Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem nem érti, hogy 4 éves...

Nővérem nem érti, hogy 4 éves kislányával NEM szeretnék furikázni, mert a pici zajongása, kérdései zavarnak vezetéskor. Nem vagyok hajlandó senki, meg a kocsim épségét veszélyeztetni, mivel győzzem meg testvéremet?

Figyelt kérdés

Nővérem 29, jelenleg nálunk van (szüleimmel lakom még, 19 évesen. Dolgozok, tanulok, saját keresetbol lett jogsi/autom) látogatóban. Kislánya egy tünemény, szeretem nagyon!

De egy baki van: Sajnos nem tudok csevegni úy vezetésben, mint mások, pl. Apám, Tesóm, mert akkor lankad a figyelmem. Ezt mindenki megérti, kivéve Nővérem :( mert ő nagy bátran vezet éjjel, közben beszélget, nevet, simán előz stb stb...

Én sajna nekem ez nem megy. Mikor beült mellém "h hugi na hogy vezetsz?" Az első körforgaloban sírva fordultam haza felé:" Miért vagy lassú, miért nyugdijasként vezetsz, miert nem elozol, hogy mentél át a vizsgán?"

Kértem szépen hadja abba, nem akarok bajt! Erre ma arra állt előh vigyazzak a kislányra, amit válalltam is, had találkozzon a gimis társaival.

Szüleink dolgoztak még, mikor Tesóm szólt h vigyem be a gyereket. Jó. Bekötöttem az gyerek ülésbe unokahúgot. Széen, nyomatékosan kértem hogy NE beszéljen hozzám, ne mutogasson "ezt nézd eg lovacska" vagy ilyen.

Elindulas után azonnal kezdte, hiába szoltam rá nyugodt hangon hogy nem szabad, mert akkor baj lesz (nem kiabáltam vele, nem akartam "ha beszélsz meghalsz" fegyelmezést alkalmazni)

Végül kerestem egy néptelen utat, es ott mentem be a városba. Persze le ledtem szidva, hogy miert nem a belvárosba (kisváros, nem nagy forgalom) tparkolok le, mint egy limuzin, házhoz.:o

Mondtam tesómnak, vezessen nyugodtan, én nem vagyok hajlandó a továbiakban... Persze megint én vagyok a rossz, mert mikor haza fele tartottunk, azt mondtam nem viszem át őket a közeli nagyobb városba holnap.

Nem zavar "a taxi" szerepe, fel ajánlottam, vigye az automat (2005 Ford Fusion) , vezesse, nem kell a benzint sem fizetnie, hogy ne a saját családi kocsijukkal keringjen (hatalmas, nagy Merci, konyebb az enyemmel manőverezni az udvarban) kishelyen stb stb.

De nem érti ZAVAR! minden duruzsolás,beszéd a kocsiban, bele értve h a gyerek mesét nézne tableten/telefonon. Akkor annak a hangja zavarna, hang mentesen meg utálja a kicsi, aki pedig nem hisztis, nem követelző! Csupán új neki Magyarország (Németországban laknak), a magyar táj .

Annyi pedig can bennem, hogy NEM TESZEM KI A GYEREKET, MAGAM ÉS SENKIT EGY KISEBB KOCCANÁSNAK SEM!! akkor inkább sosem vezetek, de bajt nem okozok!

Az autora szükségem van, egyetemre evvel járok t (levelező) olykor munka helyre, esetleg ha valami kell szüleimnek.

Nekik is mondtam hogy en nem tudok igy vezetni, beszélgeti is közben. Megértik, Anyum is ilyen volt nagyon sokáig, és lám értettem a szóból, mikor lecsitított gyerekként.

Hiába mondják nővéremnek, hogy NEM megy, ő ragaszkodik ehhez, ha meg beszélnek vele anyuek is, en vagyok a béna sofőr akinek nem kell jogsi se kocsi :( pedig alapból higgadtan, nyugodtan vezetek. Figyelni kell, mert sajnos aladnak b**rmok az úton :/


2017. szept. 1. 17:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
25%
Figyelj, ha ennyire szarsz, akkor tényleg add vissza a jogsidat, vagy nagyon gyorsan szerezz rutint, mert a bénázóknál és tötymörgőknél rosszabb nincs, ráadásul életveszélyes is.
2017. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
85%
Es meg hanyan vagjatok a fejehez, hogy nem tud vezetni? Szerintetek ez segit?
2017. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, ne foglalkozz ezzel, itt meg jobban letorik az onbizalmadat. Ne hagyd! Es a noverednek se hagyd, hogy eroszakoskodjon.
2017. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavart, szerintem nem ritka. Viszont próbáld meg hozzászoktatni magad, mert örök életedben úgysem "némul meg" mindenki körülötted. Ok, most nem tudsz úgy vezetni, de ha van ráérő időd, menj el egy 10-15 percre valami néptelen útra, és kapcsold be a rádiót. Menni fog!
2017. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Te felajanlottad noverednek, hogy vigye az autodat, ami eleg nagylelku felajanlas volt, plane, hogy nekik is van autojuk. Szoval befoghatja. Hogy miert nem akar o vezetni, rejtely. Gyanitom, mert pialni akar. Fizesse maganak a taxit, buszt, vonatot, amit akar, ne akarja mar kiszolgaltatni magat.
2017. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25%

"Figyelni kell, mert sajnos aladnak b**rmok az úton"

Igen, pl azok, akik nem találják meg a gázpedált. Elég sok helyen van 90 fölött a sebességhatár, nem kell ehhez autópálya vagy autóút... Rendszeresen mennek ilyen helyeken, 100-as táblánál 80-nal a nyomorultak. Minek akkor a jogsi? Ha rohadtul ráérsz, akkor ott a busz.

Mondom ezt úgy, hogy nem olyan rég van jogsim, és utálom a száguldozókat, de könyörgöm menjünk már annyival, amennyivel lehet...

A nővéred meg nem normális, amiért berakná olyan sofőr mellé a gyerekét, aki retteg az úton....

2017. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
27%
engem is idegesitettek a lassuak, aztan rajottem, hogy meg lehet oket elozni :))))) foleg egy olyan uton, kedves utolso, ahol 90nel nagyobb a sebesseghatar... ha lesz rutinod, te is rajossz...
2018. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#27

Nyilván a munkaidő előtti/utáni csúcsforgalomban, a kanyargós úton záróvonalon keresztül simán lehet előzni mindig :D

Ugye ezt nem gondoltad komolyan?

2018. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!