Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek kell több házimunkát...

Kinek kell több házimunkát végeznie? Az otthon lévőnek, vagy aki eljár dolgozni?

Figyelt kérdés

Válás után jelenleg a nővéremmel és a kisfiammal élek együtt a régi szülői házunkban.

A nővérem pár hónapja ment nyugdíjba, 40 év munkaviszonnyal. Én 2 műszakban dolgozom.

Rendszeres vitatéma köztünk a házi és ház körüli munka. Én általában hullafáradtan érek haza a műszakomból, utána még a fiammal is kell foglalkoznom, segítek neki a leckében, vacsit adok neki, esti mese stb. Természetesen magunk után rendet tartok, mosok takarítok, hétvégeken főzök is stb.

Viszont a nővérem szerint ez kevés. Szerinte nem veszem ki a részem rendesen a feladatokból, mert nem megyek ki kertet ásni, fát hasogatni, gazolni, füvet nyírni, gyümölcsöt szedni, stb. Mindig azt mondja, hogy az nem kifogás, hogy dolgozom, és fáradtan érek haza. Folyamatosan panaszkodik mindenkinek, hogy én semmit sem csinálok, pedig az nem igaz, csak nyilván kevesebbet, mint ő, hiszen ő egész nap otthon van, ráér sepregetni, meg faleveleket gereblyézni. Nekem már a munka, meg a gyerek miatt alapból sokkal kevesebb időm van, de azért arra mindig ügyelek h magunkat rendben tartsam, utánunk ne kelljen takarítania.

Bezzeg, amikor fiatalok voltunk ő már dolgozott, én meg még iskolába jártam, akkor emlékszem h szünetekben minden házimunkát rám hárított azzal a jelszóval, hogy "A házimunka annak a feladata, aki otthon van, és ráér, annak semmi más dolga, ne a dolgozó embernek kelljen, aki elfáradt a munkában."

Most, hogy ő lett az, aki otthon van, érdekes módon már nem így látja, most az "egyenlőséget" szajkózza állandóan.

Rengeteg a vita közöttünk emiatt, már nagyon feszült otthon a légkör.


Szerintetek kinek van igaza? Valóban egyenlő arányban kell végezni a házimunkát, vagy annak kellene többet csinálnia, aki otthon van?



2018. jan. 11. 17:07
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:

Pár megjegyzés:

- Nem pontoztam se fel, se le senkit, nem szoktam értékelni a válaszokat, nyilván mindenki a saját véleményét írja, ami relatív h jó-e vagy sem, nem tisztem megítélni.

- Nem szívességből fogadott be minket, mint írtam a szülői házról van szó, amit a szülők után örököltünk, fele-fele arányban, szóval nekem is ugyanúgy jogom van ott élni, mint neki, mert egyikünk sem mondott le a részéről.

- Az előző házunkban nem volt veteményes vagy virágos kertünk, ezért nekem nem is hiányzik a vele való vesződés, én meglennék nélküle.

- Igen a bevásárlás nagy részét én intézem, mivel ugye minden nap bejárok a városba, és van kocsim is, ezért természetes, hogy én szoktam megvenni ami szükséges itthonra.

- Nővérem 60 éves, de szerencsére nagyon jó egészségnek örvend, túrázni jár, és biciklivel közlekedik, szóval ne egy olyan embert képzeljetek el, aki már fizikailag gyenge.

- A fiammal nemigen jön ki, szerinte túl eleven, és nagyon sokat beszél a gyerek, ezért csak akkor foglalkozik vele, ha nagyon muszáj (pl mikor délutános vagyok, az előre elkészített vacsorát neki adja, meg elküldi időben aludni), egyébként beküldi a szobába, hogy hagyja őt békén.

- Nem várom el h utánunk takarítson, vagy rendet tartson, hanem az ilyen dolgok mint pl a kert, ami tényleg inkább hobbi dolog, mint kötelező, akkor azt ne követelje, hogy ugyanannyit csináljak, még munka után. Ameddig nem laktunk ott, akkor is ugyanannyi dolog volt vele, mint most.

2018. jan. 11. 19:58
 32/58 anonim ***** válasza:
23%
Tehát ingyen bebiszitternek használod.
2018. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
18%
A szülők halála után hozzá járultal a ház fenntartásához?
2018. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó!


Ha a házaspár egyik tagja nem dolgozik, a másik meg igen, akkor szerinted miért kellene a házimunkát közösen végezni?

Szerinted? Házasságban sem cseléd a másik fél,mifelénk munka megosztas van hiába dolgozom én tobbet,igenis besegitek mert társam a másik nem a bejáronőm. :)

2018. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
36%
Aha. Tehát ha te mondjuk napi 12 órát dolgozol, a párod meg otthon ül egész nap, akkor majd munka után közösen estek neki a hazimunkanak. Valóban életszerű.
2018. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
17%
Igen mert jelenleg táppnzen van daganattal a fejében,nekiesem igen,és segitek,h kiméljem,h pihenjen,de ezt a hozzád hasonlo felse fogja ,mert ott az egyik fél csak bejárono státuszban van. Elobb nézzél kicsit a dolgok mogé,aztán kritizáld h más mennyit segit v épp nem segit.
2018. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó, az isten áldjon meg, tényleg ilyen nehéz a felfogasod? Nem arról volt szó, hogy a beteg, tappenzen lévő partnernek segítesz e -bár pár perccel ezelőtt még csak kevesebbet dolgozott, mint te, nem beteg volt, nem tappenzen volt.

Egészséges, munkakepes házaspár egyik tagja dolgozik, a másik nem, akkor evidens, hogy aki nem dolgozik, át végzi a házimunkát. Ha mindkettő dolgozik, akkor közösen.

Ha testvérek /szobatarsak/akármik, akkor még marhára mindegy, hogy ki mennyit és hol dolgozik, ahol laknak, ott bizony ugyanolyan mértékben kell a háztartási munkában resztvenni

2018. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem lenne beteg akkor is segitenem,nem azért tartom h utánam ganyézzon,sokan még a tányért se képesek arébb tenni maguk után,az aktuális pár meg csak leváltja az Anyjukat..
2018. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
57%
attól, hogy túrázik, még 60 éves. Nem tudom, te mennyi vagy kisgyerekkel... gondolom, van köztetek minimum 20 év, fogalmad sincs róla, milyen ennyinek lenni,
2018. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:
Utolsó: ha ennyire kíváncsi vagy, 52 vagyok, a fiam pedig 9 éves lesz. Igen, későn szültem így is nehezen jött össze. Szóval én sem vagyok már olyan fiatal.
2018. jan. 11. 20:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!