Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A sógornőmék minden ajándékozá...

A sógornőmék minden ajándékozás alkalmával valami olyan ajándékot ad amit valahonnan szerzett. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A sógornőm, meg a sógorom olyan helyen dolgoznak, hogy sokmindenkit ismerenek és sok helyre tudnak ingyen jegyet szerezni. Na most ő ezt adja karácsonyra, születésnapra stb. Kaptunk már tőlük promóciós törölközőt, koncertjegyet, mecsjegyet stb. Mi minden alkalommal veszünk nekik rndesen ajándékot és tényleg nem várom el, hogy sok pénzt költsenek ránk karcsonykor, vagy születésnapokkor, de már megint előjött azzal, hogy akarunk-e egy bizonyos koncertre menni, mert akkor az úgy jó-e ha azt kapjuk karácsonyra. Én meg nem mondhatom, hogy nem, inkább kifizetjük, de egyszer vegyél már valami rendes ajándékot, mert ez olyan átlátszó. De mégse mondhatom a szemébe, hogy tudom, hogy ezt ingyen szereztétek.

2017. nov. 7. 19:25
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk párom családja ilyen. Azt tudni kell, hogy párom mostohaanyja ki nem állhatja a páromat ebből kifolyólag engem sem. Ezért is lepődtem meg, mikor az egyik karácsonyra fényképezőgépet kaptam. Azt se tudtam mit mondjak, mert én kb. egy tusfürdőre számítottam ráadásul párom is egy nagyon gagyi minőségű és méretben is kicsi pulcsit kapott, amit az egyik család selejtezett ki, ahol a mostohája dolgozik (takarítónő) és elhozta. Én mindig ilyen "jobb" cuccokat kaptam, nem is értettem aztán utólag kiderült, hogy ezek mind az ő kiselejtezett cuccaik, amiket ki akartak dobni. A fényképező nem működött (párom mostohatestvére kapta még régen céges ajándékként), a zenélős dísz akármi is el volt romolva, stb. Igazából nem nagyon érdekelt, mi mindig tusfürdőt veszünk meg mellé valami angyalkás cuccot (azokat gyűjti), apósnak meg horgászos cuccot, de eszembe nem jutna karácsonyra olyat adni, amit én kidobásra szántam, ráadásul rossz is. Ha csak simán ingyen szereznék be akkor nem lenne vele semmi gondom, de így mi gyakorlatilag a szemetüket kapjuk meg. Mi is, csak kidobni tudjuk. A mostohatesói mindig jó minőségű ruhát, robotgépet, stb.-t kapnak plusz pénzt. Ráadásul egyszerre szokott lenni az ajándékozás ezért elég gáz, mikor ott egy 20 000 Ft-os nike cipő, vadonatúj turmix gép meg egy gagyi, bolyhos pulóver, amit megint valamelyik családtól hozott. (Párom 20. szülinapjára olyan bonbont kapott, ami már fel volt bontva, mert meg akarták enni, de ehetetlennek bizonyult, így neki adták.)


Szerintem az ingyen beszerezhető cuccokkal nincs semmi gond, amég normális minőségű. Ráadásul a koncertjegy biztos nem lesz felesleges porfogó. (Igaz én nem szeretem a koncerteket, de ha szeretném örülnék neki.)


Régen én kaptam suzukis céges pólót ajándékba egy rokontól. (XL-es férfi póló. Én akkor kb. 12 éves lány voltam. Otthonra takarítani elhordom.) De a leggázabb ajándék, amit kaptam az 8 évesen egy szatyor volt. Egy sima reklámszatyor, amin egy kutya képe volt, mert hát szeretem az állatokat. Én meg rögtön túrtam bele, mert azt hittem van benne legalább egy csoki, de nem, csak az üres szatyrot kaptam.

2017. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem add el a jegyeket, az àràból pedig vegyél egy szép ajándèkot magadnak 😀
2017. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
56%
Inkább örülnöd kéne, hogy megkérdezi előre, milyen koncertre akartok menni, és olyan jegyeket szerez! Máshol meg az ezer éves, félig megevett doboz bonbont, meg a használt zoknit meg hasonlókat ajándékozzák tovább... Az mennyivel jobb? Vagy ha vesz is neked valamit újan, de te nem is használod, neked nem is tetszik, akkor? Csak azért akarod, hogy vegyen valamit, hogy költse a pénzét? Ha nem tetszik neked, hogy ő ingyen ajándékot ad, akkor adj te is neki azt! Amit más rokonoktól kaptál, de neked nem kell, azt másnap ajándékozd neki tovább. Így te is ingyen adtad az ajándékot, és a felesleges cucctól is megszabadultál! Nem kell pénzirigynek lenni!
2017. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
55%
Igaza van az elôttem szólónak, adj olyan ajándékot, ami alig kerül pénzbe: készíts gyertyát, köss, süss valamit, készíts ékszert, a gyerekek rajzoljanak valamit... az sem rossz ötlet, hogy eladod a jegyeket.
2017. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
A 30-as hozzászóló tökéletesen megfogalmazta az érzéseimet. Nem valami gáláns dolog minden évben valami szerzett cuccot adni. Nem kérdezte meg, hogy melyik koncertre mennénk szívesen, mert arra szerez jegyet, hanem megkérdezte, hogy egy konkrét koncertre mennénk-e szívesen mert oda be tud minket vinni. Nem ad koncertjegyet, bevisz a hátsó bejáraton. Karácsonyra...
2017. nov. 8. 18:36
 36/39 anonim ***** válasza:
49%
Nem valami gáláns dolog elvárni az ajándékozást olyantól, akivel nem is kedvelitek egymást. Miért nem lehet abbahagyni ezt az ajándékozósdit?
2017. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
57%

A 30as vagyok, hát, Kérdező, én biztosan nem vennék már semmit. Hátsó ajtón be....karácsonyra.....érdekes :xDD.


Miért nem beszélitek meg felnőtt emberek módjára, hogy befejeztük az ajándékozást, mindenkinek csak nyűg, hiszen látszik, hogy van, aki nem szívesen foglakozik ezzel az egésszel.....

Jobb lenne nektek is.


Nekem volt egy barátnőm, akinek az anyósa mindig vm használt vackot (pl gyorsforralót) adott karácsonyi ajándék gyanánt. A végén már fájt a gyomra az egész helyzettől, mert igenis, mondjon bárki bármit, de sértés.

Én elvárom a normális, minősègi ajándékot felénk, hiszen nem mondja, hogy nem kellene, de viszonozni nem viszonzom, sőt, látványosan kiszúrom vmvel a szemüket!

Miért kellene mindenhez jó képet vágni?!

Viszont kultúráltan, távolságtartóan mindent meg lehet mondani a másik félnek.

2017. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
74%

Én is azt mondom, hogy frusztráló (tudom, mert volt ilyesmi az életemben).

Én egyik évben egyszerűen kulturáltan, távolságtartóan közöltem, hogy be szeretném fejezni az ajándékozást. Még csak kommentárt sem fűztem hozzá, hogy miért.

Érdekes, a másik fél egy szóval sem forszírozta, tehát valószínűleg tudta nagyon is jól, hogy nálam betelt a pohár (de benne nem volt annyi, hogy ő kezdeményezze, hogy fejezzük be az ajándékozást).

(Kényszeres dolog volt, férjem felnőtt lányával.)

2017. nov. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
57%

Na, van olyan Sógornő, aki meg minden jobb ajándékot a szüleihez hord és nem a saját családjába. Pl. kaptak házi szaloncukrot, hol kötött ki? A szüleinél... Otthon, náluk meg "csupasz" volt a karácsonyfa. Ez is érdekes.


És igen, ajándék lónak ne nézd a fogát, ez is igaz.

Mi azt szoktuk megbeszélni, hogy nem lesz családközi ajándékozás. Mert pl. már a testvérek nem egymástól kapnak ajándékot, hanem egy testvér a testvére családjától, ami "praktikusan" a sógornőt jelenti.


Én, amióta az öcsém nős, nem kapok általa kiválasztva semmit, amit kaptam, mind a felesége adta (ő választotta ki). Köszönöm, egyébként jó dolgokat kaptam és rendes tőle, de nem tudom visszaajándékozni, mivel én őt nem ismerem, csak a testvéremet.


Nem jó ez az ajándékozósdi, nem erről kellene szóljon a Karácsony.

2017. dec. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!