Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A sógornőmék minden ajándékozá...

A sógornőmék minden ajándékozás alkalmával valami olyan ajándékot ad amit valahonnan szerzett. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A sógornőm, meg a sógorom olyan helyen dolgoznak, hogy sokmindenkit ismerenek és sok helyre tudnak ingyen jegyet szerezni. Na most ő ezt adja karácsonyra, születésnapra stb. Kaptunk már tőlük promóciós törölközőt, koncertjegyet, mecsjegyet stb. Mi minden alkalommal veszünk nekik rndesen ajándékot és tényleg nem várom el, hogy sok pénzt költsenek ránk karcsonykor, vagy születésnapokkor, de már megint előjött azzal, hogy akarunk-e egy bizonyos koncertre menni, mert akkor az úgy jó-e ha azt kapjuk karácsonyra. Én meg nem mondhatom, hogy nem, inkább kifizetjük, de egyszer vegyél már valami rendes ajándékot, mert ez olyan átlátszó. De mégse mondhatom a szemébe, hogy tudom, hogy ezt ingyen szereztétek.

2017. nov. 7. 19:25
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
78%

Tapasztaltam hasonlót... egy közeli rokonom dolgozott az egyik nagynevű bioszappanokat és hasonlókat gyártó cégnél. Amiket nálunk itthon senki soha nem használ, nem vagyunk azok a kádban órákig relaxálós típusok.

Ennek ellenére éveken át kaptuk a különféle kecsketejes-illóolajos-narancsos-virágos-taréjoskígyós szuperszappanokat, mert ugye azt könnyű és olcsó volt beszerezni a dolgozói kedvezménnyel. Össze is gyűlt vagy 30 db a szekrényben, mert mi nem használtuk, továbbadni meg nem volt képünk, aztán mindig elfelejtettük, hogy ott vannak. :D

2017. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
63%
Foglaljuk össze. Van egy család, akivel ki nem állhatjátok egymást, de azért adtok egymásnak ajándékot, mert az úgy illik. Ti minden alkalommal szuper ajándékokat vesztek, de nem azért, mert örömet akartok nekik szerezni, hanem azért, hogy ti jófejnek érezzétek magatokat, majd elvárjátok a viszonzást annak ellenére, hogy ők sem kedvelnek titeket és inkább azokra szeretnének költeni, akiket szeretnek. Szerintem nekik van igazuk.
2017. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
87%
Fuu 22-es, a bioszappan nálunk is ilyen átok. :DD Anyám húga minden ünnepre azt ad, de huszasával, borzasztóan utáljuk.
2017. nov. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
92%

Látod, a sógoréknak mennyivel több esze van, mint Neked! Te szenvedsz itt az ajándékozáson, ők meg megoldják egyszerűen!

Ha téged zavar, hogy nem adnak semmit a gyerekeidnek, akkor menj te is üres kézzel!

Ha zavar az ingyen cucc, akkor oldd meg egyszerűen az ajándékozást te is: egy 1500 Ft-os bonbon a nőnek, egy hasonló értékű üveg bor a férfinak, pár csoki a gyerekeknek, és kész! Adtál is, de mégse megy megy el rá az időd, gondolatod, pénzed, mert a szokásos nagybevásárlás alatt megoldható a beszerzés. A csokit megeszik, az italt megisszák, vagy továbbadják, kárba nem megy.

Miért kell mindent túlbonyolítani, főleg, ha még örömöt se okoz senkinek?

2017. nov. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
73%
Sztem ez elég szánalmas, hogy azon rugóztok, hogy nem költöttek pénzt az ajándékra. Ameddig jó az ajándék, addig engem nem érdekel, hogy mennyit költöttek rá. Kaptam már úgy ajándék nyakláncot, hogy tudtam, hogy az unokatesóm ingyen kapta egy volt egyetemi csoporttársától, aki kézműves dizájn ékszerekben utazik, és eszembe jutott volna kiverni a hisztériát, hogy "de hát erre nem költöttél semmmmmiiiiiiit, nekem olyan cucc kell, ami pééééééénzbe kerüüüüüült!". Ráadásul legalább megkérdezik előtte, nem pedig random odaadják, tehát nem úgy megy, hogy "jól van, megkaptuk a jegyet, elmennek rá és kész".
2017. nov. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
78%
jav: eszembe SEM jutott volna.
2017. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
58%
+ egy dolog. Kevés olyan ember van, aki sosem adott ajándékba olyat, amit ingyen szerzett... csak épp van, akinél egyértelműbb. Biztos te is kaptál olyat vkitől, amiért agyoncsókolgattad, hogy mekkkkkora tuttttti ajcsika, és kemény 0 Ft-jába került. Mi is adtunk úgy ajándékot már párommal (nyereményjátékon nyertem pl. kézműves szappant, azt odaadtuk karácsonyra más mellett anyósjelöltnek, mert ő szereti az ilyesmit, én viszont csak folyékony szappant használok... nem tartom magam emiatt szarabb embernek).
2017. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg örülhetnél neki, hogy karácsonyra nem a tizedik könyvet, zoknit kapod, hanem egy színházjegyet.


Nekem is van rokon a Táncszínházban és tök szuper előadásokat láttam már, akár szülinapom után, akár karácsonyi ajándék gyanánt.


Sokkal jobban tetszett, mint az arany karóra, ami ízléstelen és giccses - pláne, hogy utálom az aranyat és azt apám pontosan tudta.

2017. nov. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
59%

Ja, és ne nekünk rinyálj, vagy a sógornődék elé már nem mersz odaállni, hogy nektek ez nem jó?!


Bár én ezek után egy bugyinál többet nem szánnék rád, az is tuti.

2017. nov. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem, miért viszel az ő gyerekeinek, ha ők a tieiteket le sem.... Igen, a gyerek, még a nagyobb is örül ha kap vmt, de ha ez ennyire bántòan működik köztetek, akkor innentől én sem adok.

Ha szóvá teszi (csak nem!!), megmondom, úgy vettük észre, nektek ez kínos, mert ti sosssssem viszonozzátok. Nagy mosoly.


Karácsony: betenném a promós vackokat valami extra hiperszuper csilli-villi csomagolásba, aztán köv. évre meglenne az ajándékuk :xD.


Szintúgy jegyek, egyszer-egyszer rendben, de minden éven így megoldani az ajándékozást szerintem kisstílű dolog. (Mondjuk én egyszer sem tenném. Vagy veszek szépet, vagy veszek hasznosat, vagy ha nem állok úgy, megmondom, h fejezzük be. Voltunk már így, annyira megnőtt a megajándékozandók listája, h megmondtuk, befejeztük, egy csomag szebb bonbont veszünk és azt tesszük a fa alá.)

Oda-vissza történő ajándékozás intelligens, másokat nem kihasználó embereknél úgy történik, hogy kb ugyanazt a költséget viszonzom, amibe mi vagy a gyerekeink kerültek. Azért felnőttek ezt meg tudják saccolni.

2017. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!