Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem nem érti, hogy 4 éves...

Nővérem nem érti, hogy 4 éves kislányával NEM szeretnék furikázni, mert a pici zajongása, kérdései zavarnak vezetéskor. Nem vagyok hajlandó senki, meg a kocsim épségét veszélyeztetni, mivel győzzem meg testvéremet?

Figyelt kérdés

Nővérem 29, jelenleg nálunk van (szüleimmel lakom még, 19 évesen. Dolgozok, tanulok, saját keresetbol lett jogsi/autom) látogatóban. Kislánya egy tünemény, szeretem nagyon!

De egy baki van: Sajnos nem tudok csevegni úy vezetésben, mint mások, pl. Apám, Tesóm, mert akkor lankad a figyelmem. Ezt mindenki megérti, kivéve Nővérem :( mert ő nagy bátran vezet éjjel, közben beszélget, nevet, simán előz stb stb...

Én sajna nekem ez nem megy. Mikor beült mellém "h hugi na hogy vezetsz?" Az első körforgaloban sírva fordultam haza felé:" Miért vagy lassú, miért nyugdijasként vezetsz, miert nem elozol, hogy mentél át a vizsgán?"

Kértem szépen hadja abba, nem akarok bajt! Erre ma arra állt előh vigyazzak a kislányra, amit válalltam is, had találkozzon a gimis társaival.

Szüleink dolgoztak még, mikor Tesóm szólt h vigyem be a gyereket. Jó. Bekötöttem az gyerek ülésbe unokahúgot. Széen, nyomatékosan kértem hogy NE beszéljen hozzám, ne mutogasson "ezt nézd eg lovacska" vagy ilyen.

Elindulas után azonnal kezdte, hiába szoltam rá nyugodt hangon hogy nem szabad, mert akkor baj lesz (nem kiabáltam vele, nem akartam "ha beszélsz meghalsz" fegyelmezést alkalmazni)

Végül kerestem egy néptelen utat, es ott mentem be a városba. Persze le ledtem szidva, hogy miert nem a belvárosba (kisváros, nem nagy forgalom) tparkolok le, mint egy limuzin, házhoz.:o

Mondtam tesómnak, vezessen nyugodtan, én nem vagyok hajlandó a továbiakban... Persze megint én vagyok a rossz, mert mikor haza fele tartottunk, azt mondtam nem viszem át őket a közeli nagyobb városba holnap.

Nem zavar "a taxi" szerepe, fel ajánlottam, vigye az automat (2005 Ford Fusion) , vezesse, nem kell a benzint sem fizetnie, hogy ne a saját családi kocsijukkal keringjen (hatalmas, nagy Merci, konyebb az enyemmel manőverezni az udvarban) kishelyen stb stb.

De nem érti ZAVAR! minden duruzsolás,beszéd a kocsiban, bele értve h a gyerek mesét nézne tableten/telefonon. Akkor annak a hangja zavarna, hang mentesen meg utálja a kicsi, aki pedig nem hisztis, nem követelző! Csupán új neki Magyarország (Németországban laknak), a magyar táj .

Annyi pedig can bennem, hogy NEM TESZEM KI A GYEREKET, MAGAM ÉS SENKIT EGY KISEBB KOCCANÁSNAK SEM!! akkor inkább sosem vezetek, de bajt nem okozok!

Az autora szükségem van, egyetemre evvel járok t (levelező) olykor munka helyre, esetleg ha valami kell szüleimnek.

Nekik is mondtam hogy en nem tudok igy vezetni, beszélgeti is közben. Megértik, Anyum is ilyen volt nagyon sokáig, és lám értettem a szóból, mikor lecsitított gyerekként.

Hiába mondják nővéremnek, hogy NEM megy, ő ragaszkodik ehhez, ha meg beszélnek vele anyuek is, en vagyok a béna sofőr akinek nem kell jogsi se kocsi :( pedig alapból higgadtan, nyugodtan vezetek. Figyelni kell, mert sajnos aladnak b**rmok az úton :/


2017. szept. 1. 17:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
64%
Nővérednek az a baja, hogy előtted áll az élet, ő meg huszonöt évesen lefialt és ennyi.
2017. szept. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

mindenki válaszát köszönöm!

Két dolgot leszögeznék: nem úgy értettem a nyugdíjas tempót, h épp csak döcögve megyek, hanem hogy nem megyek 100 km/h óra felett, jözúton a legnagyobb sebessség amúgy is 90 csak. Autóútra, autópályára még nem tervezek menni

Míg nővérem simán megy a kocsijával 110-120al is. :o hát menjen.

Másodsorban, még elég sok rutint kell gűjtenem, ezért is félhetek

2017. szept. 1. 18:53
 13/28 anonim ***** válasza:
30%
Jezusom! Ilyen emberek is mennek az uton, akik a palyara fel sem mernek menni? Legyszi ird meg, h. mikor hol vezetsz, mert nemsokara Magyarorszagra megyek es nagyon félek (hogy talalkozunk). Ok, h. van jogsid, de kene meg 50 de inkabb 100 orat venned, ha ennyire nem vagy biztos magadban. En direkt Pestre koltoztem a jogsi megszerzesehez, a vilamosok es a nagy forgalom miatt, tehat a jogositvany megszerzesehez nem ket palmafat kellett kikerulnom. Sok sikert, menni fog biztosan, csak gyakorlas kerdese. A tesod tenyleg NEM OK, ha elvarja toled, hogy fuvaroztatsd a gyerekét, mikor belatja, hogy nem rendelkezel megfelelo tapasztalattal.
2017. szept. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%

Jó nagy tapló a válaszolók nagy része, a kérdező nővéréről nem is beszélve. Kezdjük ott, hogy oké, lehet, nincs még rutinja, na és? Gondolom ti se úgy születtetek, hogy már tökéletesen tudtatok vezetni, beletelik egy kis időbe, amíg magabiztosan fog volán mögé ülni..És én sehol nem láttam, hogy írta volna, hogy pl. egy éve megcsinálta már a jogsiját vagy ilyesmi, honnan tudjátok, hogy nem most lett meg mondjuk egy hónapja a jogosítványa?

Meg bírom amúgy ezeket a válaszokat, hogy "szerezz tapasztalatot", stb. Jó szülők lehettek, ha tapasztalatszerzés gyanánt beültetnétek a kisgyereketeket egy friss jogsis mellé, aztán ti pampognátok, ha balesetet szenvednének és a gyerekkel történne valami komolyabb baj..

2017. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
97%

Mondd meg a nővérednek, hogy neked MÉG NINCS annyi rutinod a vezetésben, hogy másfelé is tudj figyelni, mert még nagyon oda kell figyelned magára a vezetésre.

Ha nem tetszik neki, akkor ne győzködd, hadd sértődjön meg nyugodtan. Nem viszed a kislányt sehova, és pont. Meg őt sem, ha piszkál közben.


Egyébként meg kell tanulnod kizárni az agyadból a zavaró hatásokat. Pl. ha épp valami helyzet van és jobban figyelek, akkor hozzám aztán beszélhet akárki, mert el se jut az agyamig, hogy mit mond. Meg kell tanulni szelektálni, és megfelelően irányítani a figyelmedet.


Vezess óvatosan, de minél többet, így jön meg majd a rutin. Kis forgalomban kapcsold be a rádiót, és próbáld így szoktatni magadat a zavaró zajokhoz.

Nem jó, ha ennyire félsz.

2017. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
74%
Tokmindegy, hogy a kerdezo bena-e vagy sem, a novere egy elkenyeztetett es onzo no. Kerdezo, ne hagyd, hogy kihasznaljon!
2017. szept. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
97%
Én megértelek kérdező nem csak rutin kérdése ez van aki ilyen,férjem sem szereti ha és hangosan beszélünk mig ő vezett pedig nem kezdő.sőt a gyerekeink vitáját sem szereti hátul a kocsiba igy ha minden gyerek jőn akkor 2 fiatalal hátul ülök legidősebb meg elől.
2017. szept. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
41%

Akkor nem volt elég bunkó az oktatót :D

Én most tanulok vezetni, az oktatómat kezdem utálni, de legalább hozzászokok az állandó dumához. Merthogy be nem áll a szája, általában vagy a gondjait mondja el, vagy másokat szid, de imád minden apró dologba beleszólni, mikor vezetek, mint a nővéred, ordibál velem, felidegesít, máskor meg olyan kérdéseket tesz fel a nagy forgalom közepette, amihez azért gondolkodni kell rendesen, és döntsem el, hogy a forgalomra figyeljek, vagy a válaszon gondolkozzak, mielőtt megint leordít. Ha forgalom közben gondolkodok, néha leblokkolok, lelassulok, de van, hogy a kérdést nem fogom fel normálisan, de akkor is csak mondja. :D


Most, hogy olvastam a kérdésedet, szerintem ez még jól is jöhet nekem.

2017. szept. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
vannak akik beszélgetés közben fejben területi kettős integrállal kiszámolják egy KÖR tartomány nyolcad részét, de olyan is akiknek figyelni az útra és a forgalomra picit nehézkes, akkor csak a félelemre gondolhatok ami vezetés közben téged nyomaszt. Persze sok félék vagyunk, nem hiba ez.
2017. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Apukám negyven éve vezet, melója miatt minden nap, de ő is utálja, ha azt a rokont kell fuvaroznia, amelyiknek be nem áll a szája. Vannak ilyen emberek.

(A másik véglet az, aki azért megy taxisnak, hogy legyen kivel beszélgetnie :)

2017. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!