Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A sógornőmék minden ajándékozá...

A sógornőmék minden ajándékozás alkalmával valami olyan ajándékot ad amit valahonnan szerzett. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A sógornőm, meg a sógorom olyan helyen dolgoznak, hogy sokmindenkit ismerenek és sok helyre tudnak ingyen jegyet szerezni. Na most ő ezt adja karácsonyra, születésnapra stb. Kaptunk már tőlük promóciós törölközőt, koncertjegyet, mecsjegyet stb. Mi minden alkalommal veszünk nekik rndesen ajándékot és tényleg nem várom el, hogy sok pénzt költsenek ránk karcsonykor, vagy születésnapokkor, de már megint előjött azzal, hogy akarunk-e egy bizonyos koncertre menni, mert akkor az úgy jó-e ha azt kapjuk karácsonyra. Én meg nem mondhatom, hogy nem, inkább kifizetjük, de egyszer vegyél már valami rendes ajándékot, mert ez olyan átlátszó. De mégse mondhatom a szemébe, hogy tudom, hogy ezt ingyen szereztétek.

2017. nov. 7. 19:25
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
95%
Az én gazdag bátyáméknál nem ilyen, de hasonló. Ráadásul mindig mi kaptunk így, mikor én hetekig kutattam nekik jó ajándékokért. 3 gyerek és 2 felnőtt. A sógornőm családja általában jó ajándékokat kaptak, pedig gázosakat adtak. Mi pedig kaptunk vissza már olyan parfümöt, amit mi adtunk pár éve, tudom, mert csak abban az évben adták ki olyan formában. Fa dezodort, rossz, szerintem használt mixert, a gyerekemnek mesefüzethez mellékelt kisautót, de csak az autót. Összehasonlításképpen, a sógornőm családja Dormeo matrac és hasonló ajándékokat kaptak. Én megértelek, nekem sokszor olyan megalázó volt, egyéb okok miatt is, már nem tartom velük a kapcsolatot.
2017. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Megbeszélni nem tudom vele... Egyszer küldtünk a férjemmel a 16 éves unokaöcsénknek karácsonyra 10 ezer forintot, de mivel külföldön lakunk elutaltam a sógornőmnek és kértem, hogy adja neki oda. Aztán később kiderült, hogy nem adták neki oda, mondván úgyis egy csomó ajándékot kapott. Amikor ezt szóvá tettem, akkor meg hatalmas botrány lett belőle.
2017. nov. 7. 20:28
 13/39 anonim ***** válasza:
82%
A sógorodék feladata, hogy a saját közvetlen családjukat eltartsák. A te feladatod a te saját közvetlen családod eltartása. Ennél többet nem lehet elvárni. Az ajándékozásnak szívességnek kéne lennie és nem kötelező programnak, amiből sértődés van, ha nem tökéletes.
2017. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
81%
Ti munkából nem tudtok szerezni nekik valamit?
2017. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
93%

Tanárnő vagyok. Ha ennyire zavarna, én vinnék nekik a nyíltnapra csináltatott tollakat, gumikarkötőket.

Valami hasonló dolog nincs a munkahelyeteken?

2017. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
31%
Ismered a szólást ? Ajándék lónak ne nézd a fogát !
2017. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez az egész olyan kicsinyes, nem? Őszintén, nem vagytok már gyerekek. Az ajándékozás egy őszinte gesztus lenne, nem olyasmi amit elvárok valakitől. Persze értem én hogy gagyi dolog szállodás törölközőt kapni, ezt én szóvá is tenném, hogy ne alázzanak meg, aztán veszekedés lesz vagy nem kit érdekel. De ha én ajándékozok valakit, azt nem azért teszem mert ugyanannyit visszavárok. Egyébként meg mi a baj a jegyekkel? Tök jó ajándék, főleg meg is kérdezte hogy jó e.
2017. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
44%
Konkrét pénzt lehet nem ad ki azért a jegyért, de lehet nem keveset dolgozik azért hogy ez a lehetőség meglegyen.
2017. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Ez csak egy egy eset a sok közül. Ott vagyunk pl. anyósoméknál. Adnak a gyerekeknek mondjuk 5-5 ezer forintot, én mondom, hogy Mama nem kell, mindenük megvan nektek jobban szükségetek van rá. Ő mit mond (viccesen): máskor is jövünk. észemrebbenés nélkül elteszi a pénzt. Mi akik nem vagyunk olyan gazdagok mint ők, mi felfogjuk, hogy a nagyszülőknek nagyobb szükségük van rá... Minden talákozásnál viszünk valamit az ő gyerekeiknek. Pusztán azért mert a gyerekek ennek örülnek. Nem hazudok, mi még soha egy kindertojást se kaptunk... Az egész hozzáállást mondom...
2017. nov. 7. 21:19
 20/39 anonim ***** válasza:
33%
Én meg a te hozzáállásodat is undorítónak tartom, ezt a kötelező ajándékozást.
2017. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!