartalekom lenne csak akkor azt nem adnam oda meg tesonak se.
2017. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem tudok mit kezdeni ezekkel a válaszokkal. Mindenkit tiszta szívből csak sajnálni tudok, hogy ilyen sekélyes és szélsőséges nézeteket vallanak a testvérséggel kapcsolatban.

Kamat? Kölcsön szerződés meg miegymás?

A 33. válaszán teljesen kiakadtam, szerintem ő csak trollkodik, nem akarom elhinni hogy vannak ilyen emberek.

A testvérem, nem csak egy "rokonom ember"...együtt nőttünk fel, egy családban fogd már fel. Nem egy hatod unokatestvérről van szó, akit szökő évente félszer látsz, és azt se tudod ki is ő!

Szövegértelmezéssel is problémák vannak egyeseknél, mivel leírtam hogy nem egy senkiházi ingyen élő csöves vagyok!

Pl. a 31. válasza, leír egy olyan példát ami köszönő viszonyban sincs az enyémmel, és nem értem hogy hogy jön ez ide?

Két kezemmel megdolgoztam a házamért meg a vállalkozásomért, akkor szerintetek az a fajta ember vagyok aki nem tudja mit jelent a pénz? Nevetséges.

Nyakamat tenném rá, hogy sokan itt minimálbérért robotolnak valami gyárban, és pont hogy ők az irigyek, mert életükben nem fogtak még a kezükben pár húszezresnél többet, és köpködnek arra akinek kicsit is jól mehetne az élete.


"De te azt várod el, hogy bármiféle biztosíték nélkül jelentős anyagi kockázatot is vállaljon miattad."

Csak a havi rezsijük, a saját egzisztenciájuk fenntartására bőven millió felett van, szerinted akkor 500 ezer forint jelentős anyagi kockázat? :D Na ezen igazán jót nevettem! És akkor még nem beszéltem a cégük kiadásairól!

Mindenkinek: Igen, nekik ez az 500 ezer forint morzsa, ha hihetetlen akkor is az, fel kéne már fogni ezt!

Aki pedig kritizálni szeretne úgy hogy semmit nem tud rólam, és vájkálni szeretne az életemben, az inkább menjen a következő kérdéshez, és ott ossza az "észt". Köszönöm.

2017. júl. 15. 14:35
 38/47 anonim ***** válasza:
79%

"Csak a havi rezsijük, a saját egzisztenciájuk fenntartására bőven millió felett van, szerinted akkor 500 ezer forint jelentős anyagi kockázat"


Miért gondolod hogy aki jól keres annak kötelező kölcsönadni másoknak?

2017. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
66%

Hajtogatod, hogy morzsa, morzsa, de szerinted ő szarja a pénzt? Imádom az ilyen "kedves" rokonokat, akik forintra pontosan ismerik a gonosz gazdag rokon költségvetését.

Meg olyan nagy pofával kijelentetted, hogy nem támogattak a szüleid. Őt igen? Te nem kaptál semmit ő meg két budai villát vagy mi?

A szintén untig hajtogatott családi összetartás meg a valóságban nem sokat jelent. Testvérek, szülők és gyerekek verik át, használják ki, teszik tönkre egymást nap mint nap. Nem azon múlik, hogy van-e vérségi kapcsolat vagy nincs. Persze elméletben csodásan hangzik, hogy a család mindenekfelett, de a csúnya nagy világban ez nem mindig van így.

2017. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem, itt minden válaszadó h*lye, és csak trollkodni jár fel?Én a kérdező helyében lesza*nám ezeket a válaszokat.

Mi az, hogy családon belül nem üzletelünk, meg testvértől nem kérhetünk kölcsön? Kiben bízzon meg a legjobban az ember, ha nem a családtagjaiban? Egy jöttment idegenben?

Én szó nélkül adnék kölcsön a testvéremnek kölcsön, ha annyi pénzem lenne mint a kérdező nővérének. Sőt vissza se kérném. De az, hogy nem adott kölcsön a nővér, őt minősíti. Le lehet szavazni, ide csak b*l*ndok járnak úgy néz ki, és az a normális, ha valakinek kevés százaléka van.

2017. júl. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!