Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek kell több házimunkát...

Kinek kell több házimunkát végeznie? Az otthon lévőnek, vagy aki eljár dolgozni?

Figyelt kérdés

Válás után jelenleg a nővéremmel és a kisfiammal élek együtt a régi szülői házunkban.

A nővérem pár hónapja ment nyugdíjba, 40 év munkaviszonnyal. Én 2 műszakban dolgozom.

Rendszeres vitatéma köztünk a házi és ház körüli munka. Én általában hullafáradtan érek haza a műszakomból, utána még a fiammal is kell foglalkoznom, segítek neki a leckében, vacsit adok neki, esti mese stb. Természetesen magunk után rendet tartok, mosok takarítok, hétvégeken főzök is stb.

Viszont a nővérem szerint ez kevés. Szerinte nem veszem ki a részem rendesen a feladatokból, mert nem megyek ki kertet ásni, fát hasogatni, gazolni, füvet nyírni, gyümölcsöt szedni, stb. Mindig azt mondja, hogy az nem kifogás, hogy dolgozom, és fáradtan érek haza. Folyamatosan panaszkodik mindenkinek, hogy én semmit sem csinálok, pedig az nem igaz, csak nyilván kevesebbet, mint ő, hiszen ő egész nap otthon van, ráér sepregetni, meg faleveleket gereblyézni. Nekem már a munka, meg a gyerek miatt alapból sokkal kevesebb időm van, de azért arra mindig ügyelek h magunkat rendben tartsam, utánunk ne kelljen takarítania.

Bezzeg, amikor fiatalok voltunk ő már dolgozott, én meg még iskolába jártam, akkor emlékszem h szünetekben minden házimunkát rám hárított azzal a jelszóval, hogy "A házimunka annak a feladata, aki otthon van, és ráér, annak semmi más dolga, ne a dolgozó embernek kelljen, aki elfáradt a munkában."

Most, hogy ő lett az, aki otthon van, érdekes módon már nem így látja, most az "egyenlőséget" szajkózza állandóan.

Rengeteg a vita közöttünk emiatt, már nagyon feszült otthon a légkör.


Szerintetek kinek van igaza? Valóban egyenlő arányban kell végezni a házimunkát, vagy annak kellene többet csinálnia, aki otthon van?



2018. jan. 11. 17:07
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
71%
Ha a nyugdíjas nővéred nem lenne, akkor magadnak kellene csinálnod mindent, szóval nem értem, milyen jogon vársz tőle többet.
2018. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
69%

Igazából mindegy, mert ha nem akarja megcsinálni akkor nem fogja, szóval az foglalkozik majd vele, akinek a legjobban szúrja a szemét. Mindig ez van.

Az elveket mindig legyűri a lustaság és ha valakinek nincs igénye a rendezett életkörülményekre, akkor az máris előnyben van.

2018. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
6%
Na, ilyen a magyar ember (asszony), akkor is összetűzés van, amikor nem kellene. Ezért áll ott az ország is, ahol.
2018. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
63%
21-es válaszolónál a pont! Ugyanezt írtam volna. Mivel mást nem írtál, minthogy magadat sajnáltasd, ha a nővéred nem lenne, ezeket a dolgokat ugyanúgy meg kéne csinálnod minden nap! Gondolom, ő is elpakol, rendet rak maga után. Ha nem, akkor írd azt is ide.
2018. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim válasza:
46%
Szerintem mind a kettőtöknek kéne házimunkát végezni, de aki egész nap otthon van természetesen többet kéne csinálnija és úgy lenne fair.
2018. jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
63%
"természetesen"? Nyilván a nyugdíjas nő élt a szülői házban, és befogadta a testvérét. Ezek után nyilván még hálásnak is kellne lennie hogy a tesó a munka ürügyén kiszolgáltatná magát vele... Hát egy nagy frászt!
2018. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
66%
Miután nem egy házaspárrol van szó, hanem testverekrol, evidens, hogy a feladatokat azonos arányban kell elvegezni.
2018. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
83%

Miután nem egy házaspárrol van szó, hanem testverekrol, evidens, hogy a feladatokat azonos arányban kell elvegezni.


Miert házasságban már nem ez az evidens?

2018. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó!


Ha a házaspár egyik tagja nem dolgozik, a másik meg igen, akkor szerinted miért kellene a házimunkát közösen végezni?

2018. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
54%
Azért a másik végletbe esni is fura lenne. Gondolom szüleik után fele-fele részt örökölt a kérdező és nővére is. Attól még, hogy a nővére lakott a szülőkkel, a ház felújítására, állagmegóvására költött, nem jár neki erkölcsileg sem több jog a házban, mert a fiatalabb testvér meg évtizedeken keresztül nem kapta szüleitől az otthoni kedvezményes lakás opciót.
2018. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!