Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért lennék köteles meghívni...

Miért lennék köteles meghívni a testvérem barátnőjét is a szalagavatómra?

Figyelt kérdés
November végén van nálunk a szalagavató, és mivel rajtunk kívül van még egy osztály leszünk kb. 50en. Ezért a meghívottak létszámát is csökkenteni kellett 5 főre. Az 5 meghívottam a szüleim, tesóm, az egyik mamám és a gyerekkori barátnőm. Tesóm kérdezte nem hozhatná e a barátnőjét. Mondtam 5embert hívhatunk és meg van az 5 ember. Tovább erősködött, hogy nem lehetne e mégis meghívni, hisz másfél éve együtt vannak, meg jóban vagyok vele megtehetném. Nem tudom már miket beszélt, de kiakasztott, mert szerintem azt akarná, hogy a legjobb barátnőmet ne hívjam meg, mert ő a barátnőjét akarja. Szüleim is mondták neki, nem ők döntenek, hanem én, de nem csak a bátyám, hanem a bnője is szerintem megsértődtek rám-és szerintem ha a barátnő megsértődött rám, akkor követi a mamlasz bátyám is.

2017. szept. 18. 18:54
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Ezek után már pláne nem hívnám meg, lehet megoldható lenne, de az osztályunk olyan, hogy pajtiknak adják a pluszt, vagy régi osztálytársakat kell meghívnunk (ofő mondta, ha maradnak plusz fők akkor őket illene, és van még egy pár akit a pluszokkal meghívnánk, a mások osztállyal nem vagyok olyan kapcsolatban, hogy onnan kérjek).

Egy családi ünnepségre is meg lett hivva és mindenképen rajta van, nincs olyan, hogy csak a család, ha meg azt mondanám csak egy családi képet akarok akkor megy a hiszti...

2017. szept. 18. 20:10
 12/30 anonim ***** válasza:
20%

Ehh, ez a #11-es írás nekem teljesen úgy hangzik, mintha féltékeny lennél a tesód barátnőjére.

Vigyázz, komoly baj lehet ebből később!

2017. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván te döntesz, én sem hívnám meg akkor sem a barátnőt, ha lehetne, ha a tesó ilyen, sőt, igazából a tesót is csak azért, hogy ne okozzak kavart a családban, a szülők se lesznek otthon, s mégis tesó, akármilyen is.


Hihetetlen, miket nem várnak el emberek.

2017. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon ugy tünik, hogy te már kezdettöl nem akartad megoldani ezt a problémát. Nem szimpatizálsz a csajjal? Egyébként nekem is rosszul esne abban az esetben, ha körülöttem mindenkit meghivnak, és tudom, hogy van rá lehetöség, hogy engem is, csak épp direkt nem teszik. De nyilván csak egy szalagavatorol beszélünk, nem egy tul nagy show ahhoz, hogy öriharit kiáltsak ki.
2017. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nincs olyan nagy bajom vele, azt nem szeretem ha hisztizik, úgy viselkedik mint egy kislány ha nem az van amit akar, és ő is tudja, hogy 5embert hívhatunk. Barátnőmet is majdnem nem hívtam meg, mert a másik mamámat szerettem volna, de ő már olyan idős, és beteges, hogy azt a tömeget nem bírná szegény
2017. szept. 18. 21:34
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is létszámkeret volt, 4 fővel, nekem kellett dönteni, nekem csak egy szülőm volt, két nagyszülő és az azóta már házastársam, akkor már jegyesek voltunk. Nem kötelező meghívnod, az 5 személyt sem kötelező kimaxolni, persze ha van kit vinni és bírja a pénztárca, akkor én is megtenném :) Barátnő számomra is fontosabb lenne, mint a testvér párja, ha csak nem lenne vele nagyon-nagyon jó kapcsolatom. Azon esetben hívnám el biztosra, ha pár év házasság után lenne a testvéremmel, de másfél éves kapcsolat után, inkább a saját barátnős verziónál maradnék.
2017. szept. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a diplomaosztón egy félc...ány csaj odahívta az egész raj rokonságot, elfoglalták a fél termet.

Sztem rossz helyre jártam...

2017. szept. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Szalagavatón mi is csak 4 embert hívhattunk. Nekem csaj az anyukám és az öcsém jött el, ezért két helyet odaadtam másoknak.

Idén öcsémnek lesz. Ugyanabba a gimibe jártunk, így én simán bemehetek majd, így ő is tovább tud egy helyet adni majd minimum.

Kérdezd meg az osztálytársaidat, hátha van valamelyiknél még szabad hely.

2017. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám még 1x megbeszélni vele, hogy... hát gyanítom, hogy megadott számú embert hívhattok, ha az a kérdés, hogy a 2 közül melyiknek van hely... és gondolom, megpróbáltad már megkérdezni az osztálytársaidat, hogy nincs-e vkinek egy fölös meghívója. De mindegy, a lényeg, hogy adott számú ember van, és akármennyire is bírod a csajt, ez a te napod, és azokat az embereket szeretnéd ott látni, akiket te a legjobban szeretsz, és a barátnőd előbb van a sorban, mint az ő csaja. Ha ez neki nem tetszik, sértődjön csak meg, mint egy hisztis óvodás, és akkor ő se jöjjön.
2017. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tesódnak lessz szalagavatója akkor majd te is követelőzz nyugodtan. Persze ha engedsz neki.Mondjuk én nem hagynàm magam Attolfüggetlenül hogy a tesód nem kell mindennek ugy törtênnie ahogy ő szeretné.Ez a te szalagavatód a te napod nem az övé.Ha nem érti meg én nem is vàltanék vele tőbb szót .Ha jön akkor jön ha nem akkor meg így jàrt ez màr legyen az ő problémàja.
2017. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!