Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek kell több házimunkát...

Kinek kell több házimunkát végeznie? Az otthon lévőnek, vagy aki eljár dolgozni?

Figyelt kérdés

Válás után jelenleg a nővéremmel és a kisfiammal élek együtt a régi szülői házunkban.

A nővérem pár hónapja ment nyugdíjba, 40 év munkaviszonnyal. Én 2 műszakban dolgozom.

Rendszeres vitatéma köztünk a házi és ház körüli munka. Én általában hullafáradtan érek haza a műszakomból, utána még a fiammal is kell foglalkoznom, segítek neki a leckében, vacsit adok neki, esti mese stb. Természetesen magunk után rendet tartok, mosok takarítok, hétvégeken főzök is stb.

Viszont a nővérem szerint ez kevés. Szerinte nem veszem ki a részem rendesen a feladatokból, mert nem megyek ki kertet ásni, fát hasogatni, gazolni, füvet nyírni, gyümölcsöt szedni, stb. Mindig azt mondja, hogy az nem kifogás, hogy dolgozom, és fáradtan érek haza. Folyamatosan panaszkodik mindenkinek, hogy én semmit sem csinálok, pedig az nem igaz, csak nyilván kevesebbet, mint ő, hiszen ő egész nap otthon van, ráér sepregetni, meg faleveleket gereblyézni. Nekem már a munka, meg a gyerek miatt alapból sokkal kevesebb időm van, de azért arra mindig ügyelek h magunkat rendben tartsam, utánunk ne kelljen takarítania.

Bezzeg, amikor fiatalok voltunk ő már dolgozott, én meg még iskolába jártam, akkor emlékszem h szünetekben minden házimunkát rám hárított azzal a jelszóval, hogy "A házimunka annak a feladata, aki otthon van, és ráér, annak semmi más dolga, ne a dolgozó embernek kelljen, aki elfáradt a munkában."

Most, hogy ő lett az, aki otthon van, érdekes módon már nem így látja, most az "egyenlőséget" szajkózza állandóan.

Rengeteg a vita közöttünk emiatt, már nagyon feszült otthon a légkör.


Szerintetek kinek van igaza? Valóban egyenlő arányban kell végezni a házimunkát, vagy annak kellene többet csinálnia, aki otthon van?



2018. jan. 11. 17:07
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
47%
Nővéred a tipikus női önsajnálat és felelősséghárítás iskolapéldáját adja elő a házimunkára hivatkozva. A világ legtermészetesebb dolga és a józan ész is azt diktálja,hogy a ráérősebb fél vegye ki jobban a részét a házimunkából.Ez annyira evidens,hogy csak az ellenkezik ezzel,aki valamiért csak a "nőt" akarja védeni.
2018. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
50%

Annak, aki otthon van, ha fizikailag bírja. Nehogy már műszak után hazamenjen az ember, és fifty-fifty osszák meg a melót...


Egyébként a helyedben kezdenék saját otthon után nézni, mert addig ki vagy szolgáltatva. Utána hasogathatja a fát meg takaríthatja a házat egymaga és kész.

2018. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
55%

Emlékeztesd erre a mondatára: A házimunka annak a feladata, aki otthon van, és ráér, annak semmi más dolga, ne a dolgozó embernek kelljen, aki elfáradt a munkában.

Szerintem evidens, hogy neki kéne több házimunkát végeznie..

2018. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
44%

Beláthatná, hogy Neked ott a gyerkőc, meg dolgozol is.

Ha ezek után még elvárja, hogy menjél ki fát hasogatni, akkor egy bunkó.

Tipikus ha én ezt csináltam, te csináld azt felállás, borzalom lehet egy ilyen emberrel együtt élni.

2018. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
52%

A pofán leszakadna, ha a nyugdíjastól várnék el többet. Akkor is, ha én dolgozom napközben.

Mert minimum 55 éves, de akkor 15 évesen már dolgoznia kellett, és nyilván nem a könnyű munkákra jellemző, hogy általánosból kikerülve lehet csinálni...

2018. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
88%
Nem pár vagytok, hanem testvérek. Nem tudom, mik az erőviszonyok, mennyire közös a ház vagy szívességből laktok-e ott vagy szokott-e mondjuk vigyázni a fiadra vagy mit bír egészségileg... stb. De mindegy is, ha szeretitek egymást, jóban akarsz vele lenni, segíts neki hétvégén a kinti munkában - sőt ez akár a gyereknek is nevelő élmény lehet - és reméljük, szent a béke.
2018. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez tök más, mint egy párkapcsolat. Ott a közös életükön dolgoznak. Itt meg egyik testvér szolgálja ki a másikat?

(Tudom, nem ez a helyzet, csak szemléltetek.)

2018. jan. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
38%
Kedves kérdező! Írd meg, hogy a kérdésedre milyen választ vársz, és akkor olyant írunk. ami tetszik neked. Látom, mindenkit lepontoztál. aki nem azt írta, hogy te vagy a földre szállott angyal, és a tesód a boszi. Bocsáss meg.
2018. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
91%

Jellemzően felnőtt egy házban élő testvérek nincsenek közös kasszán. Ha a keresett pénzedet csak magadra, gyerekeidre és a ház rezsi rátok jutó részére fordítod, akkor az a korrekt, ha a házi munkát is fele-felébe elosztjátok. Persze a legjobb az, ha felnőtt embereknek csak párjukkal kell közösködni, nem pedig testvérrel, szülőkkel.


Nem kell mindent saját kezűleg végezned, fogadhatsz fel kertészt, bejárónőt. Nővérednek esetleg "üzletet is köthetsz" hogy pl. x kerti munkáért cserébe y-szór bevásárolsz hazafele.


Persze árnyalhatják ezt olyan dolgok, hogy neked jó lenne a kertben a gyep és a tuja is, ő meg mindenhova veteményest, gyümölcsfákat akar. De akkor is az a korrekt, ha annyi munkaórát (saját vagy szerződtetett munkaerő) fordítasz a kertre, ami tujás, gyepes kert felére kellene. Javait (gyümölcsök, zöldségek) pedig csak ezen arányban fogyasztjátok ti.

2018. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
34%
Kedves kérdező! Szerintem mindent jól csinálsz, a kerttel nem kell foglalkoznod. Mivel a nővéreddel élsz együtt, az jó, hogy magad után takarítasz, magadra főzöl, de a kert ne legyen már a te feladatod, mert te nem szeretnél kertészkedni. A kertészkedés lehet hobbi vagy plusz munka, amit csináljon a nővéred, de te nem szeretnél kertet és neked ez ne legyen a feladatod, mondd meg neki.
2018. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!