Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek kell több házimunkát...

Kinek kell több házimunkát végeznie? Az otthon lévőnek, vagy aki eljár dolgozni?

Figyelt kérdés

Válás után jelenleg a nővéremmel és a kisfiammal élek együtt a régi szülői házunkban.

A nővérem pár hónapja ment nyugdíjba, 40 év munkaviszonnyal. Én 2 műszakban dolgozom.

Rendszeres vitatéma köztünk a házi és ház körüli munka. Én általában hullafáradtan érek haza a műszakomból, utána még a fiammal is kell foglalkoznom, segítek neki a leckében, vacsit adok neki, esti mese stb. Természetesen magunk után rendet tartok, mosok takarítok, hétvégeken főzök is stb.

Viszont a nővérem szerint ez kevés. Szerinte nem veszem ki a részem rendesen a feladatokból, mert nem megyek ki kertet ásni, fát hasogatni, gazolni, füvet nyírni, gyümölcsöt szedni, stb. Mindig azt mondja, hogy az nem kifogás, hogy dolgozom, és fáradtan érek haza. Folyamatosan panaszkodik mindenkinek, hogy én semmit sem csinálok, pedig az nem igaz, csak nyilván kevesebbet, mint ő, hiszen ő egész nap otthon van, ráér sepregetni, meg faleveleket gereblyézni. Nekem már a munka, meg a gyerek miatt alapból sokkal kevesebb időm van, de azért arra mindig ügyelek h magunkat rendben tartsam, utánunk ne kelljen takarítania.

Bezzeg, amikor fiatalok voltunk ő már dolgozott, én meg még iskolába jártam, akkor emlékszem h szünetekben minden házimunkát rám hárított azzal a jelszóval, hogy "A házimunka annak a feladata, aki otthon van, és ráér, annak semmi más dolga, ne a dolgozó embernek kelljen, aki elfáradt a munkában."

Most, hogy ő lett az, aki otthon van, érdekes módon már nem így látja, most az "egyenlőséget" szajkózza állandóan.

Rengeteg a vita közöttünk emiatt, már nagyon feszült otthon a légkör.


Szerintetek kinek van igaza? Valóban egyenlő arányban kell végezni a házimunkát, vagy annak kellene többet csinálnia, aki otthon van?



2018. jan. 11. 17:07
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
12%
52 évesen van ennyi ész és emberség benned? Csodás.
2018. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
28%
de eldönthetnéd válás után vagy-e vagy sem, mert hol azt írod, utána, hol meg azt, hogy majd ha a válás lezajlik...
2018. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem neked van igazad. Sose értettem az ilyet, akik így dekára pontosan ki akarják számolni, kinek mennyi házimunka jut. Otthon van? Ráér? Tényleg ilyen rohadt lusta, hogy nem bírja megcsinálni és rád akarja sózni? Eszem megáll.
2018. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 A kérdező kommentje:
42: Úgy értettem a "válás után"-t, hogy már szétmentünk a volt férjemmel, elköltöztünk tőle. Viszont a válópernek még nincs vége, ergo a hivatalos procedúra még nem zajlott le. Lehet, hogy nem a legpontosabban fogalmaztam. De ez miért ennyire fontos?
2018. jan. 11. 21:31
 45/58 anonim ***** válasza:
23%
Jobb lenne ha nem tudnál bemenni a kisajtón, mert akkora gaz van? Szerintem a nővéred elvárhatja, hogy te is kivedd a részed a kinti munkaból. Osszátok be ki mikor mit csinál.
2018. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
27%

Ebben az esetben egyenloen ki kell venned a reszed mert gondolom nem te tartod el, van rendes jovedelme a noverednek csak nem dolgozik hanem felveszi a nyugdijat.


Ha te tartanad el mert nincs munkaja akkor jogosan varhatnad el hogy csinalja meg a hazimunkat mert de dolgozol es fizetsz mindent.

2018. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
65%
Jol lepontoztak,de én nem is pontokért válaszolok. De látszik h fáj az igazáság és sokaknak csak Anyapotlékuk,bejáronojuk van nem társuk. :)
2018. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
78%

Szóval van egy közös ház,ahol a nővér ingyen lakott. Nem kellett házat vennie, se kifizetni a kérdezőt. (ezek után miért kellett volna még beszállnia a ház fenntartásába is, amikor adott egy ingyen házat? :D majd még a nővér rezsijét is fizeti amikor ott se lakik :D)

Ha bent megcsinálsz mindent, akkor szerintem többet nem várhat tőled. A kert egy olyan dolog, hogy arra nem kényszerítheti az egyik a másikat. Nem létszükséglet. Én se járok ki metszeni apám szőlőjébe meg permetezni, mert én nem akarok borászkodni. Ha neki nem kell, már nehéz neki adja el. Ennyi. Itt is ugyanez van.

Benti munkát meg lehet felezni, de ha nagyon rendes akarsz lenni, mert a gyerek elé tesz egy tányér kaját, meg mondja neki hogy aludjon, akkor csinálj te egy kicsit többet...

A nyugdíjas meg eddig is megoldotta a kertet valahogy.

Eltartásról meg semmi értelme beszélni. Ez egy közös ház, ennél fogva milyen alapon tartozna bármi plusszal a kérdező? Fizesse a rezsi rá eső részét és kész. A kérdező mégcsak nem is tervez ott lakni örökre. A nyugdíjas lakhat élete végéig ingyen házban...

2018. jan. 12. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
51%

A ház fenntartása nem a rezsit jelenti, utolsó. Festés, allagmegovas,futeskorszerusites, stb. Ezeket a tulajdonosoknak közösen kell állnia.

Ingyen lakhatott - a kerdezonek meg ingyen volt a biztonsági szolgálat, ugye, hiszen egy lakatlan házat simán szetlopnak, egy lakottat nehezebben. Plusz nyilván a szülőktől orokoltek : mi van, ha a kérdező nővére gondozta az idős szülőket, a kérdező meg le se pottyantotta őket?

Azt kellene felfogni, hogy pillanatnyilag alberlotars viszonyban vannak. Mindegy, hogy ki dolgozik, ki nem, a költségeket és a házzal kapcsolatos feladatok közösek, atpzonos arányban. Sőt, a költség elvileg 2/3 -1/3 kellene hogy legyen, k

hiszen a kérdező gyerekkel, a nővére anélkül, el ott

2018. jan. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
64%

Megdöbbentő. Egy pillanatra sem szeretnék olyan emberekkel élni együtt, akik így tényleg dekára kiszámolják a dolgokat.


Hozzájárult-e a ház fenntartásához?! Itt már felnevettem. :D A nővér megvásárolta a húga részét? Nem. Akkor meg? Ingyen kapott egy házat. Szerintem a Kérdezőnek egyébként akkor is fizetnie kellett volna a rezsi felét, amikor nem ott lakik, be is kellett volna vásárolnia, és heti egyszer csekkolni, hogy rendben van-e a ház, nem kell-e festeni (ha igen, saját költségén megcsinálni), a padló rendben van-e, stb. :D :D Irónia, nyilván. De legjobb lenne azt is kiszámolni, hogy ki veszi a több levegőt, és ezt valahogy pénzben megoldani... És kiszámolni azt is, ki használ több wc papírt, mert amelyik többet használ, az vegye mindet!!! Úgy az igazi!


Egyértelműen az otthon levőnek kell több házimunkát csinálni. A Kérdezővel nyilván felezik a költségeket. Az, hogy a nővér nyugdíjas... Nos, a Kérdező is 52, nem pedig egy huszon-harmincas éves nőről beszélünk. Mert mit csináljon az, aki otthon van?


Nálam ez így működik: egy helyen lakunk, akkor pénzben az fele-fele. Ha én dolgozom, a másik nem, és otthon van egész nap, én meg dolgozok, akkor nehogy már én álljak neki ablakot pucolni vagy az egész napos koszt porszívózni! De ha mondjuk hétvégi nap van, mindketten otthon vagyunk már, akkor én is ugyanúgy csinálnék mindent. Vagy ha elmenne valahova a nem dolgozó fél, és ott állna a mosatlan, nem várnám meg vele, megcsinálom. Ha pedig olyan munka van, ami egyikünk szívügye vagy csak egyikünk ragaszkodik hozzá (kert, férfiaknál mondjuk garázs, fészer), és nekem full nem szükséges, akkor nem fogok nekiállni szerencsétlenkedni kint. Egyedül akkor tudnám ezt elképzelni, ha vágott fa kell a fűtéshez. Fűtést én is kihasználom, ezért ha a másik fáradt, nem ért rá egész nap megcsinálni, akkor megcsinálom, ha van időm munka után.


Kérdező, nem neked kell munka után megcsinálni neked. Sajnálom a válást, remélem, mihamarabb rendben leszel!

2018. jan. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!